Wielka Brytania

Wielka Brytania

64 tysiące funtów - tyle trzeba mieć na wkład własny, żeby kupić nieruchomość na Wyspach Brytyjskich. Jak zebrać taką kwotę? Gazeta "Evening Standard" opublikowała artykuł, w którym pewien agent nieruchomości radzi młodym ludziom, jak w ciągu pięciu lat dojść do własnego mieszkania. Zaproponował rezygnację między innymi z imprezowania, gry na loteriach, wyjazdów na wakacje czy kupowania gotowych kanapek na mieście. Młodzi Brytyjczycy nie kryją oburzenia. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W angielskim mieście Hartlepool zauważono mężczyznę, który wrzucił psa do lodowatej wody. Zdjęcia brutalnego incydentu przysłał lokalnemu dziennikowi "Hartlepool Mail" zszokowany świadek. Obecnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

Dwiema minutami ciszy uczcili w sobotę Brytyjczycy 99. rocznicę zakończenia I wojny światowej, wspominając weteranów brytyjskich sił zbrojnych, którzy polegli w konfliktach na całym świecie.

Brytyjski wynalazca pobił rekord Guinnessa, lecąc nad taflą jeziora Reading w Wielkiej Brytanii z prędkością 51,53 km/h. Richard Browning stworzył "odrzutowy" kombinezon, który pozwala mu unosić się nad powierzchnią ziemi. Dzięki temu wynalazkowi trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

Londyńska policja zaapelowała we wtorek do świadków niedzielnego pobicia na stacji metra Oxford Circus w Londynie, gdzie grupa osób zaatakowała dwóch mężczyzn, by przekazali informacje związane z zajściem. Jak podano w komunikacie, obie ofiary to Polacy. Jeden z nich ma rany zagrażające życiu. Przebywa w szpitalu.