Polska i Świat

Polska i Świat

Co zrobi Rafał Trzaskowski z kapitałem społecznym, który dostał? Czy ruch, o którym myśli, zagrozi prawicy? Sebastian Wasilewski.

Prokuratorzy Mariusz Krasoń i Robert Wypych w marcu w portalu tvn24.pl ostrzegali, że prokuratura i jej pracownicy nie są przygotowani na pandemię. Maciej Warsiński.

Wydatki Senatu poprzedniej kadencji budzą wątpliwości. Ówczesny marszałek Stanisław Karczewski tłumaczy się, że działania na pewnym poziomie kosztują. Onet wylicza, gdzie poszły pieniądze i na co, a opozycja stwierdza, że to niegospodarność. Barbara Sobska.

Zaskakujący brak jednoznacznej odpowiedzi, reakcji rządu w sprawie konwencji stambulskiej. O wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej mówi tylko minister Zbigniew Ziobro. Premier i minister rodziny milczą, a opozycja pyta, o co w tym chodzi? Michał Tracz.

Dziewczynka wychowywana przez dwie kobiety otrzymała w Gdańsku dowód osobisty i numer PESEL. To ważna decyzja w tej sprawie. Dziewczynka od tej pory nie będzie uznawana w Hiszpanii, gdzie mieszka, za uchodźczynię. Może podróżować i korzystać z opieki medycznej. Monika Celej.

Tylko we wtorek 502 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło kolejnych sześć osób. Lekarze przestrzegają przed kolejną falą zachorowań. Anna Wilczyńska pyta zatem, jak służba zdrowia szykuje się na kolejną falę.

Jest coraz więcej fok na bałtyckich plażach i apel ekspertów ze stacji morskiej na Helu, aby zostawić je w spokoju. Plaży i piasku wystarczy dla wszystkich - apelują, bo pojawiają się nagrania, na których turyści robią fokom głupie żarty. Patryk Rabiega.

Minister Jacek Sasin miał mówić na Śląsku o zamknięciu kopalni - do takiego dokumentu dotarli dziennikarze. Górnicy zagrozili kolejnym powstaniem śląskim i skończyło się jedynie na zapowiedziach opracowania planu naprawczego. Maciej Warsiński.

Festiwal Pol'and'Rock jednak się odbędzie, ale nie w Kostrzynie nad Odrą. Zasięg będzie znacznie większy, bo szykuje się największa domówka świata. Impreza przeniesie się do sieci. Miłośnicy festiwalu z artystami woleliby spotkać się na żywo, ale nie narzekają. Łukasz Wieczorek.

W Prawie i Sprawiedliwości słychać, że ministerstw będzie mniej - o połowę mniej dla Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry. Michał Tracz.

Już 9 lipca służby były gotowe do zatrzymania Sławomira Nowaka i jego dwóch współpracowników. Wiele wskazuje, że dowody przeciwko nim znaleziono w wiadomościach przesyłanych za pomocą szyfrowanych komunikatorów. Barbara Sobska.

Krzywa obrazująca liczbę zakażonych koronawirusem nigdy wcześniej nie szła w górę tak ostro, jak teraz. Kolejne kraje szybko przywracają obostrzenia. Maciej Cnota.

PiS, szkoła, wyborcy - wicemarszałek Ryszard Terlecki widzi tu pewną zależność, a także zaniedbania Prawa i Sprawiedliwości. Reforma szkolnictwa powinna być jego zdaniem głębsza. Jeśli będzie, młodzi ludzie będą lepiej wyedukowani. Jeśli będą, to zagłosują na PiS. Adrianna Otręba.