"Znieważyła emira". Trzy lata ciężkich robót dla opozycjonistki

Wpływowa działaczka na rzecz praw człowieka w Kuwejcie Rana al-Sadun została w niedzielę skazana na trzy lata ciężkich robót za znieważenie rządzącego krajem emira. Kobieta, która według jej współpracowników przebywa w Libanie, nie przyznaje się do winy.

Jest prawą ręką Putina, ostrzega USA przed tarczą w Europie

Szef administracji prezydenta Rosji Siergiej Iwanow przestrzegł w wywiadzie dla "Financial Timesa" Stany Zjednoczone przed magazynowaniem broni ciężkiej w krajach Europy Wschodniej. Omówienie wywiadu zamieszczono w niedzielę na stronie internetowej dziennika.

600 km w dwa tygodnie? "Wiarygodny trop" ws. uciekinierów

Przełom ws. poszukiwań dwóch więźniów, którzy uciekli z jednego z najpilniej strzeżonych więzień w USA. Amerykańska policja przeszukuje południowo-zachodnią część stanu Nowy Jork, oddaloną o ok. 600 km od zakładu karnego Clinton w Dannemora. Funkcjonariusze przewidują, że gdzieś w tym rejonie są poszukiwani od ponad dwóch tygodni więźniowie.

Dżihadyści zaminowali starożytną Palmirę

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zaminowali starożytne miasto Palmira, w środkowej Syrii, gdzie zachowały się m.in. ruiny monumentalnych budowli - poinformowało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Żyd i banderowcy, czyli "Kołomojska Republika Ludowa"

Jeden z najbogatszych Ukraińców, agresywny biznesmen, ale też skuteczny urzędnik. Ihor Kołomojski to zapewne najbarwniejszy oligarcha i jeden z głównych bohaterów ukraińskiego życia publicznego po upadku Wiktora Janukowycza. Po starciu z prezydentem oficjalnie wycofał się z polityki, ale z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

"Brońmy nasze dzieci. Powstrzymać gender w szkołach”

Setki tysięcy osób manifestowały w sobotę w Rzymie w obronie tradycyjnej rodziny i przeciwko ideologii gender. Demonstrowali przedstawiciele środowisk katolickich, choć bez oficjalnego poparcia hierarchii kościelnej, a także obrońcy życia i politycy prawicy.

Kolejne przypadki MERS. Seul: epidemia "zaczyna się wycofywać"

Ministerstwo zdrowia Korei Południowej poinformowało w niedzielę o trzech nowych przypadkach wystąpienia wirusowego schorzenia dróg oddechowych MERS, podczas gdy ogólne tempo rozprzestrzeniania się choroby spadło. Od początku epidemii zachorowało już 169 osób.

NATO chce przeanalizować strategię nuklearną Rosji

Z powodu napięć w relacjach z Rosją NATO po raz pierwszy od lat chce przeanalizować strategię nuklearną Moskwy - informuje w sobotę gazeta "Welt am Sonntag". Okazją do tego ma być zaplanowane na najbliższy tydzień spotkanie ministrów obrony państw Sojuszu.

Włosi upiekli najdłuższą pizzę świata. 1,5 kilometra pyszności

1595 metrów i 45 centymetrów ma najdłuższa pizza na świecie, upieczona na wystawie Expo w Mediolanie i wpisana w sobotę do Księgi rekordów Guinnessa. Pizzę o wadze 5 ton wykonano w głównej alei ekspozycji, przy której stoją pawilony poszczególnych krajów. Wypieku spróbowało dziesiątki tysięcy gości.

"Wypędzenie uważane było za sprawiedliwą karę za niemieckie zbrodnie"

Prezydent Niemiec Joachim Gauck podziękował w sobotę Polsce i innym krajom Europy Środkowo-Wschodniej za nowe podejście do niemieckich wypędzonych i gesty pojednania pod ich adresem. W przemowie z okazji obchodzego w Niemczech Dnia Pamięci o Wypędzonych wyszczególnił rolę, jaką odegrał w tym procesie zmarły niedawno prof. Władysław Bartoszewski.

Pjongjang chce ocalić świat. Kumdang-2 "leczy MERS i wiele innych chorób”

W najszczęśliwszym kraju świata - jak twierdzi od lat północnokoreańska propaganda - jedno odkrycie goni kolejne, a wynalazki miejscowych naukowców mogłyby wstrząsać światem, gdyby tylko świat chciał słuchać. W piątek oficjalna agencja prasowa Pjongjangu KCNA poinformowała, że naukowcy odkryli szczepionkę zwalczającą wirusa MERS, który zaatakował Koreę Południową.

Niemiecki detektyw: Znalazł się informator. Wie, kto zestrzelił boeinga

Brytyjskie, holenderskie, a także malezyjskie media od piątkowego popołudnia przekazują jedną, elektryzującą informację. Niemiecki prywatny detektyw Josef Resch prowadzący - jak twierdzi - na zlecenie „anonimowego klienta” własne śledztwo ws. katastrofy lotu MH17 linii Malaysia Airlines nad Ukrainą, poinformował, że znalazł informatora, którego zeznania zakończą śledztwo.

Dla jednych święty, dla innych zbrodniarz. Papież wstrzymał kanonizację biskupa

W 1998 r. Jan Paweł II uczynił go błogosławionym i zyskał tym absolutną miłość Chorwatów. Jednak kard. Alojzije Stepinac – arcybiskup Zagrzebia m.in. w czasach faszystowskiego Niepodległego Państwa Chorwackiego z okresu II wojny światowej - to dla sąsiadów zza miedzy – Serbów – zbrodniarz. Przeciwko zbliżającej się kanonizacji patrona Chorwacji zaprotestowała serbska Cerkiew i odniosła sukces. Papież Franciszek odsunął proces w czasie i nakazał powołanie dwustronnej komisji, która sprawdzi, czy chorwacki duchowny rzeczywiście zasługuje na świętość.