Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz

Polska rozszerza współpracę wojskową z Ukrainą

Rozszerzenie współpracy obronnej o technikę rakietową przewiduje protokół do umowy o współpracy resortów obrony Polski i Ukrainy - powiedział w piątek szef MON Antoni Macierewicz po spotkaniu ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Stepanem Połtorakiem.

"Prywatna armia Macierewicza"? Czym będą Wojska Obrony Terytorialnej

Przez część polityków nazywana jest prywatną armią Antoniego Macierewicza. Wojska Obrony Terytorialnej, bo o nich mowa, mają po przeszkoleniu osiągnąć poziom pozwalający walczyć z rosyjskimi oddziałami specjalnymi. Zapowiedział to sam minister obrony. Opozycja i eksperci mają poważne wątpliwości. Dodatkowo pojawiają się pytania, czy ta ochotnicza armia nie stanie się orężem w walce politycznej. Pytań w sprawie nowych wojsk jest więcej. Materiał "Czarno na Białym".

Macierewicz wybrany na drugą kadencję

Prezesem PiS w okręgu piotrkowskim (Łódzkie) wybrano szefa MON, Antoniego Macierewicza. Będzie to jego druga kadencja w fotelu prezesa piotrkowskich struktur partii. Po raz pierwszy na stanowisko szefa okręgu został wybrany w 2012 r.

Budowa "armii Macierewicza" na finiszu. Trzy brygady jeszcze w tym roku

- Wojska Obrony Terytorialnej wchodzą w ostatnią fazę swojej realizacji. W tym tygodniu odbędzie się drugie czytanie projektu ustawy o powołaniu WOT - powiedział w poniedziałek minister obrony Antoni Macierewicz. Zaznaczył, że koszty budowy WOT w żaden sposób nie będą kolidowały z modernizacją polskiej armii.

Trump chwalił Polskę za obronę terytorialną? Tak twierdzi szef MON

- Stosunki polsko-amerykańskie będą nie tylko bardzo dobre, ale jeszcze lepsze - ocenił w środę szef MON Antoni Macierewicz, pytany o wyborcze zwycięstwo Donalda Trumpa. Minister dodał, że kandydat republikanów docenił też podczas jednego ze spotkań z Polonią "budowę obrony terytorialnej" w naszym kraju. Media nie odnotowały jednak takiej wypowiedzi.

"Człowiek niepoważny na bardzo poważnym stanowisku"

Politycy opozycji krytykują szefa MON Antoniego Macierewicza za podanie przez niego informacji o tym, że mistrale "zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara". Ich zdaniem minister kompromituje Polskę. Macierewicza bronią posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

MON: oczekujemy od Rosji jasnego stanowiska ws. mistrali

W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo-śmigłowcowych klasy Mistral - podkreśliła w sobotę czasowo pełniąca obowiązki rzecznika prasowego MON Katarzyna Jakubowska. O przekazaniu Rosji przez Egipt dwóch mistrali za jednego dolara informował w czwartek w Sejmie szef MON Antoni Macierewicz.

"Piątkowa głupota", "całkowita bzdura". Rosyjskie władze o słowach Macierewicza

Wystąpienie Antoniego Macierewicza o nabyciu przez Rosję od Egiptu mistrali to piątkowa głupota - oświadczył cytowany przez rosyjską agencję Interfax gen. Igor Konaszenkow. Rzecznik Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej odniósł się w ten sposób do wypowiedzi szefa polskiego MON, który stwierdził, że okręty te "w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Rosji za jednego dolara". Wieczorem w piątek także rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił, że to "całkowita bzdura".