Rewizja w domu Wulffa. Zabrali komputer

Pięciu funkcjonariuszy policji i prokurator krajowy przeszukali w piątek dom były prezydenta Niemiec Christiana Wulffa w związku ze śledztwem ws. niezgodnego z prawem przyjmowania korzyści finansowych. To właśnie przez tę aferę 17 lutego Wullf podał się do dymisji.

Wyciekły chemikalia. Strumień poraża kolorem

Jaskrawozielony kolor strumyka zszokował w piątek przed południem mieszkańców niemieckiej Getyngi. Ta niespotykana w przyrodzie barwa to skutek pożaru, który wybuchł w nocy w hali z chemikaliami.

Szczęśliwy powrót. Dziennikarka i reporter już we Francji

Francuska reporterka Edith Bouvier która w ub. tygodniu została ranna w czasie ostrzału w syryjskim Homs i fotograf William Daniels są już bezpieczni we Francji. Na lotnisku Villacoublay pod Paryżem przywitał ich prezydent Nicolas Sarkozy. Bouvier ma skomplikowane złamanie kości udowej. Dziennikarze do kraju zostali przetransportowani rządowym samolotem.

Wybuch w Orlenie. Dwie osoby nie żyją

W kompleksie przetwórstwa mazutu spółki Orlen Lietuva na Litwie, w którym obecnie odbywa się remont, doszło do wybuchu - podała spółka. W wyniku eksplozji dwie osoby zginęły. Według wstępnych danych ofiary to obywatele Litwy. Na miejscu wypadku pracują eksperci i funkcjonariusze policji kryminalnej, którzy badają przyczyny eksplozji.

Rządowy zakaz dla wychudzonych modelek?

"Interwencja rządu w celu ograniczenia wizerunku wychudzonych modelek w mediach i reklamach byłaby uzasadniona. Zakaz mógłby zapobiec rozpowszechnianiu się anoreksji" – głosi raport London School of Economics.

"Dyktatorzy będą musieli zapłacić za swe czyny"

Konwój z pomocą humanitarną dotarł dziś do syryjskiego Hims i wkrótce będzie próbował dostarczyć żywność do dzielnicy Baba Amro, która była odcięta od świata w wyniku miesięcznych bombardowań. Także w piątek Nicolas Sarkozy ogłosił, że zamierza zamknąć francuską ambasadę w Syrii na znak protestu przeciwko represjom reżimu, a Władimir Putin obiecał, że Moskwa zrobi wszystko by położyć kres wojnie domowej i pojednać zwaśnione strony.

Jak nie dać się Google'owi

Mimo wprowadzenia przez Google zmian w polityce prywatności, użytkownicy serwisów koncernu wciąż mogą ograniczyć ilość danych, do których internetowy "Wielki Brat" będzie miał dostęp.

"Sprawców diabelskiego czynu musi spotkać kara"

Przeprosiny USA po spaleniu w bazie NATO ksiąg Koranu nigdy nie zostaną przyjęte, a sprawcy tego "diabelskiego czynu" muszą zostać publicznie osądzeni i ukarani - oświadczyła w piątek Rada Ulemów Afganistanu, czyli najwyższa władza religijna kraju.

Przodkami Indian jednak Europejczycy?

Pierwsi ludzie przybyli na kontynent amerykański nie z Azji, jak się powszechnie uważa, lecz z Europy. I to około siedmiu tysięcy lat wcześniej niż przypuszczano - podał w czwartek "Washington Post", powołując się na amerykańskich i brytyjskich badaczy.

Niemcy: Wulff, oddaj emeryturę!

Zdaniem 84 proc. Niemców były prezydent Niemiec Christian Wulff powinien zrzec się dożywotniej emerytury prezydenckiej sięgającej ok. 200 tys. euro rocznie - wynika z najnowszego sondażu dla telewizji ARD. Także politycy apelują do Wulffa o rezygnację z emerytury.

Karmili swoje dzieci kokainą

Para trzydziestolatków z Paryża dawała swoim małym dzieciom kokainę. Według lekarzy, dwuletnia dziewczynka i czteroletni chłopiec przyjmowali narkotyk od prawie roku. Oboje trafili do szpitala.

"Przeturlałem się z własnym domem"

Kilkanaście ofiar śmiertelnych, kompletnie zdewastowane miasta, puste miejsca po domach - to krajobraz po niszczycielskim froncie burzowym, który przeszedł przez centralną część Stanów Zjednoczonych i Środkowy Zachód. - Mamy szczęście, że żyjemy. Wszystko działo się tak szybko - relacjonuje jeden z mieszkańców Harrisburga (Illinois).

"Afera solna" w Islandii. Trefny towar na rynku przez 13 lat

"Afera solna" bliźniaczo podobna do tej w Polsce, wybuchła również w Islandii. Sól przemysłowa była przez 13 lat sprzedawana jako spożywcza. - - Nie mieliśmy świadomości, że sól nie nadawała się do jedzenia. Widzieliśmy, że sól jest "przemysłowa", ale sądziliśmy, że chodzi o przemysł spożywczy - tłumaczył się prezes zamieszanej w proceder firmy.

