Marek Kuchciński z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na wicemarszałka Sejmu. - Jest człowiekiem, który odznacza się wybitnymi zdolnościami organizacyjnymi i godnie zastąpi świętej pamięci Krzysztofa Putrę - powiedział na chwilę przed głosowaniem szef klubu PiS - Mariusz Błaszczak.

Punktualnie o godz. 11 prokuratorzy prowadzący śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, wraz z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem rozpoczną prezentację sejmowej komisji sprawiedliwości swych dotychczasowych ustaleń dotyczących przygotowań i organizacji prezydenckiego lotu do Smoleńska. Przewodniczący komisji Ryszard Kalisz liczy, że zostaną ujawnione nowe okoliczności związane z katastrofą.

Zarzut zbrodni wojennych dla najwyższych urzędników państwowych z czasów, gdy premierem był Leszek Miller, a prezydentem Aleksander Kwaśniewski? Taki scenariusz - jak pisze "Gazeta Wyborcza" - rozważa prokuratura. Zarzuty miałyby dotyczyć tajnego więzienia CIA w Polsce.

To będzie pracowity dzień dla komisji hazardowej. Podczas środowego posiedzenia będzie omawiać i głosować nad ponad setką poprawek zgłoszonych do raportu końcowego, przygotowanego przez szefa komisji Mirosława Sekułę (PO).

Szukanie swojego miejsca, chowanie swojego bagażu podręcznego, stewardesy pokazujące instrukcje bezpieczeństwa - te sceny wszyscy znamy. Dziennikarze "Polski i Świata" udali się więc w miejsce zamknięte dla oczu zwykłych pasażerów - do kokpitu, mózgu samolotu.

Gdy na pokładzie samolotu pojawi się terrorysta - mają tak strzelać, by zabić. W takiej sytuacji najczęściej nie mają szans na więcej niż jeden strzał. Dlatego polscy Sky Marshals (powietrzni szeryfowie) należą do najlepszych strzelców z broni krótkiej w kraju. O tej specjalnej jednostce pisze w środę "Rzeczpospolita".

W pobliżu miejscowości Drwały pod Wyszogrodem na Mazowszu wzbierająca Wisła uwięziła na półwyspie 9 osób. Ludzi udało się uratować, ale na wyspie zostały ich samochody i przyczepy, które najprawdopodobniej zostaną zalane.

We wtorek wieczorem na Krakowskim Przedmieściu wciąż było sporo ludzi, choć samych obrońców krzyża zostało kilkunastu. Za to warszawiacy ciągnęli całymi rodzinami, by zobaczyć miejsce wtorkowych wydarzeń.

PiS i Lewica nie zgadzają się na zaproponowaną przez rząd w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa podwyżkę podatku VAT. SLD chce od rządu planu naprawy finansów publicznych, podobnego zdania jest PiS. Platforma w sprawie podwyżki podatku może liczyć za to na poparcie PSL.

- Okazało się, że grupa fanatyków sterroryzowała służby miejskie, sterroryzowała państwo i w jakimś sensie Kościół - w tych ostrych słowach Katarzyna Piekarska (SLD) mówiła o wtorkowych wydarzeniach pod Pałacem Prezydenckim. - Krzyż nie jest rekwizytem, który się stawia lub zabiera w zależności od intencji politycznych - odpowiadał Marek Jurek.

Generał Wojciech Jaruzelski nie dostał zaproszenia na uroczystość zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta – dowiedziała się TVN24. Sam Jaruzelski powiedział TVN24, że gdyby otrzymał zaproszenie, chętnie wziąłby udział w uroczystości.

Nowym szefem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości będzie Mariusz Błaszczak - zdecydowali we wtorek wieczorem parlamentarzyści PiS. Marek Kuchciński jest kandydatem tej partii na wicemarszałka Sejmu.

Zdecydowaliśmy o pozostawieniu krzyża w dotychczasowym miejscu - napisali we wspólnym oświadczeniu Kancelaria Prezydenta, warszawska Kuria i harcerze. Nie wiadomo jednak, jak długo. Apel kończy się apelem o wypracowanie trwałego rozwiązania w drodze dialogu. A Kuria potępia "używanie znaku krzyża do celów pozareligijnych"

PO zapowiada, że poprze kandydatów Lewicy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz deklaruje, że w głosowaniu obowiązywać będzie partyjna dyscyplina. - Wesprzemy kandydatów zgłoszonych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej - powiedział przed mikrofonem Polskiego Radia.

13-letnia Kamila po dwóch tygodniach harcerskiego obozu założyła linkę na szyję. Dlaczego? Bo ją dzieci wyzywały. Dziewczynka została powstrzymana, ale matki nikt nie powiadomił. – Nic się nie stało, to był tylko atak histerii – argumentuje rzecznik Chorągwi Śląskiej ZHP.

Wywołali pożar stróżówki, w którym spłonęły dwie osoby. Teraz kobieta i mężczyzna z Cieszyna zostali aresztowani pod zarzutem zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Szef oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach został zatrzymany we wtorek przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW podejrzewa, że mógł przyjąć łapówkę.

Kąpielisko w Świnoujściu nadal pozostaje zamknięte po tym, jak w wodzie wykryto bakterie typu coli. Mimo zakazu kąpieli turystów nie ubywa, a wielu wciąż kąpie się w Bałtyku. - Robią to na własną odpowiedzialność i nie możemy im tego zabronić - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Proces wytoczony ekonomiście Janowi Winieckiemu przez Sławomira Skrzypka będzie kontynuowany mimo śmierci prezesa NBP w smoleńskiej katastrofie. Zdecydowała o tym rodzina zmarłego. Sąd kolejną rozprawę wyznaczył na początek września.

Chciał złapać okazję i autostopem podjechać do Lidzbarka Warmińskiego. Początkowo poszło dobrze: zatrzymał się życzliwy kierowca. Potem było gorzej: podwożącym był policjant w cywilu i twarz autostopowicza wydała mu się znajoma.... Funkcjonariusz rozpoznał poszukiwanego przez policję oszusta.