Wyjechał bez słowa i równie nagle wrócił. Premier Rumunii w kraju

Victor Ponta, szef rumuńskiego rządu, pojawił się w środę w Bukareszcie po niemal miesiącu nieobecności w kraju. W czerwcu, nie informując ani prezydenta, ani społeczeństwa, wyjechał niespodziewanie do Turcji, gdzie lekarze mieli mu zoperować kolano. Tymczasem rumuńscy śledczy podejrzewają premiera o przestępstwa finansowe.

Susza, głodujące dzieci i wielka feta. Korea Płn. w rocznicę śmierci swojego założyciela

21 lat temu zmarł Kim Ir Sen, pierwszy, ostatni i "wieczny" prezydent Korei Północnej, dziadek obecnego dyktatora. Liczni mieszkańcy Pjongjangu składali w środę kwiaty pod pomnikami Kim Ir Sena i jego następcy Kim Dzong Ila. Uroczystości zbiegły się w czasie z ogłoszeniem przez UNICEF alarmujących danych o tragicznej sytuacji północnokoreańskich dzieci z powodu panującej w tym kraju suszy.

"Rosyjski specnaz na tropie kozaków". Czystki w ługańskim Swierdłowsku

W kontrolowanym przez oddziały kozackie Swierdłowsku w obwodzie ługańskim pojawił się rosyjski specnaz. "Dokonuje czystek w ich szeregach" - informuje internetowa gazeta Prasa Ukrainy. Wcześniej prokuratura w Ługańsku wystawiła list gończy za dowódcą swierdłowskich kozaków Aleksandrem Gajdejem, skonfliktowanym z przywódcą samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej Igorem Płotnickim.

Pierwsze oficjalne spotkanie talibów z władzami Afganistanu

Zakończyły się rozmowy między władzami Afganistanu a przedstawicielami talibów - poinformowało w środę pakistańskie MSZ. Obie strony uzgodniły, że spotkają się ponownie po zakończeniu świętego dla muzułmanów miesiąca postu, ramadanu.

Komunistyczny lider Wietnamu w Białym Domu. Historyczna wizyta

Sekretarz generalny Komunistycznej Partii Wietnamu Nguyen Phu Trong złożył we wtorek pierwszą wizytę w Białym Domu. Prezydent Barack Obama zapewnił, że odbył z nim szczerą rozmowę o prawach człowieka. Oba kraje liczą na pogłębienie współpracy handlowej.

Głosowanie ws. masakry w Srebrenicy opóźnione. Z powodu Rosji

Rada Bezpieczeństwa ONZ opóźniła we wtorek głosowanie nad rezolucją, w której masakrę w Srebrenicy nazwano ludobójstwem, gdyż Rosja, tradycyjny sojusznik Serbii, dała do zrozumienia, że ją zawetuje. Dyplomaci liczą na dojście do kompromisu z delegacją Moskwy.

Kwaśniewski o podsłuchach: tam jest głowa, dyspozycja polityczna i ktoś za tym stoi

- Ciągle nie wiemy, kto jest głową, kto zadecydował o tym, że Sienkiewicz idzie na pierwszy rzut, Sikorski na drugi rzut, potem Bieńkowska, teraz Siemoniak. Ktoś o tym decyduje, to nie są przypadki - tak w magazynie "Świat" były prezydent Aleksander Kwaśniewski skomentował podsłuchane w warszawskich restauracjach rozmowy polityków. Stwierdził, że publikowanie nielegalnych podsłuchanych rozmów ma za zadanie "zniszczyć obóz rządzący". Ostatnio "Do Rzeczy" opublikowało jego rozmowę z Ryszardem Kaliszem.

Kolejna porażka Obamy. USA szkolą tylko garstkę Syryjczyków

USA szkolą obecnie około 60 bojowników z opozycji syryjskiej do walki z Państwem Islamskim (IS), czyli znacznie mniej niż się spodziewano - przyznał we wtorek w Kongresie amerykański minister obrony Ash Carter, wiążąc to m.in. z rygorystyczną lustracją rekrutów.

"Nie damy się zastraszyć". 10. rocznica zamachów w Londynie

W 10. rocznicę dokonanych przez islamistów samobójczych zamachów bombowych w środkach miejskiego transportu w Londynie brytyjski premier David Cameron oddał we wtorek hołd ofiarom. Tego dnia z rąk zamachowców zginęły 52 osoby. Więcej w "Faktach z Zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Amerykański generał: zwiększymy skalę ćwiczeń nad Bałtykiem

Szef sztabu sił lądowych USA generał Raymond Odierno zapowiedział we wtorek w trakcie wizyty na Litwie, że przyszłe ćwiczenia wojskowe na terenie państw bałtyckich będą miały większą skalę. Zaznaczył, że jest zainteresowany tym, by udział w nich brało wiele państw.

"Zmieniła im się koncepcja". Teraz oskarżają Sawczenko o zabójstwo

Rosyjski Komitet Śledczy zaostrzył zarzuty wobec przebywającej w moskiewskim areszcie ukraińskiej nawigatorki Nadii Sawczenko. Obecnie Ukrainka podejrzana jest o zabójstwo dwóch rosyjskich dziennikarzy koncernu WGTRK w Donbasie. Wcześniejsze zarzuty mówiły o współudziale w przestępstwie. Ukraince może grozić nawet dożywocie.