200 agentów szuka "krokodyla" w USA. Narkotyk wywołuje gangrenę i zabija

Amerykańskie władze wciąż nie potwierdziły, że na ulicach miast USA pojawił się zabójczy narkotyk z Rosji, noszący nazwę "krokodyl". Od kilku tygodni tamtejsze media donoszą o kolejnych przypadkach przedawkowania tej substancji, substytutu heroiny. Okazuje się jednak, że struktura chemiczna "krokodyla" bardzo utrudnia potwierdzenie jego obecności w organizmie narkomana. Agentom DEA nie udało się też dotychczas przejąć tego narkotyku od dilerów.

Szef niemieckiego wywiadu: Nie szpiegowaliśmy w USA

Niemiecki wywiad (BND) zaprzeczył, jakoby prowadził inwigilację w USA. - Takie działania nie były prowadzone z ambasady Niemiec w Waszyngtonie - powiedział szef BND Gerhard Schindler hamburskiemu tygodnikowi "Die Zeit".

ONZ: Coraz mniej Koreańczyków ucieka z państwa Kima

Mniej północnych Koreańczyków ucieka do Korei Południowej, najpewniej w związku z zaostrzeniem kontroli granicznych oraz z przypadkami odsyłania przez Chiny z powrotem do kraju uciekinierów starających się o azyl w ChRL - powiadomił we wtorek specjalny wysłannik ONZ.

Izrael uwolnił kolejną grupę palestyńskich więźniów

Izrael uwolnił w nocy z wtorku na środę drugą grupę palestyńskich więźniów. Jak poinformowały izraelskie władze więzienne, na wolność wyszło kolejnych 26 Palestyńczyków, z których większość odsiadywała wieloletnie wyroki, głównie za zabójstwa Izraelczyków.

"Dziewczynka leżała na worku na śmieci na dnie bagażnika"

- Trudno mi sobie wyobrazić, by przeniesione do normalnych warunków było w stanie nadrobić wszystkie zaległości - mówi dr Aleksandra Piotrowska odnosząc się do sprawy dziecka pary Portugalczyków, które zostało znalezione we Francji w bagażniku samochodu. Najprawdopodobniej spędziło tam całe życie.

UE przedłużyła sankcje wobec Białorusi

Unia Europejska przedłużyła we wtorek sankcje wobec Białorusi do końca października 2014 roku. Decyzję państw UE uzasadniono tym, że władze białoruskie nie uwolniły wszystkich więźniów politycznych, a żaden z uwolnionych nie został zrehabilitowany.

Bułgaria chce powrotu małej Marii do kraju

Bułgaria postara się o to, by kilkuletnia Maria wychowywana przez parę Romów w Grecji wróciła do swoich biologicznych rodziców. Siedmiomiesięczną dziewczynkę para bułgarskich Romów sprzedała za 250 euro w czasie pobytu w Grecji. Później biologiczna matka dziecka zaprzeczyła, że dostała za nią pieniądze i chciałaby jej powrotu do domu.

Hiszpania wszczyna śledztwo ws. podsłuchów

Hiszpańska prokuratura generalna poinformowała we wtorek, że otworzyła wstępne śledztwo dotyczące doniesień, że obywatele tego kraju byli obiektem inwigilacji prowadzonej przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

Prom z Polakami osiadł na mieliźnie. Wiatr zerwał kotwicę

Kursujący między Karlskroną w południowej Szwecji a Gdynią prom towarowo-pasażerski Stena Alegra osiadł na mieliźnie nieopodal Karlskrony z powodu zerwania kotwicy - poinformowała szwedzka straż przybrzeżna. Jednostka czeka obecnie na odholowanie do stoczni. Nikomu z przebywających na pokładzie nic się nie stało.

Bezdomni w pałacu biskupa Limburga? Episkopat nie wyklucza

Jadłodajnia albo schronisko dla bezdomnych i uchodźców - takie warianty przerobienia luksusowej rezydencji biskupa Limburga rozważa niemiecki Kościół. Sam biskup został ukarany przez papieża Franciszka - do czasu wyjaśnień komisji, powołanej do zbadania stawianych mu zarzutów, ma pozostać poza diecezją.

Skazany na więzienie za kampanię na Facebooku

Wietnamski użytkownik Facebooka, który wykorzystał go dla prowadzenia kampanii na rzecz uwolnienia swego uwięzionego za krytykowanie rządu brata, został we wtorek skazany na 15 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za "nadużywanie swobód demokratycznych".

"Spirytociąg" na granicy Ukrainy z Mołdawią

Plastikowy wąż o długości 230 metrów umieszczony na dnie Dniestru, służący zapewne do przemytu spirytusu, odkryli ukraińscy pogranicznicy w pobliżu granicy z Mołdawią. W ciągu ostatnich dwóch lat w tym rejonie wykryto sześć podobnych instalacji.