Wielka Brytania

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce zmusić zagranicznych nabywców dużych brytyjskich firm do tego, aby inwestowały np. w badania, które są ważne dla interesu narodowego tego kraju. To efekt debaty, która przetoczyła się przez kraj po tym, jak Pfizer próbował przejąć AstraZenecka. Mogło się to wiązać ze zmniejszeniem finansowania badań kluczowych dla Brytyjczyków.

Znany w Wielkiej Brytanii 84-letni prowadzący programów dla dzieci Rolf Harris został skazany przez sąd w Londynie na pięć lat i dziewięć miesięcy więzienia. Sędziowie jednogłośnie uznali Harrisa za winnego 12 przypadków molestowania seksualnego dziewczynek i nastolatek.

Chociaż wielkość mocy wytwórczych w Wielkiej Brytanii konsekwentnie spada, to ryzyko niedoboru energii na rynku jest coraz mniejsze – stwierdza brytyjski regulator rynku gazu i energii elektrycznej Ofgem.

Szokujące doniesienia z Wielkiej Brytanii. Znany brytyjski prezenter Jimmy Savile przez dekady gwałcił nie tylko dzieci i dorosłych. Okazuje się, że był również nekrofilem. Jako wolontariusz pracujący w szpitalu molestował zwłoki przetrzymywane w kostnicy. Takie są najnowsze ustalenia brytyjskich śledczych.

John Sawers, szef brytyjskiej agencji wywiadu zagranicznego Secret Intelligence Service (SIS), zwanej też MI6, w listopadzie odejdzie ze stanowiska wraz z upływem pięcioletniej kadencji - poinformowało w czwartek brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Blisko połowa Brytyjczyków ankietowanych przez ośrodek Opinium na zlecenie tygodnika "Observer" opowiada się za wystąpieniem ich kraju z UE, gdyby miała o tym zdecydować teraz, ponieważ obecne warunki członkostwa uznaje za niekorzystne.

MI5, brytyjska służba bezpieczeństwa, której jednym z głównych zadań jest walka z terroryzmem i ochrona bezpieczeństwa wewnętrznego, ogłosiła, że teraz jej priorytetowym zadaniem jest tropienie brytyjskich dżihadystów, walczących w szeregach ISIL. Wiąże się to z upublicznieniem nagrania, na którym dżihadyści, pochodzący z krajów Zachodu, zachęcają do przyłączenia się do nich w Syrii i Iraku.