Sześć uderzeń lotniczych USA w rejonie syryjskiego Kobane

Siły zbrojne USA dokonały w niedzielę i poniedziałek sześciu uderzeń lotniczych na bojowników Państwa Islamskiego w rejonie syryjskiego miasta Kobane - poinformowało kierujące operacjami na Bliskim Wschodzie Centralne Dowództwo USA (CENTCOM).

Ukraińscy żołnierze na froncie nie będą mogli głosować

Parlament Ukrainy nie zdołał w poniedziałek uchwalić zmian w prawie wyborczym, by w zaplanowanych na najbliższą niedzielę wcześniejszych wyborach parlamentarnych umożliwić głosowanie żołnierzom walczącym z separatystami na wschodzie kraju.

Profesor Łogaczew niepokoi Szwedów. Teraz płynie do Gdańska? Kapitanaty nie potwierdzają

Ten rejs od początku wywoływał nad Bałtykiem mnóstwo spekulacji. Według części skandynawskich mediów naukowo-badawczy statek Profesor Łogaczew wyruszył na ratunek zaginionemu u brzegów Szwecji rosyjskiemu okrętowi podwodnemu. W dokumentach jako cel rejsu ma jednak wpisane Las Palmas, a z ostatnich informacji wynika, że płynie w stronę Gdańska. Jednak kapitanaty polskich portów w Gdańsku i Gdyni nie potwierdzają tej informacji.

Przed atakiem dżihadystów i po nim. Dramat Kobane na zdjęciach satelitarnych

Państwo Islamskie od połowy września atakuje syryjskie miasto Kobane, strategicznie położone przy granicy z Turcją. Kurdowie ostatkiem sił bronią się przed dżihadystami. W ciągu miesiąca Kobane z tętniącego życiem miasta zamieniło się w opuszczone, nękane bombardowaniami zgliszcza. Zdjęcia satelitarne pokazują rozmiar tragedii tego kurdyjskiego ośrodka.

Niebo Turcji wciąż zamknięte dla Amerykanów

Turcja wciąż nie zgadza się na wykorzystanie jej przestrzeni powietrznej przez lotnictwo USA, które dokonuje zrzutów broni i materiałów medycznych dla Kurdów broniących przed dżihadystami miasta Kobane w Syrii - oświadczył szef tureckiego MSZ Mevlut Cavusoglu.

Drugie dziecko Kate i Williama narodzi się w kwietniu

Narodziny drugiego dziecka księcia Williama i jego żony, księżnej Kate oczekiwane są w kwietniu 2015 roku - poinformował w poniedziałek Pałac Kensington. Wiadomość tę podano w przeddzień pierwszego od dwóch miesięcy publicznego pojawienia się księżnej.

Czego szukają Szwedzi? Opcji jest kilka, wszystkie zagadkowe

Akcja poszukiwawcza trwa już kilka dni. Czego wypatrują Szwedzi? Na pewno nie atomowego okrętu podwodnego i raczej też nie mniejszej jednostki o zwykłym napędzie. Ewentualnie może to być mały dywersyjny pojazd podwodny, ale co do tego również jest wiele wątpliwości. Po co Rosjanie mieliby wysyłać go akurat w ten rejon?

Rosja: Szwedzi szukają okrętu, który od paru dni jest w Estonii

Rosja już oficjalnie zaprzecza, jakoby poszukiwany przez Szwedów okręt podwodny należał do niej. Co więcej, ministerstwo obrony twierdzi, że wie, jaka jednostka jest poszukiwana. Ma to być holenderski okręt podwodny. A same poszukiwania nie mają sensu - mówią Rosjanie - bo ten okręt od kilku dni jest w Estonii.

Ćwiczenia z Holendrami i tajemniczy okręt. Odpada jedna z hipotez

Trop holenderski, który w weekend pojawił się przy okazji szwedzkiej akcji poszukiwawczej na Bałtyku, nie ma związku z tą sprawą. Bardzo dobrej jakości zdjęcia, które opublikował dziennik "Vlt", przedstawiają najprawdopodobniej - jak podejrzewano - holenderski okręt klasy Walrus. I nic w tym dziwnego, bo eskadra Królewskiej Holenderskiej Marynarki Wojennej ćwiczyła w tym czasie ze Szwedami, a potem popłynęła do Estonii.

"Miał trzy wystające rury i coś czerwonego na szczycie". Co to za okręt? Zagadka wyjaśniona

- Był widoczny przez ok. 5 min, po czym ponownie się zanurzył - tak o tajemniczym obiekcie u wybrzeży Szwecji mówi kobieta, która zdążyła nawet zrobić mu zdjęcie. I to już tydzień temu. Szwedka wysłała zdjęcia wojsku, podejrzewając że to poszukiwany "obcy" obiekt. Okazuje się jednak, że to holenderska jednostka, która na początku ubiegłego tygodnia ćwiczyła ze Szwedami. Ci poszukują teraz innego okrętu - zdaniem lokalnych mediów, rosyjskiego.

Zrzuty broni i leków dla Kobane. Kurdowie: prosimy o więcej

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych zrzuciły broń, amunicję i lekarstwa dla kurdyjskich sił samoobrony walczących niedaleko syryjskiego miasta Kobane z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS). To pierwsza tego rodzaju pomoc dla Kurdów, którzy od ponad miesiąca bronią miasta przed IS. Rzecznik walczących Kurdów podziękował za zrzuty i poprosił o więcej.

Pożar elektrowni w Wielkiej Brytanii

Pięć zastępów straży pożarnej, czyli około 60 strażaków, walczyło z pożarem elektrowni gazowej w brytyjskim Oxfordshire. Właściciel obiektu poinformował, że nikt nie został ranny.

Maraton w oparach smogu. W Pekinie biegli w maskach

Tysiące biegaczy biorących udział w trzydziestym czwartym Międzynarodowym Maratonie Pekińskim musiało zmierzyć się nie tylko z 42 kilometrową trasą, ale także ze smogiem. Wielu z uczestników biegło w maskach.

Córka lidera Hamasu leczona w izraelskim szpitalu

Izraelski szpital podał, że leczy się w nim córka czołowego przywódcy radykalnego palestyńskiego Hamasu Ismaila Hanije. Agencja AP przypomina, że dzieje się to w niecałe dwa miesiące po zakończeniu krwawego konfliktu izraelsko-palestyńskiego w Strefie Gazy.

Abp Gądecki o synodzie: nic się przełomowego nie wydarzyło

Na synodzie na temat rodziny nie doszło do przełomu, wszystko już było - tak obrady podsumował w rozmowie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. Jego zdaniem nie można mówić, że teraz dopiero Kościół jest miłosierny.

Hiszpańska pielęgniarka bliska wyzdrowienia? Pierwszy wynik negatywny

Badania na obecność eboli u hiszpańskiej pielęgniarki Teresy Romero, pierwszej zakażonej wirusem w Europie, dały wynik negatywny - poinformowała rodzina chorej. Budzi to nadzieje, że kobieta wyleczyła się z eboli. Lekarze podkreślają jednak, że konieczne jest przeprowadzenie drugiego testu, nim będzie można być pewnym, że kobieta nie jest już zakażona.