Wielka Brytania

Wielka Brytania

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron dał w niedzielę do zrozumienia, że byłby gotowy przyspieszyć zapowiedziane na 2017 r. referendum w sprawie członkostwa kraju w Unii Europejskiej, jeśli jego Partia Konserwatywna wygra majowe wybory parlamentarne.

Brytyjska partia nacjonalistyczna Britain First swoich głównych wrogów upatruje w imigrantach i UE. Prowadząc przeciw nim kampanię w internecie popełniła jednak poważny błąd. Jedną z informacji nacjonaliści zilustrowali fotografią myśliwca spitfire z polskiego dywizjonu 303. To nie pierwszy raz.

Wielka Brytania zmaga się z atakiem zimy. Warstwa śniegu spowodowała chaos na drogach. Samochody utknęły w wielogodzinnych korkach. W sobotę również ruch na wielu lotniskach był zakłócony, ale po odśnieżeniu pasów startowych wszystko wróciło do normy. Front, który przynosi opady śniegu przesuwa się nad Szwajcarię, Niemcy oraz kraje Europy Środkowej.

Wielka Brytania zwiększy swój kontyngent wojskowy w Iraku, by pomóc tamtejszej armii w walce z Państwem Islamskim - oznajmił brytyjski minister obrony Michael Fallon w rozmowie z dziennikiem "Daily Telegraph".