Royal Navy z pompą ogłosiła wyznaczenie pierwszych członków załogi lotniskowca HMS Queen Elizabeth. Przez najbliższe lata będą oni jednak mieli mało wspólnego z "prawdziwymi" marynarzami. Okręt jest wciąż budowany i wejdzie do służby dopiero około 2020 roku.

Włoska policja aresztowała szefa włoskiej agencji zajmującej się ściąganiem podatków. Mężczyzna wraz z czterema współpracownikami miał ukraść łącznie około stu milionów euro pochodzących z podatków, które potem wydał na jachty, samoloty i wielkie imprezy.

Syryjczycy nie zamordowali załogi naszego zestrzelonego myśliwca RF-4 - zapewnił turecki minister obrony Ismet Yilmaz. Zdementował tym samym doniesienia telewizji Al-Arabija, która podała, że załoga samolotu została pojmana i następnie zamordowana na rozkaz prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Około 1500 więźniów skazanych za lekkie przestępstwa ma objąć przygotowywana przez władze Ukrainy amnestia. Nie będzie jednak dotyczyć ona osób odsiadujących wyroki za nadużycie władzy.

Oddziały specjalne policji irańskiej starły się w środę w Teheranie z demonstrantami, w tym handlarzami walutą, którzy protestowali przeciwko gwałtownemu spadkowi kursu riala.

Naprawa stosunków z Rosją jest jednym z naszych głównych celów i będziemy starać się to osiągnąć w każdy sposób - powiedział w wywiadzie dla telewizji CNN Bidzina Iwaniszwili, lider koalicji Gruzińskie Marzenie, która wygrała wybory parlamentarne w Gruzji.

Rada Najwyższa Ukrainy zezwoliła na sprzedaż ziemi cudzoziemcom. Zgodnie z decyzją parlamentu zgoda nie dotyczy gruntów rolnych, a jedynie terenów inwestycyjnych, które będą mogły nabywać podmioty gospodarcze, niezarejestrowane na Ukrainie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wyraziło w środę nadzieję, że rezultaty poniedziałkowych wyborów parlamentarnych w Gruzji pozwolą temu krajowi przystąpić do normalizacji stosunków z sąsiadami. Z kolei rosyjska prasa twierdzi, że mimo zwycięstwa partii Iwaniszwilego poprawa relacji z Moskwą nie będzie łatwa.

Liczba zabitych w serii eksplozji samochodów-pułapek, do których doszło w środę nad ranem w syryjskim Aleppo wzrosła do co najmniej 40 osób - podało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Wcześniej źródła rządowe mówiły o 27 ofiarach śmiertelnych. Rannych jest 90 osób.

Prawicowa telewizja Fox News nadała nagranie przemówienia Baracka Obamy z 2007 r. do duchownych Kościołów afroamerykańskich, w którym ówczesny senator sugeruje - według telewizji - że zaniedbania rządu po katastrofalnym huraganie Katrina miały podtekst rasowy. Krytyczna wobec demokratów stacja nagłaśnia całą sprawę w przeddzień debaty Obama-Romney.

Bezprecedensowa presja ze strony rosyjskich służb bezpieczeństwa działających z polecenia Kremla szkodzi interesom 52-letniego Aleksandra Lebiediewa, jednego z rosyjskich oligarchów, byłego funkcjonariusza KGB - pisze środowy brytyjski dziennik "Guardian".

Ci panowie mogliby być bohaterami filmu Woody'ego Allena. Inspektor policji, karabinier i dwóch informatyków - ta czwórka chciała ukraść z jednego z banków we włoskiej Ankonie 200 mln euro. Napad się nie udał, bo karabinier, któremu powierzono zadanie przekupienia jednego z pracowników placówki w celu złamania systemu bezpieczeństwa, tak go zastraszył, że ten rozmowę nagrał i zaniósł taśmę do ich przełożonych.