"Nie chciałbym stracić ani centymetra ukraińskiej ziemi"

Realizacja umów o wycofaniu wojsk i broni na kilometr od zajmowanych pozycji może być niekorzystna dla Ukrainy - ostrzega gubernator obwodu ługańskiego Jurij Harbuz. Twierdzi, że wojska ukraińskie mogą stracić kontrolę nad terytoriami, gdzie powstają strefy rozejmu. Porozumienie o utworzeniu takich stref zostało podpisane w Mińsku.

Żołnierze zabili 12 śpiących kolegów. Poszukiwania

Dwaj żołnierze podejrzewani o związki z talibami zabili co najmniej dwunastu śpiących kolegów - podała we wtorek afgańska policja. Doszło do tego w nocy w koszarach na obrzeżach Kunduzu na północy Afganistanu. Sprawcy zbiegli, trwają ich poszukiwania.

Niebezpiecznie blisko samolotu pasażerskiego? Rosjanie: to wytwór fantazji

To wzmaganie rusofobii w Europie - oświadczył rzecznik ministerstwa obrony Rosji Igor Konaszenkow, odnosząc się do zarzutów MSZ Islandii. Resort ten poinformował, że trzy rosyjskie bombowce strategiczne Tu-160 przeleciały bardzo blisko samolotu pasażerskiego lecącego z Reykjaviku do Sztokholmu. Co gorsza, Rosjanie mieli wyłączone transpondery i byli niewidoczni dla pilotów cywilnej maszyny.

Dżihadysta skazany za niszczenie zabytków

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze skazał we wtorek na dziewięć lat więzienia dżihadystę za nadzorowanie i udział w niszczeniu w 2012 roku mauzoleów sufickich w Timbuktu w Mali. Tuareg Ahmad Al Faqi Al-Mahdi przyznał się do winy i wyraził skruchę.

Dwa wybuchy w Dreźnie. Policja będzie pilnować meczetu

W Dreźnie przed meczetem i centrum kongresowym doszło w nocy z poniedziałku na wtorek do eksplozji ładunków wybuchowych - poinformowała policja w stolicy Saksonii. Nikt nie odniósł obrażeń. Policja zakłada, że motywem ataku mogła być nienawiść do obcych.

Proces "porwanych koszul". Pracownicy przed sądem

W Bobigny pod Paryżem zaczął się we wtorek proces 15 pracowników Air France, którzy rok temu wzięli udział w burzliwym zebraniu dyrekcji ze związkowcami po ogłoszeniu zwolnień w firmie. Spotkanie zakończyło się atakiem na dyrektorów, którym zerwano koszule.

Pracownicy agencji wywiadowczej na bruku

Tureckie władze zdymisjonowały kolejnych 87 pracowników Krajowej Agencji Wywiadu (MIT) za związki z Fethullahem Gulenem, mieszkającym w USA islamskim kaznodzieją oskarżanym o przygotowanie lipcowego puczu - poinformowała we wtorek oficjalna agencja państwowa Anatolia.

Sondaż: Ukraińcy chcą członkostwa w NATO i UE

Ukraińcy chcieliby widzieć swój kraj w NATO i w Unii Europejskiej i są przeciwni zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją. Tak wynika z opublikowanego we wtorek sondażu przeprowadzonego przez kijowskie Centrum Razumkowa.

"Wrażliwy egoista i zawodowa polityk". Media w USA, Francji i Niemczech zgodne

Poniedziałkowa debata znów udowodniła, że tylko jeden kandydat jest przygotowany do prezydentury - ocenia "Washington Post" . Według "New York Timesa" określenie debata traci swoje znaczenie, gdy jeden kandydat jest poważny, a drugi to bezmyślny awanturnik. Media w Europie są tego samego zdania, ale zwracają uwagę na to, że debaty rzadko przesądzają o wyniku wyborów.

