Wielka Brytania

Wielka Brytania

W jednym z mieszkań na północnych przedmieściach Londynu doszło do tragedii. Swojego właściciela zagryzł pies rasy Staffordshire bulterier. Zwierzę było pod silnym wpływem kokainy - ustalono w czasie prowadzonego śledztwa. Do ataku doszło w czasie przygotowywania filmu dokumentalnego o narkotykach.

Neequaye "Dreph" Dsane to 43-letni malarz pochodzący z Ghany, który ma niezwykłą pasję. Maluje wielkie portrety kobiet na londyńskich ścianach. Uwiecznia te panie, które zajmują się działalnością społeczną na rzecz praw kobiet i często same wcześniej doznały w życiu licznych nieprzyjemnych sytuacji. On swoją twórczością chce wszystkim kobietom pokazać tkwiącą w nich samych siłę.

Sąd w angielskim Chelmsford skazał na trzy lata pozbawienia wolności w ośrodku dla nieletnich 16-latka, który został uznany za winnego nieumyślnego zabójstwa 40-letniego Arkadiusza J. Do zabójstwa doszło w Harlow w hrabstwie Essex w sierpniu 2016 roku.

Brytyjska premier Theresa May odrzuciła zaproszenie do wystąpienia podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego - poinformował "The Guardian". Szefowa rządu miała optować za prywatnym spotkaniem z liderami największych grup politycznych w PE.

Brytyjski rząd ma zamiar przyznawać prawo do pobytu i pracy w Wielkiej Brytanii na czas dłuższy (trzy do pięciu lat) tylko osobom o wysokich kwalifikacjach. Pozostali migranci z państw członkowskich UE mieliby dostawać pozwolenia na pobyt na maksimum dwa lata. Jednocześnie - inaczej niż dzisiaj - do przekroczenia brytyjskiej granicy wymagany byłby paszport, a następnie obowiązkowa rejestracja pobytu. Ograniczone zostałoby także prawo do ściągania członków rodziny spoza Wielkiej Brytanii - podał "The Guardian".

Czterech brytyjskich żołnierzy zostało zatrzymanych przez policję w związku z planowaniem zamachu terrorystycznego i członkostwem w neonazistowskiej grupie, którą w 2016 roku władze wpisały na listę organizacji zakazanych.

Brytyjski dziennik "The Times" poinformował we wtorek, że czołowe brytyjskie uniwersytety co roku padają ofiarą setek cyberataków, których celem jest kradzież wyników najnowszych badań w dziedzinie między innymi inżynierii, medycyny i uzbrojenia.

Elitarna jednostka brytyjskiego lotnictwa otwiera się na kobiety. - To dla nas wielka chwila, bo tego dnia Royal Air Force staje się całkowicie otwartą jednostką, w której kobiety mogą wcielać się we wszystkie role - mówi Chez Davis, dowódca dywizjonu lotniczego w Królewskich Siłach Lotniczych. Regiment RAF-U to jednostka bojowa ochraniająca bazy wojskowe również te w Iraku czy Afganistanie. Często jej członkowie muszą bezpośrednio konfrontować się z wrogiem. Do tej pory służyć w niej mogli tylko mężczyźni, teraz ma to się zmienić. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Brytyjskie media skrytykowały w piątek podejście negocjatorów unijnych do rozmów o wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty, oskarżając ich o brak elastyczności i arogancję. Zaznaczyły jednak, że na wypracowaniu porozumienia powinny skupić się obie strony.