Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz

Siłami polskiego przemysłu stworzono jeden z najnowocześniejszych moździerzy samobieżnych na świecie. Problem w tym, że na razie nie ma do niego amunicji. Antoni Macierewicz winę zrzuca na poprzednika, Tomasz Siemoniak się broni. Kto ma rację? Niewątpliwie największą winę za bałagan organizacyjny w tej sprawie ponosi poprzedni rząd, ale obecny szef MON minął się z prawdą, twierdząc, że jego poprzednik zrezygnował z produkcji amunicji do moździerza.

Wiele z tych spraw, o których mówi minister Macierewicz, ma bardzo proste wyjaśnienie, tylko to wyjaśnienie by naruszało tajemnicę państwową i tego zrobić nie można - powiedział były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak (PO). W "Faktach po Faktach" odpierał zarzuty swego następcy, że rząd PO-PSL pozostawił Polskę "bezbronną".

Żegnając płk. Szendzielarza, witamy Polskę niepodległą, której miało już nie być – mówił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w czasie żałobnej mszy św. w Archikatedrze Łódzkiej w intencji żołnierza wyklętego mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka.

- Czarna skrzynka Tu-154 wędrowała z Rosji do Polski, w tę i z powrotem. Okazało się, że to, co dostaliśmy, to nie była czarna skrzynka z polskiego samolotu. Przywieziono coś innego - powiedział w środę na posiedzeniu sejmowej komisji obrony szef MON Antoni Macierewicz. Szef MON tłumaczył też, że nigdy nie podawał powodu rozpadu samolotu.

Rzecznik prezydenta Rosji, nazwał "bezzasadnymi" sugestie Antoniego Macierewicza, że katastrofa smoleńska to akt terroryzmu. "Gołosłowne, nieobiektywne i nie mające nic wspólnego z rzeczywistością" - tak mówi o słowach polskiego ministra obrony Dmitrij Pieskow. Jeszcze ostrzej zareagowali rzecznik Komitetu Śledczego i przewodnicząca komitetu Dumy ds. bezpieczeństwa państwowego i przeciwdziałania korupcji.

Polska jest u progu wielkiej zmiany, jaką jest przejście z uczestnictwa politycznego w NATO do pełnoprawnego członkostwa - powiedział w piątek szef MON Antoni Macierewicz na spotkaniu z okazji 17. rocznicy wstąpienia Polski do sojuszu.

- Nie wierzę Antoniemu Macierewiczowi ws. tej skorumpowanej siatki w armii, tak jak nie wierzę w katastrofę smoleńską, która była wynikiem spisku - mówiła w "Faktach po Faktach" Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna). Zbigniew Kuźmiuk (PiS), komentując wyniki audytu w MON stwierdził, że nieprawidłowości w polskiej armii "widać gołym okiem".