16 godzin czekali na pomoc policji. Burza śnieżna na trasie, jedna osoba zamarzła

Ponad 16 godzin czekali na pomoc w zmrożonych autach kierowcy i pasażerowie na trasie Orsk-Orenburg na Uralu. Z powodu burzy śnieżnej na trasie utworzył się zator, a służby ratunkowe nie mogły dotrzeć do poszkodowanych. Jeden z kierowców wysiadł z samochodu i usiłował dotrzeć do najbliższych zabudowań, zamarzł jednak po drodze. Komitet Śledczy wszczął śledztwo w tej sprawie.

Kolejne kraje angażują się w kryzys Iran-Arabia Saudyjska

Kryzys w relacjach Iranu i Arabii Saudyjskiej zatacza coraz szersze kręgi - w środę Katar wezwał swego ambasadora na konsultacje, Jordania pouczyła ambasadora Iranu, a Dżibuti - jako czwarte jak dotąd państwo - zerwało z Teheranem stosunki dyplomatyczne.

"Obopólne zaniepokojenie" egzekucją. Telefon z Bagdadu

Prezydent USA Barack Obama i iracki premier Hajder al-Abadi odbyli w środę rozmowę telefoniczną, w której wyrazili "obopólne zaniepokojenie" egzekucją szyickiego duchownego Nimra al-Nimra w Arabii Saudyjskiej i atakami na saudyjską ambasadę w Iranie.

Korea testowała bombę wodorową? Amerykanie wątpią

Eksperci rządu USA nie sądzą, by urządzenie nuklearne najprawdopodobniej przetestowane przez Koreę Północną było rzeczywiście bombą wodorową - poinformowały w środę źródła rządowe. Zastrzegły, że potrzeba co najmniej kilku dni na ustalenie, co zaszło.

Gangi "tańczących złodziei". To oni mieli napadać na niemieckie kobiety

Sprawcami sylwestrowych napaści na kobiety w Niemczech mogli być "tańczący złodzieje", którzy tym razem stali się bardziej brutalni - pisze dziennik "Die Welt". Gazeta podaje, że sprawcami podobnych ataków często są młodzi cudzoziemcy, oczekujący na udzielenie azylu. Jednocześnie tamtejsza policja przestrzega, by przestępstw tych nie łączyć z ostatnią falą uchodźców.

Były sojusznik Erdogana sądzony za próbę przewrotu

W Stambule ruszył w środę proces wpływowego islamskiego duchownego Fethullaha Gulena, który jest uważany za politycznego przeciwnika prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Gulen, który mieszka w USA, jest sądzony zaocznie. Zarzuca mu się próbę obalenia Erdogana.

Dynastia Kimów i broń atomowa. Historia wielkich kłamstw i skrytych ambicji

Mimo międzynarodowych zakazów, sankcji oraz izolacji reżimu w Korei Północnej, państwo to przeprowadziło kolejną próbę nuklearną. Zupełnie nieracjonalne z punktu widzenia głodującej, północnokoreańskiej ludności działania nie budzą jednak zdziwienia ekspertów. Broń atomowa to gwarant przetrwania niedemokratycznej władzy Kim Dzong Una.

"Jeżeli okaże się, że to próba wodorowa, to jest się czego bać"

- Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co tam się dzieje - mówił o Korei Północnej w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Waldemar Dziak z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Jego zdaniem Pjongjang nie ma w swoim arsenale o wiele potężniejszej od atomowej - broni wodorowej, ale z drugiej strony nie można być tego jeszcze pewnym.

Zero zatrzymanych, "kartel milczenia" w mediach. Burza po atakach na kobiety

Przez niemiecką przestrzeń publiczną przetacza się burza komentarzy po ujawnieniu napaści na kobiety w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie. Były minister spraw wewnętrznych brak informacji o atakach imigrantów nazwał "kartelem milczenia" funkcjonującym w mediach bojących się złamania granicy politycznej poprawności. Z kolei minister ds. rodziny i opieki społecznej skrytykowała burmistrz Kolonii, która opublikowała absurdalne zalecenia dla kobiet poruszających się po mieście.

Włosi wściekli. Relokowano tylko 0,47 proc. uchodźców

Włoskie MSW wyraziło opinię, że przyczyną fiaska relokacji migrantów przybyłych na południe Europy jest zbyt skomplikowana procedura, ograniczenie do kilku narodowości uchodźców, którzy jej podlegają, oraz niechęć niektórych państw UE do ich przyjmowania.

"Chrześcijański" gest przywódcy w Ługańsku

- Podjąłem niełatwą, ale chrześcijańską decyzję. Uwolnię wszystkich, przymusowo zmobilizowanych, żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy, którzy znajdują się na terytorium Ługańskiej Republiki Ludowej – oświadczył jej przywódca Igor Płotnicki. Jak stwierdził, okazją są prawosławne święta Bożego Narodzenia.

Irańscy dyplomaci opuścili Arabię Saudyjską

Dyplomaci Iranu wyjechali w środę z Arabii Saudyjskiej, która przed kilkoma dniami zerwała stosunki dyplomatyczne z Teheranem po atakach na swe placówki dyplomatyczne w tym kraju - poinformowała oficjalna agencja saudyjska SPA. We wtorek do kraju wrócili dyplomaci saudyjscy.

Szwecja i Dania utrzymają kontrole paszportów

Szwecja i Dania zapewniły w środę, że kontrole na granicach, wprowadzone w związku z napływem uchodźców, nie będą obowiązywać dłużej niż to konieczne. Zażądały jednak od pozostałych krajów przestrzegania zobowiązań do ochrony granic i relokacji uchodźców.

Patriarcha Cyryl apeluje o modlitwę w intencji pokoju w Donbasie

Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji jak najszybszego zakończenia walk na wschodzie Ukrainy. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia zwrócił się z takim apelem w przesłaniu z okazji wigilii Bożego Narodzenia, które wyznawcy prawosławia obchodzą 7 i 8 stycznia.

Szczelnie otoczone, molestowane na środku ulicy. "Mogli nas zabić, nikt by nie zauważył"

Najpierw otaczali kobiety, a potem je obmacywali i okradali - tak mieli działać napastnicy, którzy w zorganizowanych grupach liczących po kilkudziesięciu mężczyzn atakowali Niemki w sylwestra. Ofiary wspominają, że atakujący otaczali te tak szczelnie, że nie było szans na wyrwanie się i ucieczkę. Większość z nich chce zachować anonimowość, nie pokazują twarzy. W rozmowie z niemieckimi mediami opowiedziały, co je spotkało.