Polska i Świat

Polska i Świat

Brakuje węgla, ceny drewna poszybowały

Czy palenie drewnem jest rozwiązaniem problemu z dostępem do węgla? Jego ceny wzrosły o kilkaset procent, rządowych dopłat nie ma, a popyt zwiększył się sześciokrotnie. Warto przypomnieć, że palenie drewnem w niektórych miejscach jest zakazane. Karolina Bałuc.

Rosnące ceny prądu

Aleksandra Kąkol sprawdziła, czy rząd w sprawie tych podwyżek może coś zrobić i o ile wzrosną nasze rachunki.

Instytuty premiera Morawieckiego

Liczne, kosztowne i tajemnicze - czym zajmują się instytuty premiera Mateusza Morawieckiego? Zapytał o to Konkret24 i konkrety znalazł, ale głównie w budżetach tych instytucji, zwykle wielomilionowych. Adrianna Otręba.

Węgiel drogi i niedostępny

Rząd uspokajał, że braków węgla nie będzie nie będzie - drożyzny też. Ale teraz musi przyznać się do porażki programu rekompensat i musi wyjaśnić, dlaczego problemem zajmuje się dopiero teraz. Zwłaszcza, że ostrzeżenia słyszał dużo wcześniej i to od swoich ludzi. Maciej Warsiński.

NBP walczy z inflacją i opozycją

Inflacja w czerwcu wyniosła 15,5 proc. Odczuwalna bardziej niż ten wynik, bo najbardziej wzrosły ceny tego, co kupujemy najczęściej. Narodowy Bank Polski prognozuje jeszcze większe wzrosty - walczy z inflacją i krytyką opozycji. NBP złożył zawiadomienie do prokuratury na Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka. Dawid Rydzek.