Wielka Brytania

Wielka Brytania

Młodziutki, z bystrym spojrzeniem, ale co najważniejsze - o nietypowej urodzie - został skradziony z domu swojej właścicielki. - Mężczyzna wszedł do mnie do domu, powiedział że chce kupić psa z mojej hodowli. Po czym złapał go i szybko uciekł - mówi zrozpaczona kobieta. Na sprzedaży szczeniaka w kolorze bzu mogła sporo zarobić. - 16 tys. funtów - twierdzi kobieta.

Gonzalo, a raczej pozostałości po nim, daje się we znaki mieszkańcom Wielkiej Brytanii. Pomimo że żywioł nie ma już statusu huraganu, to silny wiatr sparaliżował m.in. lotnisko Heathrow. Gonzalo jest również przyczyną zakłóceń na drogach. Na skutek związanego z żywiołem załamania pogody jedna osoba nie żyje.

Eurosceptyczna i populistyczna frakcja w Parlamencie Europejskim, kierowana przez Brytyjczyka Nigela Farage'a, została rozwiązana na skutek odejścia z niej łotewskiej eurodeputowanej Ivety Grigule - ogłosił rzecznik PE.

Oskarżony o terroryzm 26-letni Erol Incedal, którego proces ze względu na bezpieczeństwo państwa zostanie częściowo utajniony, mógł planować zamach na byłego premiera Tony'ego Blaira - usłyszał we wtorek sąd.

Angielski były piłkarz David Beckham będzie ambasadorem najnowszej kampanii UNICEF-u, w której ma pokazać, jak uchronić się przed wirusem ebola. Tymczasem rośnie obawa, że przez nieostrożność ebola rozprzestrzeni się po Europie. Burmistrz Londynu stwierdził, że groźny wirus zapewne pojawi się na Wyspach Brytyjskich.

Brytyjskie ministerstwo ds. pracy i emerytur chce stopniowo podnosić średni wiek, w którym Brytyjczycy przechodzą na emeryturę – informuje portal internetowy dziennika "The Telegraph". Ma on rosnąć każdego roku średnio o sześć miesięcy.