Walka o życie syna chorego na raka. "Gra wideo może nauczyć czegoś o śmierci?"

"Ten smok, rak" to gra wideo tworzona przez rodziców chorego na raka mózgu Joela - przedstawia historię przegranej walki o życie ich syna. Są w niej wstrząsające sceny, do których przywykliśmy w książkach czy filmach, ale w świecie gier, gdzie zabawa jest najważniejsza, wzbudzają kontrowersje. - Chcemy udowodnić, że gra też może nas nauczyć czegoś o śmierci - bronią się autorzy.

"Pozbawić wszelkich szans". Izrael gotowy na wszystko, Saudowie pomogą

Izrael, jedyne atomowe mocarstwo regionu, a jednocześnie kraj, którego wymazania z mapy świata często domagają się irańscy politycy, jest, co nie dziwi, zagorzałym przeciwnikiem porozumienia Iranu z mocarstwami ws. programu atomowego. W swoim sprzeciwie Tel Awiw ma niecodziennego sojusznika - radykalnie muzułmańską Arabię Saudyjską.

Papież idzie na wojnę z watykańską biurokracją?

Powstanie dwóch wielkich kongregacji, które wchłoną wszystkie papieskie rady przewiduje projekt reformy Kurii Rzymskiej - informują watykaniści we włoskich mediach. W poniedziałek papież Franciszek ma dyskutować o tym z szefami watykańskich urzędów.

Bitwa o uran, ciężką wodę i miliardy dolarów. Jak nie podpalić Bliskiego Wschodu?

Rozmowy trwają od 2013 roku i według wstępnych założeń powinny zakończyć się porozumieniem już w lipcu tego roku. Trwają jednak do dziś, a kolejny termin ich finalizacji, wyznaczony na 24 listopada, może znów okazać się jedynie kolejną datą w historii negocjacji, które będą trwały dalej. Może też być gorzej i 24 listopada będzie datą, która przejdzie do historii jako dzień, gdy rozmowy między mocarstwami a Iranem o programie atomowym tego ostatniego państwa zakończyły się fiaskiem. O co spierają się obie strony?

Wrak boeinga załadowany do pociągu. Ruszył w drogę

Separatyści i eksperci OBWE zakończyli prace na miejscu rozbicia malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy. Szczątki zestrzelonej maszyny załadowano na pociąg, który wyruszył już w drogę w kierunku terenów kontrolowanych przez władze.

Od szacha do ajatollahów. Historia irańskiego atomu

Zbliżający się termin 24 listopada wyznaczony jako ostateczna data osiągnięcia porozumienia mocarstw z Teheranem, to okazja do przypomnienia historii irańskiego programu nuklearnego, którego początki wcale nie są związane z muzułmańskimi radykałami i spadkiem po islamskiej rewolucji 1979 roku, ale sięgają przełomu lat 50. i 60. XX wieku i amerykańskiego programu "Atom dla Pokoju".

Rosja dzieli Berlin? Miękki Steinmeier i twarda Merkel

Pomiędzy kanclerz Niemiec Angelą Merkel a szefem MSZ Frankiem-Walterem Steinmeierem pojawiły się różnice zdań w podejściu do Rosji i prezydenta Władimira Putina - pisze tygodnik "Der Spiegel". Steinmeier zaprzecza tym twierdzeniom.

Brytyjscy komandosi "polują" na dżihadystów? "Przed nami się nie ukryją"

Brytyjska gazeta twierdzi, że komandosi z elitarnej jednostki SAS od kilku tygodniu "polują" na dżihadystów w Iraku. Żołnierze sił specjalnych mają działać na pustynnym zachodzie kraju i atakować z zaskoczenia. - Naszym celem jest zasiać w nich strach. Nie wiedzą gdzie znów zaatakujemy i nie mają jak nas powstrzymać - twierdzi anonimowy rozmówca "The Mail on Sunday".

Czekają nas wojny robotów. Nimi Pentagon chce wygrać z Chinami i Rosją

Amerykańskie wojsko powoli traci przewagę nad Chinami i Rosją wynikającą z posiadania dużych ilości nowoczesnej broni precyzyjnej i zaawansowanych systemów elektronicznych. Pentagon ma już wizję tego, jak dokonać kolejnej rewolucji technologicznej i znów zapewnić sobie dominację. Podobne plany już dwa razy zrealizowano. Amerykanie szykują światu wojny robotów.

Kolejny więzień opuścił Guantanamo. Trzynasty w tym roku

Trzynasty więzień w tym roku, Saudyjczyk, został uwolniony w sobotę z amerykańskiej bazy Guantanamo i przetransportowany do Arabii Saudyjskiej - poinformowali przedstawiciele Pentagonu i Departamentu Stanu. W Guantanamo pozostaje jeszcze 142 więźniów.

Demonstracja przeciwników aborcji

Dziesiątki tysięcy osób wzięło udział w sobotę w Madrycie w demonstracji na rzecz ograniczenia możliwości przerywania ciąży. Uczestnicy demonstracji domagali się od rządu spełnienia jego zapowiedzieli podjęcia działań w tej sprawie.

Syn mafiosa nie dopuszczony do bierzmowania. Koło grobu ofiary

Arcybiskup Palermo kardynał Paolo Romeo nie dopuścił do bierzmowania w miejscowej katedrze 17-letniego syna bossa sycylijskiej mafii, skazanego na dożywocie. To właśnie w tej świątyni pochowany jest błogosławiony ksiądz Pino Puglisi, ofiara tego mafiosa.

Akwarela Hitlera sprzedana za 130 tys. euro

Akwarela autorstwa Adolfa Hitlera została sprzedana w sobotę na aukcji w Norymberdze za 130 tys. euro - poinformował dom aukcyjny Weidler. Nabywcą obrazu jest prawdopodobnie osoba z Bliskiego Wschodu.

Biden z Erdoganem o metodach walki z dżihadystami

Wiceprezydent USA Joe Biden oraz prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, którzy spotkali się w sobotę w Stambule, omawiali metody walki z Państwem Islamskim i konflikt w Syrii - poinformowali przywódcy na wspólnej konferencji prasowej.

Bill Cosby o molestowaniu: nie będę odpowiadał na insynuacje

Znany amerykański aktor komediowy Bill Cosby, oskarżany przez kilka kobiet o molestowanie seksualne, oświadczył w udzielonym wywiadzie prasowym, że "nie musi odpowiadać na insynuacje". Aktor w ten sposób ustosunkował się po raz pierwszy do tych oskarżeń.

Balustrada spadła na ludzi w Londynie. Ofiary to Polacy

Dwie osoby zginęły, a sześć zostało rannych w wypadku w Londynie, gdy na ekipę budowlaną pracującą przed jedną z kamienic spadła balustrada balkonu i kanapa, która miała zostać wyniesiona z mieszkania na linach. Policja potwierdziła, że ofiary to Polacy.