Szwajcaria znosi sankcje przeciwko Iranowi

Szwajcaria znosi sankcje przeciwko Iranowi w następstwie wejścia w sobotę w życie zawartego w lipcu porozumienia w sprawie programu nuklearnego między Teheranem a sześcioma mocarstwami - ogłosiła w niedzielę Rada Federalna, czyli szwajcarski rząd.

Jeśli nie Trump, to kto? Konserwatyści mają pomysł

Senator Ted Cruz nie ma wątpliwości: by odebrać demokratom Biały Dom czas skończyć z nominacjami umiarkowanych republikanów. Dzięki poparciu konserwatywnych ewangelików, Cruz prowadzi w wyścigu prezydenckim GOP w Iowa, gdzie 1 lutego odbędzie się pierwszy etap wyłaniania kandydatów głównych partii.

29 ofiar dżihadystów, w tym turyści. Poszukiwana jest też para lekarzy

29 osób, w większości cudzoziemców, zginęło w piątkowym ataku dżihadystów na hotel i kawiarnię w Wagadugu, stolicy afrykańskiego państwa Burkina Faso - podały w sobotę wieczorem władze tego kraju. Zginęło też czworo napastników. Nie ma informacji, jakoby wśród ofiar byli Polacy. Do ataku przyznała się Al-Kaida Islamskiego Maghrebu.

MAEA: Iran wywiązał się z porozumienia atomowego. USA i UE znoszą sankcje

Unia Europejska zniosła sankcje gospodarcze i finansowe nałożone na Iran w związku z jego programem atomowym - poinformowała w sobotę wieczorem w Wiedniu szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. Sankcje zniosły w sobotę wieczorem także Stany Zjednoczone. Dzięki temu Iran będzie mógł znowu eksportować ropę do UE, a także odzyska dostęp do międzynarodowych rynków finansowych. W niedzielę do Teheranu uda się szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Yukiya Amano, który porozmawia m.in. z prezydentem Hasanem Rowhanim.

Jest ich 17, wśród nich Beata Szydło. Kobiety na czele państw i rządów

Sobotnie wybory prezydenckie na Tajwanie wygrała szefowa opozycyjnej proniepodległościowej Demokratycznej Partii Postępowej (DPP), Caj Ing-wen (Tsaj Ing-wen). Będzie to pierwsza kobieta na tym stanowisku w Tajwanie. Jak wyliczyła agencja Reutera, na całym świecie kobiety pełnią najważniejsze państwowe funkcje (poza monarchami) w 17 krajach, w tym w Polsce.

Macierewicz: jesteśmy w trakcie rozmów z USA w sprawie systemu Patriot

Jednym z długofalowych celów jest trwałe posiadanie skutecznej obrony przeciwlotniczej. Mamy nadzieję, że będzie to system Patriot - powiedział mnister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który wraz z ambasadorem USA w Polsce przyglądał się w Skwierzynie ćwiczeniom obrony powietrznej "Panther Assurance”.

"Azjatycka Angela Merkel" będzie rządzić Tajwanem

Sobotnie wybory prezydenckie na Tajwanie wygrała szefowa opozycyjnej proniepodległościowej Demokratycznej Partii Postępowej (DPP), Caj Ing-wen (Tsaj Ing-wen). Swą porażkę uznał Erik Czu (Chu), szef rządzącej Partii Nacjonalistycznej (Kuomintang - KMT).

"Szowinistyczne zachowanie" na basenie. Będzie kurs dla imigrantów

Władze niemieckiego miasteczka Bornheim rozpoczną kurs o równości płci i traktowaniu kobiet, który zostanie przeprowadzony w pobliskim schronisku azylanckim - podaje "Die Welt". Kilka dni temu władze zakazały starającym się o azyl wstępu na miejską pływalnię po zgłoszeniach od kobiet o przypadkach molestowania.

PiS rusza z akcją "Prawda o Polsce". I wykupuje sponsorowane artykuły w zachodnich mediach

Prawo i Sprawiedliwość stawia na dobrą prasę, sponsorowaną. Chodzi o akcję "Prawda o Polsce", dzięki której w prestiżowych europejskich tytułach pojawią się artykuły przedstawiające sytuację w naszym kraju - oczywiście z punktu widzenia rządzącej partii - oraz jej argumentację. Eurodeputowani PiS podkreślają, że jest to zgodne z europejskim prawem. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.

Imigranci nie wejdą na basen. Po skargach kobiet

Władze niemieckiego Bornheim zakazały mężczyznom ubiegającym sie o azyl w tym mieście wstępu na basen miejski po tym, jak kilka kobiet zgłosiło przypadki molestowania. Zakaz ma obowiązywać do czasu, aż imigranci "zrozumieją przekaz", że takie zachowanie jest niedopuszczalne.

To porozumienie może zmienić Bliski Wschód. Dyplomaci odliczają godziny

Raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej stwierdzający, czy Iran dotrzymał zobowiązań podjętych w porozumieniu atomowym z mocarstwami, najprawdopodobniej zostanie ogłoszony w sobotę - podaje agencja Reutera, powołując się na źródła w MAEA. Wcześniej donoszono, że raport, od którego zależy wejście w życie porozumienia, może zostać ogłoszony nawet jeszcze w piątek. Na sobotni termin wskazuje też Departament Stanu USA, podając, że John Kerry uda się w sobotę do Wiednia, gdzie będzie też szef irańskiej dyplomacji Mohammad Dżawad Zarif i szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

Niemcy nie wpuszczą rosyjskiego ministra rolnictwa

Niemcy odmówiły wydania wizy wjazdowej rosyjskiemu ministrowi rolnictwa Aleksandrowi Tkaczowowi, ponieważ jest on na liście osób objętych sankcjami Unii Europejskiej wobec Moskwy. Poinformowała o tym służba prasowa Tkaczowa.