Uzbrojony po zęby przyszedł na premierę Batmana

Broń, zapas amunicji oraz kilka noży - z takim ekwipunkiem wybrał się na pokaz filmu najnowszej części przygód Batmana 31-letni mieszkaniec Westlake w stanie Ohio. Jak powiedział policji, wziął ze sobą ten arsenał, aby się bronić w razie ataku.

Premier na przesłuchanie ws. prezydenta

Pakistański Sąd Najwyższy zażądał w środę, by premier Raja Pervez Ashraf stawił się na przesłuchanie i wyjaśnił, czemu nie podporządkował się nakazowi sądu i nie wznowił postępowania wobec oskarżanego o korupcję prezydenta Asifa Alego Zardariego.

Na Twitterze groził zamachem na przedstawieniu Tysona

Nowojorska policja domagała się od Twittera ujawnienia danych jednego z użytkowników. Chodziło o groźby masakry podczas nowojorskiego przedstawienia, w którym występuje Mike Tyson. Twitter odmawiał jednak udostępnienia danych tłumacząc, że wpisy nie mają charakteru groźby.

Rozkwit roponośny

Ropa się leje, są więc pieniądze. A jeśli są pieniądze, jest też praca. Nawet bardzo dużo pracy. Północna Dakota przeżywa rozkwit. Bogate złoża ropy sprawiają, że na daleką północ rusza coraz więcej Amerykanów. Żyją w prowizorycznych barakach, bo brakuje już mieszkań. Ale brak komfortu to nic, skoro można przebierać w ofertach pracy i zarobić trzy razy więcej niż w innych stanach. W czasach globalnego kryzysu - to bezcenne.

Obejdziemy się bez Patriotów? Polska tarcza antyrakietowa

Bronisław Komorowski mówi: sami brońmy naszego nieba. I choć – wyjątkowo – polska scena polityczna jest w tej sprawie zjednoczona, to nie jest to takie proste. Chodzi o pieniądze, ale i technologie. Bez sojuszników więc ani rusz. Zresztą sama "polska tarcza antyrakietowa" miałaby być uzupełnieniem tarczy NATO. Choć są i takie komentarze – zwłaszcza w Rosji – że ruch Komorowskiego to wotum nieufności dla antyrakietowej współpracy z USA.

Ważna wizyta

Za 10 dni pierwszą w historii wizytę w Polsce złoży patriarcha Moskwy i Wszechrusi - Cyryl. Najważniejszym punktem ma być podpisanie przez hierarchów obu kościołów apelu o pojednanie. Skojarzenia z apelem polskich biskupów do niemieckich z lat 60-tych jak najbardziej na miejscu. Pytanie, czy waga dokumentu i jego skutki też będą podobne.

Nalot przy granicy. Odwet za poprzedni atak?

Ponad 20 islamskich bojowników zginęło w nalotach dokonanych przez egipskie lotnictwo na Synaju, przy granicy z Izraelem - podał dziennik "Al-Ahram" na stronie internetowej. To odpowiedź na niedzielny atak, w którym śmierć poniosło 16 Egipcjan.

Clinton tańczy w Afryce

Hilary Clinton podróżuje po Afryce. Sekretarz stanu USA spotkała się już z Nelsonem Mandelą, byłym prezydentem RPA i legendarnym bojownikiem w walce z apartheidem oraz odwiedziła najmłodsze państwo świata – Sudan Południowy. Znalazła też czas na chwilę relaksu.

Wielki pożar rafinerii. Richmond w opałach

Wielki pożar rafinerii ropy naftowej w Richmond w Kalifornii zdezorganizował we wtorek życie okolicznych mieszkańców, a tysiące z nich wezwano, by nie opuszczali budynków oraz szczelnie pozamykali okna i drzwi.

Sprawca masakry w Tucson przyznał się do winy

Jared L. Loughner, który podczas strzelaniny w Tuscon zabił sześć osób i ranił 13, w tym członkinię Izby Reprezentantów USA Gabrielle Giffords, jest wystarczajaco zdrowy, by stanąć przed sądem - uznał we wtorek amerykański sąd. Natychmiast po tym orzeczeniu Loughner przyznał się do winy.

