Wielka Brytania

Wielka Brytania

"Twardy" Brexit uderzy w mieszkańców Wysp Brytyjskich - ostrzega tygodnik "The Economist". Zdaniem prestiżowego tygodnika, opuszczenie unii celnej i jednolitego rynku przyczyni się do poważnych problemów tamtejszej gospodarki. Wymieniając ich długą listę konkluduje, że dla rządu Theresy May jeszcze nie jest za późno, by zmienić kurs.

Należy rozważyć zaangażowanie zbrojne Wiekiej Brytanii w Syrii - oświadczył szef MSZ Boris Johnson. Zastrzegł, że zbrojny udział jego kraju możliwy byłby tylko w ramach antyislamistycznej koalicji pod wodzą USA i raczej nie nastąpi w najbliższym czasie.

Rzeczniczka premier Wielkiej Brytanii Theresy May wykluczyła w środę przeprowadzenie głosowania w Izbie Gmin nad rozpoczęciem procedury wyjścia kraju z UE. To odpowiedź na wniosek opozycyjnej Partii Pracy domagający się wpływu parlamentu na przebieg Brexitu.

Gwiazda brytyjskiego rocka Rod Stewart otrzymał z rąk księcia Williama tytuł szlachecki przyznany mu w czerwcu z okazji 90. urodzin królowej Elżbiety II – podało biuro prasowe pałacu Buckingham, gdzie odbyła się ceremonia pasowania muzyka na rycerza. Od teraz to sir Roderick.

Dziś rano mieszkańcy południowej części Wielkiej Brytanii mogli zobaczyć fenomen meteorologiczny. Przesuwające się "dziurawe" chmury nagrał mieszkaniec Bournemouth Steve Beck.