Maturzyści zmierzą się z biologią i filozofią

Maturzyści w środę rano przystąpią do pisemnego egzaminu z biologii. Po południu odbędzie się egzamin z filozofii. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.

Rząd przyjął projekt ustawy antyterrorystycznej

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Projekt trafi teraz do Sejmu; ustawa miałaby wejść w życie 1 czerwca. - Te przepisy powinny być przyjęte, aby stanowiły narzędzia w sytuacji zagrożenia. Musimy patrzeć pod kątem tego najgorszego scenariusza i być przygotowani – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

W kilka godzin rozebrali auto do szkieletu

Obie akcje, złodziei i policjantów, trwały zaledwie 24 godziny. Ci pierwsi potrzebowali doby na kradzież samochodu, a następnie rozłożenie go na części. Policji tyle czasu zajęło ich namierzenie i przejęcie auta.

Jej mąż zginął w zamachu w Tunezji. Od biura podróży domaga się 800 tys. odszkodowania

Mąż Anny K. zginął w zamachu terrorystycznym w Tunezji. Para spędzała tam urlop. Na wycieczkę pojechali, bo - jak twierdzi - biuro podróży nie poinformowało o ryzyku zamachu. W przeciwnym wypadku, jak przekonuje pełnomocnik kobiety, małżeństwo z Tunezji by zrezygnowało. Za śmierć męża kobieta domaga się teraz od biura ponad 800 tys. złotych zadośćuczynienia. Wyrok ma zapaść 24 maja.

"Pani premier uznała, że to jest ten moment, ten czas"

- Nie oczekujcie państwo od nas, że rząd, czy my jako klub parlamentarny, będziemy działać pod dyktando opozycji i przedstawić stosowne informacje wtedy, kiedy opozycja uzna to za stosowne - mówiła rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek na temat środowego przedstawienia wyników audytu rządów PO-PSL.

Schetyna: to nie będzie miało nic wspólnego z audytem

- To czysta polityka - tak szef PO Grzegorz Schetyna odniósł się do zapowiedzi, że w środę rząd Beaty Szydło przedstawi audyt dotyczący funkcjonowania rządu PO-PSL. - Wszystko, co się działo przez minione 8 lat jest oficjalne, otwarte, nie ma żadnej tajemnej wiedzy - zapewnił.

"Fakty" TVN: spotkanie liderów ws. TK przełożone

Jak dowiedziały się "Fakty" TVN, planowane na piątek spotkanie liderów ws. Trybunału Konstytucyjnego zostało przełożone na przyszły tydzień. Tymczasem większość klubów opozycyjnych zadeklarowała, że prawdopodobnie nie weźmie udziału w takim spotkaniu. - Nad konstytucją nie ma negocjacji - tłumaczy Nowoczesna. Wiele wskazuje na to, że nie pojawi się na nim także nikt z PO i PSL, w związku z czym wątpliwości ma również Kukiz'15.

Czy hotelarz może odmówić czarnoskóremu? Trudne pytanie dla pełnomocnika ds. równości

Równy dostęp do usług mógłby zmuszać niektórych przedsiębiorców do działań sprzecznych z ich sumieniem - ocenił w jednym z wywiadów Wojciech Kaczmarczyk, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. To sprowokowało internautów do pytań, czy jego zdaniem np. hotelarz ma prawo odmówić czarnoskórej osobie dostępu do usługi. Pełnomocnik nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

Miliony dla hospicjów są, ale tylko na papierze. Nie ma rozporządzenia, by je wydać

Pieniądze są, ale na papierze. A dokładnie w punkcie 84 grupy "dotacje i subwencje" budżetu państwa na 2016 rok. Bo 52 hospicjów z województwa łódzkiego nie zobaczyło do tej pory ani złotówki z zapisanych 20 milionów złotych. Pytany o to resort zdrowia odpowiedział krótko: nie ma do tego podstaw prawnych. Na pytanie, czy podstawy będą – odpowiedź wydaje się na razie niemożliwa. Jest za to strach, że miliony przepadną.

"Śmiertelnie poważna walka na liczby". Na Zachodzie #PisząoPolsce

- Przypomina mi to erę "Solidarności" – mówi 62-letnia pani Krystyna cytowana przez francuski dziennik "Le Monde", który podsumowuje sobotnią demonstrację współorganizowaną przez Komitet Obrony Demokracji w Warszawie. Z kolei magazyn Politico tłumaczy, dlaczego Polacy nie mogą się zgodzić co do liczby protestujących tego dnia w stolicy. Zachodnie media #PisząoPolsce.