Edukacja

Edukacja

Większość uczniów od czwartku przechodzi na zdalne nauczanie. Ministerstwo Edukacji i Nauki początkowo chciało, by odrębne zasady obowiązywały tylko w dużych miastach, ale ostatecznie zdalne lekcje mają mieć wszyscy od piątej klasy w górę - taka nauka ma potrwać do 27 lutego. Razem z nauczycielami analizujemy sytuację pandemiczną w edukacji i pokazujemy, jak radzą sobie szkoły w innych krajach.

Z Agatą Kornhauser-Dudą zgodziłyśmy się co do trzech punktów, co do których my, posłanki Koalicji Obywatelskiej, mamy nieustające zastrzeżenia - mówiła w "Kropce nad i" Barbara Nowacka, która uczestniczyła w poniedziałek w spotkaniu z pierwszą damą w sprawie lex Czarnek. Agnieszka Ścigaj z koła poselskiego Polskie Sprawy oceniła, że ustawa "odzwierciedla przede wszystkim chore ego ministra, któremu się wydaje, że zawsze będzie ministrem".

To Andrzej Duda pierwszy chciał "bronić praw rodziców", ale jego projekt leży nieruszony w Sejmie od lipca 2020 roku. Czy to oraz spotkanie posłanek opozycji z Agatą Kornhauser-Dudą wpłynie na dalszy los lex Czarnek? Czy minister edukacji i nauki może spać spokojnie? Sprawdzamy, czym różnią się obietnice obu polityków i jak się mają do obowiązującego prawa.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu czy Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa "Bardziej kochani" znalazły się wśród niepożądanych organizacji Barbary Nowak. Zdaniem kontrowersyjnej kurator stoi za nimi destrukcja społecznych norm i "seksualizacja pod pozorami edukacji". Maria Mikołajewska.