Polska i Świat

Polska i Świat

Problemy z wyborem szefa GIF

Władze podejmują kolejną już próbę wyłonienia szefa Głównej Inspekcji Farmaceutycznej. Konkurs pozostaje nierozstrzygnięty od 1 grudnia - czas mija, a problemy się piętrzą. Oby ceny za to nie musieli płacić pacjenci. Anna Wilczyńska.

Pytania o układy przy ustawianiu konkursów Funduszu Sprawiedliwości

Dziennikarze pytają, kto wiedział, nadzorował i dlaczego nic nie zrobił w sprawie układu działającego w Ministerstwie Sprawiedliwości, który ustawiał konkursy tak, aby wyprowadzać pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości na wybrane organizacje. Zawiadamiania do prokuratury nic nie dawały, bo niektórzy śledczy - formalnie nadzorowani przez Zbigniewa Ziobrę - byli częścią układu. Dawid Rydzek.

Naukowcy zbadali wpływ mikroplastiku na plemniki

Amerykańscy naukowcy znaleźli w męskich i psich jądrach mikroplastik. To resztki materiału używanego do produkcji opakowań i butelek. Lekarze odkryli coś jeszcze - im wyższa zawartość plastiku, tym mniej był plemników. Łukasz Łubian.

Trzecia Droga chce walczyć z hejtem

Słowa hejterów, także tych internetowych i anonimowych, mogą doprowadzić do tragedii. Nie raz pokazywaliśmy to w reportażach TVN24. Politycy Trzeciej Drogi chcą walczyć z tym zjawiskiem - składają wniosek o powołanie zespołu parlamentarnego w tej sprawie. Jest także zapowiedź specjalnej ustawy. Maciej Zalewski.