"Każda osobówka przejedzie. Rowerzysta też". Afera o wiadukt

Absurdalnie niski wiadukt nad ulicą Warsztatową w Tarnowie. Jego przebudowa trwała półtora roku, a po otwarciu okazało się, że mieszczą się pod nim wyłącznie samochody osobowe. Konstrukcja jest tak niska, że nie przejadą tędy ani karetki, ani straż pożarna. W rozmowie z reporterem TTV kierowcy nie kryją zdumienia. Władze tłumaczą zaś, że ulicę pod wiaduktem otwarto tymczasowo, by rozładować korki. Na wiosnę ma się rozpocząć kolejny remont - podczas którego zostanie obniżona jezdnia.

Ostatnia droga Anny Przybylskiej

W Gdyni odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe zmarłej w niedzielę Anny Przybylskiej. Aktorka przegrała walkę ze złośliwym nowotworem. Miała 35 lat.

"Z wiosną może być tragedia". Pięć milionów martwych pszczół to początek?

We Wschowie w tajemniczych okolicznościach z dnia na dzień padły pszczoły z czterech pasiek. Łącznie około pięciu milionów sztuk. Pszczelarze poszukują winnego, który najprawdopodobniej wytruł im owady nielegalnymi opryskami pól. W rozmowie z reporterem "Faktów TVN" przestrzegają też, że dramat może się rozszerzyć wiosną.

Cimoszewicz: nigdy nie czułem takiego zagrożenia

Następuje proces rozbijania wspólnego stanowiska Europy przez Rosję - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Były premier i minister spraw zagranicznych przyznał na antenie TVN24, że jest zaniepokojony polityką Putina.

Ile warte są słowa polityków? Po tragedii w kopalni. "Nie da się spojrzeć w oczy"

- Trzeba zamknąć niebezpieczne kopalnie i złamać zmowę milczenia załogi oraz przełożonych w kwestii bezpieczeństwa - stwierdził w "Faktach po Faktach" były wiceminister gospodarki w rządzie PiS Paweł Poncyljusz, w reakcji na poniedziałkowy wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. - Gdybyśmy sprywatyzowali górnictwo, tych problemów by nie było - ocenił z kolei wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz z PO.

Ciało kobiety w mieszkaniu, nie żyła od miesięcy. Policjanci zaniedbali obowiązki?

Mieszkańcy jednej z kamienic w Olsztynie twierdzą, że od miesięcy alarmowali policję, iż ich sąsiadce musiało przytrafić się coś złego, bo dawno jej nie widzieli. Policjanci zaprzeczają. Pod koniec września funkcjonariusze weszli jednak do mieszkania i dokonali makabrycznego odkrycia zwłok 52-latki. Sprawą jej śmierci, ale też zachowania policjantów zajmuje się prokuratura.

Ebola w Polsce? "Jesteśmy przygotowani na import wirusa"

WHO alarmuje, że kolejne przypadki pojawienia się eboli w Europie są "prawie nieuniknione". Jednocześnie informuje, że Stary Kontynent jest dobrze przygotowany do walki z tą chorobą. Jak wygląda sytuacja w Polsce? Jak przekazują lekarze z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, aktualnie jeden pacjent jest diagnozowany, ale mało prawdopodobne, by był nosicielem wirusa; na wystąpienie przypadków eboli jesteśmy zaś dobrze przygotowani.

Powtórzony proces ws. "afery gruntowej" na finiszu. Prokurator chce niższych kar niż poprzednio

Prokurator zażądał w środę w sądzie kar 2,5 roku więzienia dla Piotra Ryby oraz grzywny dla Andrzeja K., oskarżonych o płatną protekcję w słynnej "aferze gruntowej" - podaje PAP. Mowy końcowe oskarżyciela i obrony były niejawne, mowy oskarżonych wyznaczono na 6 listopada. Proces w sprawie, która w 2007 r. doprowadziła do rozpadu koalicji PiS-Samoobrona-LPR i przedterminowych wyborów dobiega właśnie końca.

Lepper kandyduje z list SLD. "Nawet nie wiedziałem, że Samoobrona startuje"

Syn zmarłego Andrzeja Leppera, Tomasz wchodzi do polityki. Przed laty chciał "iść w ministry", ale choroba pokrzyżowała mu plany, otarł się nawet o śmierć. Teraz deklaruje, że "już wszystko w porządku" i ogłasza: startuję w wyborach samorządowych z list SLD. Pytany przez nas, dlaczego nie z Samoobrony, odparł: - Nawet nie wiedziałem, że ona startuje.

Zielone światło dla 100-metrowego wiatraka przy lotnisku. "Czekamy na pierwszą katastrofę"

Blisko stumetrowy maszt ma powstać w odległości 3 km od progu pasa lotniska, na którym uczą się latać niedoświadczeni piloci. - Głupszej lokalizacji po prostu nie umiem sobie wyobrazić, katastrofa będzie kwestią czasu - biją na alarm przedstawiciele aeroklubu w Piotrkowie Trybunalskim (łódzkie). Ostrzeżenia nic jednak nie dały - zielone światło dla budowy niedługo ma wydać wojewoda.

Górnicy pracują pod presją wyniku finansowego. "Albo fedrujecie, albo was zamkniemy"

- Trwa szalona nagonka na górnictwo - stwierdził w TVN24 Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników, komentując wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła. Jak tłumaczył, cały czas się mówi, "że jest nieopłacalne, że nie ma przyszłości". - I górnicy to słyszą. Co prawda, jak zjeżdżają na dół, to zapominają o tym. Ale są jeszcze dozory, są osoby odpowiedzialne, na których pewnie jest presja wyniku finansowego.

Wielki powrót małych sądów. Grabarczyk wywraca reformę Gowina

Od stycznia połowa sądów rejonowych zlikwidowanych w ramach tzw. reformy Gowina wraca do pracy. To te placówki, które na początku zeszłego roku zostały zniesione i przekształcone w wydziały zamiejscowe większych sądów. Wieczorem, po konsultacjach z koalicyjnym PSL, które od początku protestowało przeciwko zmianom, obecny minister Cezary Grabarczyk podpisał odpowiednie rozporządzenia.

Rządowy program integracji Romów przyjęty. "To spycha nas na margines"

Rząd zaakceptował program na rzecz integracji społeczności romskiej na lata 2014-20 - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Ma on zapobiec wykluczeniu społecznemu, którym zagrożona jest mniejszość romska. - Romowie, jako obywatele polscy, powinni korzystać z ogólnodostępnych programów, a nie tych, w których obowiązuje kryterium etniczne - tak przyjęty program skomentował Roman Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Romów.

300 wybierze nowe władze "Solidarności"

W środę w Bielsku-Białej rozpoczyna się dwudniowy krajowy zjazd NSZZ "Solidarność". Weźmie w nim udział ponad 300 delegatów. Zjazd ma wybrać nowe władze. Start w wyborach zapowiedział dotychczasowy przewodniczący Piotr Duda.