Ochroniarz Osamy mieszka w Niemczech?

Domniemany ochroniarz Osamy bin Ladena od ośmiu lat mieszka w Niemczech, gdzie rozpowszechnia swe radykalne poglądy, i jest przez władze niemieckie uważany za zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju - poinformowały niemieckie władze. Nie można go jednak deportować, bo ożenił się z Niemką.

121 niemieckich posłów w obronie Pussy Riot

Niemieccy posłowie do Bundestagu - w sumie 121 osób - ze wszystkich partii politycznych, podpisali się pod listem w obronie trzech Rosjanek z zespołu Pussy Riot, sądzonych przed moskiewskim sądem. Także UE wyraziła zaniepokojenie przebiegiem procesu.

Obrona Pussy Riot: To była "modlitwa polityczna". Żądają uniewinnienia

Obrońcy Pussy Riot zażądali we wtorek uniewinnienia trzech kobiet z rosyjskiej kapeli punkrockowej. Wcześniej tego dnia, na rozprawie w Moskwie, prokuratura domagała się dla nich trzech lat więzienia. Nadieżda Tołokonnikowa, Jekatierina Samucewicz i Maria Alochina są oskarżone o "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną".

Łukaszenka żąda szybszych żniw

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zażądał przyśpieszenia tempa zbioru plonów. Szef państwa mówił o tym na naradzie dotyczącej żniw.

Pracownik NATO aresztowany za szpiegostwo

Cywilny pracownik dowództwa sił powietrznych NATO w bazie Ramstein w Niemczech został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa - podała we wtorek niemiecka Prokuratura Federalna.

Kim pokazał żonie swoich wojaków

Koreańska telewizja państwowa KRT pokazała zdjęcia przywódcy Kim Dzong Una, który wraz z żoną odwiedził jednostkę wojskową. Uśmiechnięta małżonka po raz kolejny towarzyszyła przywódcy w oficjalnej wizycie.

Ciężkie walki w Aleppo. Misja wysłannika Iranu

Syryjska armia w dalszym ciągu intensywnie bombarduje położone na północy kraju miasto Aleppo, uważane za bastion rebeliantów walczących z reżimem Baszara el-Asada. Walki toczą się głównie w centrum miasta i w dzielnicach na wschodzie i zachodzie.

"Obrazy z Marsa nie będą nudne"

Obrazy z Marsa, jakie prześle "Curiosity" nie będą nudne, znajdziemy tam wiele ciekawych rzeczy - przekonywał na antenie TVN24 fizyk Tomasz Rożek. Amerykański pojazd terenowy pomyślnie wylądował na Marsie w poniedziałek. Przez blisko dwa lata będzie tam prowadzić badania.

Strzelanina w kościele. 19 ofiar

W kościele protestanckim w mieście Otite, w środkowej Nigerii, nieznani napastnicy zastrzelili co najmniej 19 osób, w tym pastora - poinformowała miejscowa policja. Jest wielu rannych.

Wielka awaria Wikipedii. Przez przecięte kable

Wielka awaria Wikipedii miała miejsce wczoraj po południu. Internetowa encyklopedia miała kłopoty z funkcjonowaniem przez ponad godzinę. Wszystko przez dwa przypadkowo przecięte kable w pobliżu centrum przetwarzania danych na Florydzie.

"MKOl wstydź się". Hołd dla zabitych olimpijczyków

W Londynie odbył się w poniedziałek wieczór pamięci o 11 sportowcach z Izraela zabitych przez palestyńskich terrorystów w czasie igrzysk w 1972 roku. W uroczystości wzięli udział m.in. premier Wielkiej Brytanii, szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz wdowy po zabitych sportowcach, które bezskutecznie domagały się upamiętnienia rocznicy tragedii w trakcie ceremonii otwarcia tegorocznych igrzysk.