Auto z butlami gazu pod Notre Dame. W Paryżu nerwowo

Podana w środę wiadomość o znalezieniu w niedzielę nad ranem podejrzanego samochodu z butlami gazu w pobliżu katedry Notre-Dame w Paryżu spowodowała nerwowość w mieście i gorzkie komentarze w mediach. Eksperci spekulują, że terroryści chcą zastraszyć władze.

Wymieniają więźniów za ciała rosyjskich żołnierzy

Syryjski reżim rozpoczął uwalnianie 169 więźniów politycznych w zamian za wydanie przez rebeliantów zwłok pięciu rosyjskich żołnierzy, których helikopter został w sierpniu zestrzelony przez rebeliantów w prowincji Idlib - podał w środę adwokat zatrzymanych.

Małe dzieci za burtą. Dramatyczna akcja ratunkowa

Niezwykłe zdjęcia telewizji Sky News pokazujące dramatyczną akcję ratunkową na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Libii. Łódź wypełniona imigrantami z Afryki przewróciła się. W wodzie znalazło się kilkaset osób, wśród nich małe dzieci. Większość z obecnych na łodzi ludzi nie potrafiła pływać. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Ławrow wzburzony. USA "najeżdżają na Rosję"

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym wyraził w środę wzburzenie z powodu rozszerzenia przez USA sankcji wobec Moskwy - podał w komunikacie rosyjski resort.

Turcja obiecuje "bardzo przejrzyste" procesy puczystów

Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu zapewnił w środę media podczas wizyty w siedzibie Rady Europy w Strasburgu, że proces sądowy przeciwko osobom odpowiedzialnym za zamach stanu z 15 lipca "będzie bardzo przejrzysty".

Odezwał się informator. Duńczycy kupią Panama Papers

Dania stała się pierwszym krajem na świecie, który wystąpił o dostęp do wszystkich danych dotyczących sześciuset jej obywateli zamieszanych w aferę Panama Papers. Rząd w Kopenhadze zapłaci anonimowemu informatorowi - prawdopodobnie temu, który poinformował o skandalu media - nawet milion funtów.

Szydło: wiatr zmian jest najsilniejszy w naszej części Europy

Wspólnotę europejską trzeba próbować skleić na nowo. Nie możemy udawać, że nic się w Unii Europejskiej nie wydarzyło, że po Brexicie jest tak samo, jak było – mówiła w środę w Nowym Sączu premier Beata Szydło podczas 11. Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. Jak dodała, ogromną rolę ma w chwili obecnej Europa Środkowo-Wschodnia.

"Fenomen Macrona" łączy Francję

Były francuski minister gospodarki Emmanuel Macron, potencjalny kandydat w wyborach prezydenckich w 2017 roku, wyprzedza w sondażach polityków lewicy i centrum; popiera go nawet część zwolenników opozycyjnych republikanów - pisze w środę "Le Figaro".

Moskwa: turecka operacja zagraża suwerenności Syrii

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wyraziło w środę zaniepokojenie tureckimi działaniami na północy Syrii. Zdaniem Moskwy mogą one doprowadzić do dalszego pogorszenia sytuacji w tym kraju, zarówno wojskowej, jak i politycznej.

W Calais stanie mur. Londyn: budowa ruszy w tym miesiącu

Brytyjski minister ds. imigracji Robert Goodwill zapowiedział, że jeszcze we wrześniu rozpocznie się budowa muru oddzielającego tzw. dżunglę w Calais, w której przebywa ok. 10 tys. migrantów, od autostrady prowadzącej w kierunku kanału La Manche.

Opozycja stawia warunki. Mówi, kiedy musi odejść Asad

Koordynator organizacji reprezentującej syryjską opozycję Rijad Hidżab przedstawił w środę w Londynie plan pokojowy dla Syrii, który zakłada oddanie władzy przez prezydenta Baszara el-Asada po zakończeniu półrocznych negocjacji w sprawie rządu tymczasowego.

Wypadek limuzyny Putina. Zginął zaufany szofer

Kierowca Władimira Putina zginął w wypadku samochodowym. Doniesienia mediów potwierdziła rzeczniczka szefa gabinetu prezydenta Rosji Jelena Kryłowa. 38-letni kierowca pojazdu, który zderzył się z prezydencką limuzyną, trafił do szpitala. We wtorek wieczorem odzyskał przytomność.

Obama chce zapłacić za stare grzechy. Miliony na odminowanie

- W związku z naszą historią, uważam, że Stany Zjednoczone mają moralny obowiązek pomóc w uzdrowieniu Laosu - oznajmił prezydent USA Barack Obama rozpoczynając wizytę w Laosie jako pierwszy przywódca USA odniósł się do bombardowań tego kraju z czasów wojny w Wietnamie.

Nazwą Panamę rajem podatkowym? Będzie odwet

Parlament panamski uchwalił we wtorek ustawę umożliwiającą nałożenie restrykcji celnych, fiskalnych i migracyjnych na państwa lub organizacje międzynarodowe, które będą nazywały Panamę rajem podatkowym. Ustawa opracowana z inicjatywy rządu prezydenta Juana Carlosa Vareli została przyjęta jednomyślnie; aby weszła w życie musi ją jeszcze podpisać prezydent.

28 mln dzieci uciekło przed wojnami

Około 28 mln dzieci na całym świecie uciekło z regionów ogarniętych konfliktami, 17 mln z nich szuka schronienia we własnym kraju, a 11 mln za granicą - wynika z raportu Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF).

ONZ potępiła próby rakietowe Korei Północnej

Rada Bezpieczeństwa ONZ ostro skrytykowała we wtorek wystrzelenie przez Koreę Północną trzech rakiet średniego zasięgu i wezwała ją do powstrzymania się od dalszych podobnych działań, w tym prób atomowych. Zdaniem Rady, próby Korei Północnej prowadzą do wzrostu napięcia.