Wielka Brytania

Wielka Brytania

Polski kierowca TIR-a, aresztowany w sobotę po wypadku na brytyjskiej autostradzie M1, w poniedziałek po raz pierwszy stanął przed sądem. - Na sali sądowej przez około kwadrans odczytywano mu zarzuty. On w tym czasie chlipał i wycierał łzy chusteczką - relacjonował korespondent "Faktów" TVN Maciej Woroch. Sobotni wypadek, jak piszą media na Wyspach, był najtragiczniejszym na brytyjskich drogach od 1993 roku.

Rolnik z Wielkiej Brytanii w nietypowy sposób podziękował strażakom, którzy uratowali z pożaru jego prosięta. Kiedy zwierzęta dorosły, przerobił je na kiełbasę i wręczył strażakom. Ci urządzili grilla - podaje brytyjski "Guardian". Na strażaków wylała się fala oburzenia, głos zabrała nawet organizacja broniąca praw zwierząt Peta.

Alkoholizm coraz większym problemem wśród seniorów – alarmują brytyjscy naukowcy. U ludzi po 50. roku życia lawinowo rośnie liczba przypadków schorzeń, wywołanych nadmiernym spożywaniem alkoholu. Starsi ludzie często piją w domu, w samotności, a zakup alkoholu w supermarkecie traktują często, jak coś tak codziennego niczym kupowanie pieczywa czy warzyw. O problemie mocno ostatnio nagłośnionym w brytyjskich mediach opowiadała w programie "24 godziny" Agata Zamęcka.

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych ukryło w trakcie ubiegłorocznej kampanii referendalnej analizę wpływu wyjścia z Unii Europejskiej na bezpieczeństwo kraju w obawie, że będzie to źle przyjęte przez elektorat - pisze w środę brytyjski dziennik "The Times".

Niepewność co do przyszłości lotów między Wielką Brytanią a Unią Europejską po brexicie uderza w branżę lotniczą - ostrzegają właściciele pięciu największych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Pasażerowie już zaczynają planować loty na najbliższe miesiące i część z nich zamierza ominąć brytyjskie lotniska - wynika z raportu.

Słynny dzwon Big Ben z wieży zegarowej brytyjskiego parlamentu, w poniedziałek w południe zabrzmiał po raz ostatni przed czteroletnią przerwą. Tyle czasu ma potrwać planowany remont wieży imienia królowej Elżbiety II (Elizabeth Tower).

Tak dużo pracowników z Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii jeszcze nie było. Z najnowszych danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS wynika, że mimo nadchodzącego brexitu obywatele krajów unijnych chętnie przyjeżdżają pracować w Londynie i innych miastach na Wyspach.

Główny architekt brytyjskiego parlamentu Adam Wątróbski podkreślił, że uciszenie dzwonu Big Bena na czas remontu wieży im. Elżbiety II jest "absolutnie niezbędne". - Teraz będziemy cierpieć, ale zabezpieczymy przyszłość - przekonywał.