Przebił barierki i wpadł do rzeki

Brawurowa jazda, zdaniem policji, była przyczyną groźnego wypadku w Krzesimowie w województwie lubelskim. Fiat seicento, kierowany przez 25-latka, przebił barierki i spadł do rzeki.

Przeszedł kilkanaście amputacji. Obserwując protest w Sejmie, miał "poczucie wstydu"

Ma 40 lat i za sobą kilkanaście amputacji. Paweł Lewek z Katowic cierpi na bardzo rzadką chorobę, przez którą nie ma już nóg i palców u rąk, ale - jak twierdzi - to nie powód do narzekania. Opiekuje się chorą matką i 16-letnim synem. Swoim optymizmem zaraża innych, a oni odwdzięczają mu się, niosąc pomoc. Razem z synem marzyli o pierwszych w życiu wakacjach i to marzenie udało się spełnić dzięki sponsorom. Materiał "Faktów po południu".

Lekarz jak Spiderman. Wspiął się po budynku, by pomóc. Wezwała go 4-latka

Po telefonie od czterolatki pojechali do mieszkania, w którym miał się znajdować potrzebujący pomocy mężczyzna. Ale nikt im drzwi nie otworzył. Gdy lekarz zobaczył otwarte drzwi balkonowe, długo się nie namyślał. Wspiął się po budynku i wszedł do mieszkania. Mężczyzna był nieprzytomny i szybka reakcja prawdopodobnie uratowała mu życie.

Ciężki sprzęt na wysypisku. W Zgierzu znów płonęły śmieci

W nocy z wtorku na środę w płomieniach ponownie stanęło wysypisko odpadów w Zgierzu w województwie łódzkim. Na miejscu przez wiele godzin pracowało kilka zastępów straży pożarnej. Według informacji służb, nie ma zagrożenia dla mieszkańców. Poprzedni pożar składowiska trwał tydzień.

Bez resortu, ale z limuzyną i ochroną

Efektów pracy podkomisji smoleńskiej, której przewodzi Antoni Macierewicz, wciąż nie widać. Były minister obrony narodowej nie traci jednak wiary w swoich ekspertów. Chwilami można odnieść wrażenie, że nie stracił także stanowiska w rządzie. Reportaż Piotra Świerczka, reportera "Czarno na białym".

"Z budżetu zniknęły grube miliardy". Powstanie nowa komisja śledcza

Komisji śledczej do spraw VAT chcieli wszyscy. Prawo i Sprawiedliwość nie pozwoliło jednak badać okresu swoich rządów, czego domagała się opozycja. Posłowie prześledzą więc nadużycia powstałe tylko za czasów rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Materiał magazynu "Polska i świat".

W brytyjskiej Izbie Gmin o polskiej ustawie

Wiceminister spraw zagranicznych Harriet Baldwin powiedziała we wtorek w debacie w Izbie Gmin nad polską ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej, że brytyjski rząd "uważa, iż (prawo) może być postrzegane jako próba napisania przeszłości na nowo" i przekazał Polsce swoje obawy.

"To bardziej groteska niż szpiegowski thriller"

Polityczne kłopoty zawieszonego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Pięty stały się tematem dyskusji z Joanną Muchą z PO i Waldemarem Budą z PiS we wtorkowych "Faktach po Faktach" w TVN24. - To bardziej groteska niż szpiegowski thriller - mówiła Mucha, odnosząc się do wątpliwości opozycji, czy poseł Pięta w związku z publikacjami o jego domniemanym romansie powinien zasiadać w sejmowej speckomisji, gdzie ma dostęp między innymi do informacji niejawnych i spraw wagi państwowej.

Brakuje 270 urzędników na wybory, ale  "nie ma podstaw do przekładania terminu"

Nie widzimy niebezpieczeństwa dotyczącego konieczności przesunięcia terminu wyborów samorządowych, mamy 454 milionów złotych, co jest kwotą wystarczającą - mówili na posiedzeniu sejmowej komisji przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego. Przekazali, że nadal brakuje 270 urzędników wyborczych, ale jak podkreślił szef PKW Wojciech Hermeliński, "nie ma podstaw do przekładania terminu" wyborów.

Czajnik symbolem rozrzutności i "byle sędzia" z Irlandii. Pawłowicz w Sejmie o KRS

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która uważa, że sędziowie "demoralizowali społeczeństwo", a Krajowa Rada Sądownictwa "poczyniła wielkie szkody", przedstawi Sejmowi sprawozdanie z działalności KRS za 2017 rok. We wtorek sprawozdanie z prac Rady - wobec mocnych zarzutów i w atmosferze awantury - rozpatrywała sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka.

"Telewizor został zamknięty i palarnia - i panie się spakowały". Krynicka o proteście w Sejmie

Wniosek opozycji o wotum nieufności dla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej i wicepremier do spraw społecznych Beaty Szydło rozgrzał poniedziałkowe posiedzenie komisji polityki społecznej i rodziny. - Ten wniosek to jest taka kara za ten protest, który wam do końca nie wyszedł, bo wy chcieliście tak naprawdę, żeby rząd upadł i się wszystko rozsypało, a wy żebyście otrzymali z powrotem władzę - mówiła posłanka PiS Bernadeta Krynicka. - Niestety, telewizor został zamknięty i palarnia - i panie się spakowały i poszły do domu - dodała, odnosząc się do protestu osób niepełnosprawnych i ich bliskich w Sejmie. Materiał "Faktów w Południe".

Jego ojciec siedzi w areszcie, matka została zabita. Rodzina walczy o opiekę nad Kacprem

12-letni Kacper stracił matkę w wybuchu kamienicy na poznańskim Dębcu. Ojciec siedzi w areszcie, podejrzany o zabójstwo żony. Sąd będzie musiał rozstrzygnąć to, kto powinien zająć się chłopcem. O opiekę stara się siostra matki, ale również dziadkowie od strony ojca: - Nawet jeśli ktoś popełnia przestępstwo, to nie możemy uznać, że na tych, którzy są jego bliskim, pada jakieś odium złego czynu - zastrzega sędzia, która zajmuje się tą sprawą.

Steinmeier w Warszawie. Rozmowy o Nord Stream 2 i zaufaniu w Unii

- Jesteśmy zwolennikami Europy wolnych narodów i równych państw, więc takiej Europy, gdzie każde państwo ma swoje miejsce - powiedział we wtorek po rozmowie z prezydentem Niemiec Andrzej Duda. Na jego zaproszenie do Polski przyjechał wraz z małżonką Frank-Walter Steinmeier. On sam mówił z kolei, że Unia potrzebuje dziś "więcej niż kiedykolwiek wzajemnego zaufania" i rezygnacji z przekonania o potrzebie przeciwstawiania się Brukseli.