"W Brukseli oceniane jest to jako desperacka próba". Rozmowa z autorem artykułu o Saryusz-Wolskim

- Nasze źródła w Brukseli i przedstawiciele innych rządów powiedzieli nam jasno, że pani premier Szydło spędziła kilka ostatnich dni, kontaktując się z przywódcami, próbując wysondować ich opinię na temat ewentualnej zmiany polskiego kandydata na stanowisko szefa Rady Europejskiej - wyjaśniał w TVN24 BiS Henry Foy, dziennikarz, który dzień wcześniej napisał o tych zabiegach w artykule w "Financial Times". - W pewnym sensie może to być próba zdestabilizowania przez polski rząd procesu wyborczego - ocenił.

Szpilki na kanapie i wzrok w telefonie. Kłótnia o doradczynię Trumpa i "luz" Obamy

Donald Trump zaprosił w poniedziałek do Białego Domu czarnoskórych przedstawicieli środowiska akademickiego. Uwagę internautów przykuła jednak jego doradczyni Kellyanne Conway, która w Gabinecie Owalnym zrobiła telefonem zdjęcie zebranym. Część internautów oburza się, że przyjęta przez nią pozycja nie odpowiada powadze sytuacji. Inni przypominają jednak, że w tym samym miejscu Barack Obama również pozwalał sobie czasem na odrobinę luzu.

Tournee po "zawiedzionych nadziejach". Putinowi została Azja Środkowa?

Władimir Putin odwiedził trzy kraje sojusznicze w Azji Środkowej: Kazachstan, Tadżykistan i Kirgistan. Według oficjalnych komunikatów podróż prezydenta Rosji była związana z 25. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych z tymi państwami. Putin mówił o bezpieczeństwie w tym regionie i nawiązaniu współpracy w ramach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Tam o życiu decydują minuty. "Arktyczni wojownicy" dostali cel: znaleźć satelitę

150 amerykańskich spadochroniarzy przeszło skrajną próbę. Przy -30 stopniach Celsiusza musieli wyskoczyć z samolotu na brzeg Oceanu Arktycznego, zorganizować się i wyruszyć na poszukiwanie rozbitego satelity zawierającego tajemnice państwowe. Już w pierwszych minutach ćwiczenia kilku żołnierzy nabawiło się odmrożeń i wymagało pomocy. Jedno jest pewne, ćwiczenie zaowocowało wyjątkowymi nagraniami i zdjęciami.

Jaka będzie Unia po Brexicie? Juncker przedstawi "białą księgę"

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przedstawi w środę w europarlamencie "biała księgę" z propozycjami rozwiązań, które mają pomóc w utrzymaniu jedności i we wzmocnieniu Unii Europejskiej po wyjściu Wielkiej Brytanii - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

Latający gigant wyładowany apaczami. Dostawa latających pogromców czołgów

Do amerykańskiej bazy Ramstein w Niemczech przyleciały dwa największe samoloty transportowe wojska USA, C-5 Galaxy. W swoich przepastnych ładowniach przywiozły cztery śmigłowce szturmowe AH-64 Apache, które mogą trafić między innymi do Polski. To część 10. Brygady Lotnictwa Bojowego, która na dziewięć miesięcy została wysłana do Europy.

Kaczyński: Tusk "nie może liczyć na nasze poparcie i brak sprzeciwu"

Donald Tusk nie może być przewodniczącym Rady Europejskiej, bo łamie "elementarne zasady" funkcjonowania Unii Europejskiej - powiedział we wtorek prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, dodając, że rząd w Warszawie "w żadnym razie" nie poprze jego kandydatury na kolejną kadencję na stanowisku.

Półwysep pełen problemów. Chiny goszczą dyplomatę z Północy i grożą Seulowi

Wysoki rangą północnokoreański dyplomata przybył we wtorek do Pekinu. Wizyta ta następuje po tym, jak Chiny wstrzymały import węgla z Korei Północnej w ramach realizacji sankcji nałożonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jednocześnie pogłębia się kryzys w relacjach Pekinu z Seulem na tle rozmieszczenia przez niego amerykańskich pocisków antyrakietowych.

Zbudowany, aby wykrywać skażenie jądrowe. Znów "obniuchuje" Europę

Amerykański specjalistyczny samolot zwiadowczy, zbudowany do śledzenia efektów eksplozji jądrowych, nie przestaje krążyć w pobliżu Europy. Po długim locie sięgającym Arktyki w minionym tygodniu, teraz spędził kilkanaście godzin nad Morzem Śródziemnym i jego okolicami. Według wojska USA maszyna WC-135C wykonuje wcześniej zaplanowane zadania i nie ma to związku z żadnymi niespodziewanymi incydentami.

Siły rządowe wypierają dżihadystów z zachodniego Mosulu

Irackie siły bezpieczeństwa zbliżają się do głównego kompleksu budynków rządowych w zachodnim Mosulu w ramach ofensywy wypierania z tej części miasta bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) - poinformował przedstawiciel tych sił do spraw kontaktów z mediami.

Muszą wystrzelić ponad pół tysiąca nabojów dziennie. Tak szkolą się komandosi

Każdy z nich musi wystrzelić ponad pół tysiąca nabojów dziennie. Wszystko po to, aby - jaką mówią - mogli zneutralizować cel tak szybko, jak to możliwe. Mowa o estońskich komandosach, którzy odbywali szkolenie w okolicach Tallinna. Estońskie Siły Operacji Specjalnych to stosunkowo młoda jednostka, która uczestniczyła w operacjach NATO w Afganistanie. Sformowano ją w 1995 roku, jednak armia podała pierwszą informację na jej temat dopiero 10 lat później.