W "Faktach po Faktach", Beata Kempa stwierdziła, że za przepychanki pod krzyżem w pełni odpowiada Bronisław Komorowski i PO. Na zarzuty Adama Szejnfelda, że to uchwała Rady Politycznej PiS-u jest winna wybuchowi emocji, posłanka PiS-u odpowiedziała: "Nie ma na to dowodów".

Film, który nagrał nasz widz z Konina, na którym widać policyjną interwencję obiegł cały kraj. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna fotografował ich na służbie. Gdy ten nie chciał oddać swojej komórki, aresztowali go. Sprawa ostatecznie trafiła do prokuratury, ale w Koninie - czyli zajmą się nią śledczy, z którymi na co dzień pracują policjanci.

Komisja hazardowa uznała, że winę za chaotyczne i nieprzejrzyste prace na ustawą ponosi Ministerstwo Finansów, a politycy PO nie byli zaangażowani w nielegalny lobbing. Ustalono także, że nie można wskazać, kto był źródłem przecieku o akcji CBA. Posiedzenie komisji zakończyło się awanturą słowną. Posiedzenie przerwano do czwartku godz. 12.

Kluczowy świadek w procesie dotyczącym śmierci gen. Marka Papały Artur Zirajewski przedawkował leki, bo najprawdopodobniej chciał uciec z aresztu - wynika z ekspertyzy biegłych, o której poinformowała w środę gdańska prokuratura.

Uzbrojeni, zamaskowani i bardzo sprawni: trójka bandytów wpadła do Żabki w Zabrzu tuż przed zamknięciem, sterroryzowała kasjerkę i porwała kasetkę z utargiem. Całość trwała kilkanaście sekund. Napad zarejestrowała kamera w sklepie  

Minister Jerzy Miller, mimo trudności w otrzymywaniu od Rosji dokumentów ws. katastrofy smoleńskiej, jest zdania, że oba raporty (polski i rosyjski) dotyczące wydarzeń z 10 kwietnia zostaną ukończone jeszcze w tym roku. W środę po południu szef MSWiA udał się do Moskwy, gdzie spotka się z rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem.

To była wędkarska wyprawa, której Janusz Szulewski z Nysy, szybko nie zapomni. Na jego haczyk złapała się bowiem... pirania. Okazuje się, że nie był to jedyny taki przypadek w mieście.

- Miałem wrażenie, że to mnie się chce cały czas uciąć ogon. Nie dam zrobić z siebie boksera - tak były dowódca GROM płk Dariusz Zawadka wyjaśnia powody swojej rezygnacji w wywiadzie dla "Polityki". Pułkownik dodał, że nie udało mu się przekonać ministra obrony do swojej wizji.

- Domagamy się prawdy o finansach publicznych. Podwyżka VAT jest krzywdząca dla najbiedniejszych - krytykowali plany finansowe rządu posłowie opozycji. Ich zdaniem, działania rządu są podyktowane kalkulacją wyborczą. - Nie znam partii, która chcąc wygrać wybory, podwyższa podatki - odpowiadał premier Donald Tusk.

Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego nie zostanie w czwartek zabrany na pielgrzymkę do Częstochowy. Decyzja ma związek z awanturą, jaka miała miejsce we wtorek podczas próby jego przeniesienia

Przeciwnicy przeniesienia smoleńskiego krzyża zapowiadają, że przed Pałacem Prezydenckim będą czuwali "dzień w dzień, noc w noc". Domagają się bowiem pisemnej gwarancji, że na jego miejsce powstanie pomnik bądź inny symbol upamiętniający ofiary katastrofy z 10 kwietnia.

Oto, jak - według prokuratury - wyglądały przygotowania do wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu i przygotowania lotu rządowego Tu-154M do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Harmonogram przygotowań do lotu przedstawił szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie płk Ireneusz Szeląg.

Zaskakująco wielu kierowców z ukraińskimi prawami jazdy, zwłaszcza na Podhalu, spotkali pogranicznicy. Kontrolowani tłumaczyli się, że właśnie przeprowadzają procedury urzędowe, by potwierdzić, że prawo jazdy uzyskali za granicą. Okazało się, że dokumenty zdobywali po "zdaniu" ustawionego egzaminu.

Przy rozbudowie stacji postojowej na Kabatach użyto toksycznych substancji - twierdzą mieszkańcy tej okolicy i jednoczą się w proteście. Ponad dwieście osób podpisało się pod listem, który trafi do władz metra i ratusza w tej sprawie. - Metro nas truje - mówią mieszkańcy.

Rosyjska prokuratura skierowała do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie dwa nowe wnioski z prośbą o przekazanie dokumentów procesowych ze śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Rosjanie chcą uzyskać m.in. informacje, jakie udało się odczytać z rejestratorów dźwięku w samolocie.

To propozycja do zniesienia, nie dajemy ludziom po kościach. Robimy to po to, by przeprowadzić Polskę przez kryzys. Naszym zdaniem to wystarczy - powiedział w Sejmie premier Donald Tusk, uzasadniając podwyżkę VAT-u. Szef rządu - na wniosek PiS - przedstawił informację o stanie finansów państwa.

Ostra wymiana zdań między posłami PiS, a posłami PO w Sejmie po głosowaniu ws. uzupełnienia składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz przyjęciu ustawy medialnej. Zaczęło się od "słowa honoru", a skończyło na porównaniach do czystki z 1968 r. i oskarżeniach o chamstwo.

Chcą być skuteczni jak ruchy polityczne w Stanach Zjednoczonych. Jak sami mówią, czują, że stanowią realną siłę. - Możemy coś zmieniać, bo za nami stoją ludzie - przekonują założyciele Ruchu 10 kwietnia. Postulują m.in. powołanie niezależnej międzynarodowej komisji technicznej badającej przyczyny katastrofy.

Pięcioletni chłopiec zginął przygnieciony quadem. Ojciec zabrał syna na przejażdżkę po podwórku przed własnym domem. W pewnej chwili pojazd uderzył w ogrodzenie, przekoziołkował i przygniótł dziecko. Policja i prokuratura ustalają przyczyny tragedii.

Odmówić znajomemu, gdy w trudnej sytuacji prosi o pożyczkę? Zwłaszcza, gdy jest znanym na całym świecie filozofem, kosmologiem i jednocześnie księdzem? Jak się okazuje nawet w takiej sytuacji dobrze jest zachować czujność.