"Holendrzy nie są głupi". Rosjan cieszy wynik referendum

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew ocenił w czwartek, że wyniki referendum w Holandii w sprawie umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina są wskaźnikiem stosunku Europejczyków do ukraińskiego systemu politycznego. Wpis takiej treści Miedwiediew opublikował na Twitterze.

"Ukraińskie referendum" to alarm dla samej UE

Wynik referendum, w którym Holendrzy opowiedzieli się przeciwko umowie stowarzyszeniowej UE-Ukraina należy traktować nie tylko jako "nie" dla zbliżenia z Kijowem, ale także jako wyraz dezaprobaty dla samej Unii - pisze w czwartek komentator "Financial Timesa".

Kary grzywny dla klientów prostytutek. Nawet 3750 euro

Francuski parlament uchwalił w środę ustawę przewidującą kary grzywny dla klientów prostytutek. Prace nad nowymi regulacjami trwały ponad dwa lata i wywołały we Francji gorącą debatę. Zwolennicy podkreślają, że przepisy będą chronić kobiety. Nie wszyscy są jednak o tym przekonani.

Krok ku odsunięciu prezydent od władzy

Sprawozdawca specjalnej komisji parlamentarnej Jovair Arantes powiedział w środę, że jest za przyjęciem wniosku o rozpoczęcie procedury odsunięcia od władzy prezydent Brazylii Dilmy Rousseff.

Zika groźniejszy niż przypuszczano

Biały Dom poinformował w środę, że przeznaczy 589 mln dolarów z niewydanych funduszy na walkę z ebolą, by przygotować Stany Zjednoczone na oczekiwane wraz z ociepleniem pogody pojawienie się komarów przenoszących wirusa zika.

Islandia z nowym, tymczasowym premierem

Premier Islandii Sigmundur Gunnlaugsson ustąpił ze stanowiska, a jego obowiązki przejmie tymczasowo minister rybołówstwa i rolnictwa Sigurdur Ingi Johannsson - poinformował w środę późnym wieczorem rzecznik współrządzącej Partii Postępowej (PP).

Wznowiono proces w sprawie Vatileaks

Przed watykańskim sądem wznowiono w środę proces w tzw. sprawie Vatileaks, czyli wycieku i publikacji tajnych dokumentów. Pod murami Watykanu pikietę solidarności z sądzonymi dziennikarzami zorganizowały federacja prasy i grupa obrońców wolności słowa.

Hierarchowie chcą zakazać robienia zdjęć podczas mszy

Zakazać robienia zdjęć w kościele podczas mszy - zaproponował to papieżowi Franciszkowi prefekt Kongregacji Kultu Bożego kard. Robert Sarah. - Jeśli chcemy odzyskać prawdziwą liturgię, papież ma władzę, by przegonić fotografów sprzed ołtarza - stwierdził.

"Gdybyśmy byli kotami, nikt by nas nie zatrzymał. Chcielibyśmy być kotami"

Mniej imigrantów przeprawia się z Turcji do Grecji – zgodnie informują Ankara i Grecja. Zdaniem premiera Turcji to dowód na to, że porozumienie jego kraju z Unią Europejską działa. Nie zmienia to jednak faktu, że ciągle tysiące ludzi, którzy już są na kontynencie, pozostają w dramatycznej sytuacji i nie wiedzą, co dalej. Materiał programu "Fakty z zagranicy" TVN24 BiS.

Referendum w Holandii. Eurosceptycy górą

Pierwsze opublikowane wyniki exit poll po zakończeniu głosowania nad umową stworzyszeniową z Ukrainą wskazują na poparcie dla tej inicjatywy ze strony zaledwie 36 proc. Holendrów. Zweryfikowano dane dotyczące frekwencji - wyniosła ona 32 proc. - wynika z kolejnego exit poll. Wcześniejsze prognozy mówiły o 29 proc.

Grecja przerywa odsyłanie migrantów do Turcji

Rosnący wzrost liczby wniosków o azyl, składanych przez migrantów, spowoduje 15-dniową przerwę w odsyłaniu ich z Grecji do Turcji - zapowiedział w środę grecki minister ds. europejskich Nikos Ksydakis.

Berlin zaprasza na wakacje robotników przymusowych III Rzeszy

Władze Berlina będą zapraszać byłych robotników przymusowych z Europy Środkowej i Wschodniej na tygodniowe pobyty w ramach zadośćuczynienia za krzywdy wyrządzone im przez III Rzeszę podczas wojny. W Reinickendorf otwarto muzeum poświęcone losom ofiar.