"Wyciągamy lekcje z kryzysu". Pakt podpisany

Przywódcy 25 państw europejskich, w tym premier Donald Tusk, podpisali w Brukseli nowy pakt fiskalny. Zakłada on zwiększenie dyscypliny finansowej w UE, zwłaszcza w krajach strefy euro. Jako jedyne do tej inicjatywy nie przyłączyły się Czechy i Wielka Brytania.

Kolejne lotnisko w Niemczech strajkuje

Po Frankfurcie przyszedł czas na Berlin. W piątek przez kilka godzin strajkowali pracownicy obsługi naziemnej na lotnisku Tegel. Domagają się podwyżki płac.

MSZ Białorusi: Naszym celem jest dialog z UE

- Celem Białorusi w stosunkach z Unią Europejską jest konstruktywny dialog - powiedział w piątek rzecznik białoruskiego MSZ Andrej Sawinych, wyrażając przekonanie, że po osiągnięciu tego celu, powrót ambasadorów UE do Mińska będzie już tylko kwestią czasu.

Na USA leciało 2,2 tys. jądrowych rakiet. Tylko w komputerze

W czasie kampanii prezydenckiej w 2008 r. Barack Obama i Hillary Clinton zastanawiali się, do kogo najlepiej zadzwonić w Białym Domu o godz. 3:00 nad ranem, aby poinformować o poważnym zagrożeniu dla bezpieczeństwa USA lub o poważnym incydencie na świecie. Można przypuszczać, że i pani Clinton i Obama mieli na myśli informacje o kryzysie międzynarodowym, zamachu terrorystycznym, ale na pewno w 2008 r. nie przyszło im do głowy mówić o telefonie nad ranem do Białego Domu z informacją o globalnej wojnie, o III wojnie światowej, o nieuchronnej zagładzie atomowej.

"Śmierdział jak zatęchły dywan"

Chcieli zobaczyć grizzly, ale czy aż z tak bliska? 14 amerykańskich turystów najadło się strachu, gdy w swoim obozowisku w Parku Narodowym Katmai na Alasce nagle zobaczyli niedźwiedzia. Ten długo obchodził i obwąchiwał ludzi. Nikomu nic nie zrobił.

Putin: Nie będę przykręcał śruby

Premier Rosji Władimir Putin oświadczył w środę, że nie zdecydował jeszcze, czy będzie kandydować w wyborach prezydenckich w 2018 roku. Potwierdził natomiast, że w wypadku zwycięstwa w obecnych wyborach powierzy tekę szefa rządu Dmitrijowi Miedwiediewowi.

Zabili za czary. Dostaną dożywocie?

Para Kongijczyków mieszkających w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie dostanie dożywocie za zabójstwo 15-letniego chłopca. Według sprawców, nastolatek był "czarownikiem" i rzucał uroki na członków rodziny.

"Ranna, wyczerpana, ale wolna i bezpieczna"

- Jest ranna, wyczerpana, ale bezpieczna i wolna - powiedział Nicolas Sarkozy o francuskiej dziennikarce Edith Bouvier, która w nocy z czwartku na piątek została przetransportowana z Syrii do Libanu. Bouvier ma skomplikowane złamanie kości udowej. Do Francji ma wrócić w piątek rządowym samolotem.

Samolot w gęstej mgle spadł na las

W lesie w pobliżu lotniska Egelsbach pod Frankfurtem nad Menem rozbił się niewielki samolot. Zginęły co najmniej trzy osoby. Policja obawia się jednak, że ofiar może być więcej.

Tajne systemy zniknęły z bazy ISAF

Dwa wojskowe samochody z tajnymi i zaawansowanymi urządzeniami do zapobiegania eksplozji przydrożnych bomb zniknęły z bazy w Kabulu. Nieznani sprawcy ukradli cenne Toyoty Land Cruisery z garaży jednostki wojskowej, która zajmuje się eskortowaniem konwojów z przedstawicielami zachodnich krajów w stolicy Afganistanu.

7 osób za  5 mln dol.

USA zapłaciły blisko pięć milionów dolarów kaucji za siedmiu swoich obywateli, którzy zostali zatrzymani i oskarżeni w Egipcie o o korzystanie z zagranicznych źródeł finansowania. Wszyscy Amerykanie, którzy pracowali dla organizacji pozarządowych, już wylecieli z kraju.

UE odetnie się od portalu Holendrów?

- Szefowie rządów mają obowiązek wyraźnie zdystansować się od antyimigracyjnej strony prawicowej partii PVV - powiedział na konferencji podczas szczytu UE szef PE Martin Schulz. Zapisu o kontrowersyjnej stronie nie ma w ostatnim projekcie wniosków ze spotkania przywódców UE.