W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci

Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki. W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci na boisko szkolne. Teraz Piotr H., pedofil z Głogowa, znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Sprawą zajął się reporter "Blisko Ludzi" TVN24 Artur Zakrzewski.

Ruszyło XX Spotkanie Młodych Lednica 2000

Pod hasłem "Amen" rozpoczęło się w sobotę po południu na Polach Lednickich (Wielkopolskie) XX Spotkanie Młodych Lednica 2000. Pod Bramą-Rybą zgromadziło się ok 65 tys. pielgrzymów, by wspólnie modlić się, tańczyć i wysłuchać przesłania papieża Franciszka.

Kaczyński "chce wleźć na cokół i się na nim panoszyć"

Jarosław Kaczyński postanowił napisać historię Polski od nowa - stwierdził w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski. Jego zdaniem szef PiS z jakichś powodów "nienawidzi" daty 4 czerwca 1989 r. i nie szanuje ówczesnych działaczy opozycyjnych, bo chce "samemu wleźć na cokół polskiej historii i się na nim panoszyć".

"Jarek, zwyciężymy, na pewno"

- Jarku, tu jest wolna Polska - wołał na zakończenie marszu "Wszyscy dla Wolności" Władysław Frasyniuk. Według miasta w Warszawie demonstrowało 50, a według policji 10 tys. ludzi.

Na Śląsku, a nie w Warszawie. Schetyna: nie ma rozłamu ani tarć

- To jest wojna Jarosława Kaczyńskiego z Trybunałem Konstytucyjnym. Na to nie możemy pozwolić - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do sobotniego wystąpienia szefa PiS, który stwierdził, że za kryzys konstytucyjny odpowiada TK i opozycja. Zaprzeczył, że jego obecność na marszu KOD w Legnicy, a nie w stolicy, świadczy o rozłamie w PO.

Kaczyński: mamy do czynienia z buntem, mamy rebelię

- Jeżeli mamy mieć demokratyczne państwo prawa, to żaden organ państwa, w tym i Trybunał Konstytucyjny nie może lekceważyć ustaw – mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński na zjeździe warszawskiego okręgu tej partii. Wspominał też o "rebeliach", jakie wybuchają, gdy do władzy w Polsce dochodzą "ci, którzy chcą zmian".

MON: będzie więcej pieniędzy na szczyt NATO w Warszawie

Po zamachach terrorystycznych w Belgii MON zdecydowało się na pozyskanie dodatkowych urządzeń do monitorowania, by wzmocnić bezpieczeństwo szczytu NATO, a także Światowych Dni Młodzieży. To wydatek rzędu kilkunastu milionów zł – poinformował wiceminister obrony Tomasz Szatkowski.

"Nie trzeba być wielce przewidującym, by spojrzeć wcześniej do kalendarza"

Data 4 czerwca nie jest datą ruchomą w kalendarzu. Nie trzeba być wielce przewidującym, by spojrzeć trochę wcześnie do kalendarza, by potrafić pamiętać o tej dacie - mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Borys Budka (PO). W ten sposób skomentował brak udziału premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy w uroczystościach upamiętniających rocznicę pierwszych w PRL, częściowo wolnych wyborów.

Krasnodębski: demokracja jest żywa tylko na poziomie narodowym

Unia Europejska powinna się zmienić na taką unię, w której jest większa równowaga sił, jest wzajemny respekt - mówił prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS w rozmowie z Jackiem Stawiskim z TVN24 BiS. - Także dla tożsamości narodowej. Według Krasnodębskiego, powinna to być "UE nie rozszerzająca swoich kompetencji, nie ingerująca w sprawy kraju i nie ulegająca przesądom, złudzeniom i stereotypom".

Z placów i ulic, na których rodziła się "Solidarność". Przesłanie do narodów UE na rocznicę 4 czerwca

"Tylko zjednoczona i zintegrowana Europa ma szanse uczestniczyć w trudnych procesach zachodzących we współczesnym świecie. Osobno, rozbici, staniemy się skansenem, a nie kontynentem rozwoju i nadziei" - piszą we wspólnym liście z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Pod "Przesłaniem solidarności do narodów Unii Europejskiej" podpisali się także byli ministrowie spraw zagranicznych oraz działacze NSZZ "Solidarność".

Kto skrzywdził Jasia? Sześciomiesięczny chłopczyk walczy o życie

Sześciomiesięczny Jaś z Wołczyna przez kilka dni walczył o życie w opolskim szpitalu. Ma uszkodzony mózg i pękniętą czaszkę, być może został pobity. Co działo się w domu Jasia, zanim niemowlę trafiło do szpitala? Jak doszło do tej tragedii i czy życie dziecka wciąż jest zagrożone? Materiał programu "UWAGA!" TVN.

Sondaż: Polacy dobrze o III RP

Ponad połowa Polaków - 54 proc. - ocenia pozytywnie ostatnie 27 lat w historii naszego kraju, po przełomie 4 czerwca 1989 r. Przeciwnego zdania jest około jedna trzecia rodaków, czyli 32 proc. - wynika z badania TNS Polska.

"Opozycja zobaczyła światełko, a potem straciła wzrok"

- Jesteśmy gotowi na daleko idące ustępstwa. Właściwie nie wiem, czego jeszcze opozycja oczekuje - mówił w "Piaskiem po oczach" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Skwitował tak przeciągający się spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.

"Częściówek nie obchodzę". Kto będzie świętował 4 czerwca?

Prezydent Andrzej Duda wyjeżdża do Włoch, a minister obrony narodowej Antoni Macierewicz "nie obchodzi częściówek". Nowoczesna i PO zachęcają do świętowania rocznicy wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 r., jednak sposób obchodów podzielił polityków z partii Grzegorza Schetyny.

Schetyna w Budapeszcie. Spotkał się z Orbanem

Delegacja komisji spraw zagranicznych Sejmu rozmawiała w Budapeszcie z przedstawicielami komisji spraw zagranicznych węgierskiego parlamentu. Szef polskiej komisji Grzegorz Schetyna spotkał się z premierem Viktorem Orbanem i ministrem spraw zagranicznych Peterem Szijjarto.

Najbardziej tajemnicza służba z największymi podwyżkami

Rząd znalazł pieniądze na solidne podwyżki w najbardziej tajemniczej służbie. Jeśli rozdzielone zostałyby po równo, to każdy funkcjonariusz Służby Wywiadu Wojskowego otrzymałby około 1,6 tys. zł więcej każdego miesiąca. Oznacza to, że najwyższe zarobki spośród pięciu polskich służb specjalnych będą właśnie w SWW.