"Komunista" miał spiskować. Samobójstwa w piwnicach Ługańska

W samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej nieoczekiwanie zmarł "spiskowiec" przeciwko tamtejszej władzy – poinformowały rosyjskie i ukraińskie media. Witalij Kisielow był zastępcą szefa milicji ludowej. Prokuratura w Ługańsku oświadczyła, że doniesienia w sprawie jego zgonu są nieprawdziwe.

Kraśko: dwie rundy dla Trumpa, cztery następne dla Clinton

- Na początku Trump miał w sobie pasję, ale potem widać było miażdżącą przewagę Clinton - mówił we "Wstajesz i wiesz" Piotr Kraśko z "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS, komentując pierwszą debatę prezydencką w USA. - Clinton była bardzo dobrze przygotowana - dodał.

"Wynik głosowania był przesądzony". Prezydent silny jak nigdy dotąd

Ponad 91 proc. wyborców w Azerbejdżanie poparło w poniedziałkowym referendum zmiany w konstytucji, które wzmacniają prezydenta Ilhama Alijewa. Głosowanie było krytykowane przez obrońców praw człowieka obawiających się zacieśnienia kontroli nad krajem przez dynastię Alijewów.

Sondaż CNN: miażdżące zwycięstwo Clinton w 1. rundzie z Trumpem

Hillary Clinton wygrała pierwszą prezydencką debatę z Donaldem Trumpem zdaniem 62 proc. respondentów - wynika z sondażu przeprowadzonego przez jeden z ośrodków badawczych dla stacji CNN, która transmitowała starcie. Zdaniem 26 proc. osób, które oglądały pojedynek, wygrał Trump.

"Mówiłem o tym i teraz to zrobią". Trump uważa, że już zmienia NATO

Irakowi trzeba zabrać całą jego ropę, Koreą Północną przestać się interesować, zostawiając ten problem Chinom, a Japonii przestać bronić - mówił Donald Trump w czasie pierwszej prezydenckiej debaty, która odbyła się we wtorek nad ranem polskiego czasu. Miliarder poświęcił też kilka słów NATO - stwierdził, że Sojusz już słucha jego rad.

Trump: ona się nie nadaje. Clinton: oddacie mu kody do broni jądrowej?

Zgodnie z przewidywaniami było wiele ataków, prób podważenia wiarygodności i ciosów we wrażliwe miejsca - tak wyglądała pierwsza bezpośrednia debata Hillary Cliton i Donalda Trumpa. Trudno wskazać wyraźnego zwycięzcę, choć dużym osiągnięciem kandydatki demokratów jest to, że nie dała się przytłoczyć rywalowi znanemu z agresywnego stylu wypowiedzi. Przez część debaty to wręcz ona dominowała.

"Straszna noc pełna przemocy dobiegła końca"

Kolumbijski rząd oraz lewicowi rebelianci z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) podpisali w poniedziałek w Cartagenie układ pokojowy, który kończy wojnę partyzancką w tym kraju. Trwający 50 lat konflikt kosztował życie ponad 220 tys. osób.

Największy wzrost liczby zabójstw od 20 lat

Liczba zabójstw w USA zwiększyła się w 2015 roku w porównaniu z rokiem poprzednim o 10,8 proc., co jest największym takim rocznym wzrostem od co najmniej 20 lat - poinformował dziennik "New York Times", powołując się na dane FBI.

Urzędnicy Busha za Trumpem

Kilkudziesięciu byłych wyższych urzędników, w tym ministrów, w administracji prezydenta George'a W. Busha (2001-2009) ogłosiło poparcie dla Donalda Trumpa w listopadowych wyborach prezydenckich. Rodzina Bushów nadal jednak okazuje dystans wobec republikańskiego kandydata.

Byli szefowie kontrwywiadu i policji zatrzymani

Były szef francuskiego kontrwywiadu Bernard Squarcini i były szef paryskiej policji Christian Flaesch zostali zatrzymani w poniedziałek w ramach dochodzenia dotyczącego korupcji i nadużyć władzy - podaje AFP powołując się na osoby zaangażowane w śledztwo.