Lasek: członkowie komisji Millera nie mają sobie nic do zarzucenia

Dzięki naszej pracy lotnictwo wojskowe stało się bezpieczniejsze i przewóz najważniejszych osób w państwie również - powiedział były szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych dr Maciej Lasek. Ekspert w ten sposób bronił ustaleń tak zwanej komisji Millera dotyczących przyczyn katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w 2010 roku.

Już nie milion złotych. Sąd obniżył kaucję za senatora Koguta

Katowicki sąd obniżył we wtorek wysokość poręczenia majątkowego wpłaconego w imieniu podejrzanego o korupcję senatora PiS (zawieszonego w prawach członka partii) Stanisława Koguta. Zamiast miliona będzie ono wynosiło 600 tysięcy złotych. Sąd uchylił też nałożony na parlamentarzystę zakaz opuszczania kraju.

Orban: stosunki Węgier z Polską i Bawarią będą miały szczególne znaczenie

Dwie delegacje "przyjechały i poparły to, co robimy, dając wyraz przyjaźni" - stwierdził we wtorek na konferencji prasowej premier Viktor Orban. Odniósł się w ten sposób do wizyt w miesiącach poprzedzających wybory na Węgrzech złożonych w Budapeszcie przez wywodzącego się z Bawarii szefa frakcji Europejskiej Partii Ludowej Manfreda Webera oraz Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego.

Kaczyński: to pomnik pamięci, godności, wierności

Ani pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, ani pomnik Lecha Kaczyńskiego nie jest przeciwko nikomu. My chcemy jedności Polaków, ale jedności wokół dobra, a nie wokół zła - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wtorkowej uroczystości odsłonięcia Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego.

Skarb ukryty w studni. "Ktoś potraktował ją jak śmietnik"

Kilkadziesiąt sztuk zabytkowej broni znaleziono na placu budowy w Lubaniu (woj. dolnośląskie). Militaria pochodzące sprzed ponad wieku kryła XIX-wieczna studnia. Według historyków ktoś w 1945 roku potraktował ją jak śmietnik i wyrzucił tu kolekcję broni.

"To byli Żydzi! To była bratnia polska krew?". Pracownik IPN w sporze z mieszkańcami Czarnego

Piotr Szubarczyk z gdańskiego IPN podczas spotkania z mieszkańcami Czarnego przekonywał ich do poparcia budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych. Nie zdołał. Oponenci dowiedzieli się wtedy od niego, że są "wyjątkową swołoczą". A pytanie o niektóre akcje żołnierzy wyklętych i "przelewanie bratniej polskiej krwi" spotkało się z komentarzem: "To byli Żydzi! To była bratnia polska krew?".

Potrąciła chłopca i odjechała. "Miała długie, czarne, kręcone włosy"

Cofając na wąskiej uliczce, samochód potrącił 11-latka na rowerze. Według relacji chłopca, zza kierownicy wysiadła kobieta, odprowadziła go pod dom i odjechała. - Powinna zostać do czasu sprawdzenia, czy chłopcu nic się nie stało - mówi policjantka. Poszukiwana jest kobieta w wieku około 50 lat z długimi, czarnymi, kręconymi włosami.

"Jest to coś nie do opowiedzenia". Od tych wydarzeń minęło osiem lat

Osiem lat temu w katastrofie smoleńskiej, w drodze na uroczystości w Katyniu, zginęli: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent Rzeczypospolitej na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, przedstawiciele różnych środowisk politycznych i ośrodków władzy, reprezentanci Rodzin Katyńskich, służba zabezpieczenia, załoga. Śmierć poniosło 96 osób, wszyscy znajdujący się na pokładzie samolotu. Przypomnijmy emocje, jakie wtedy przeżywaliśmy.

Gorące posiedzenie komisji. Pawłowicz o "chamstwie lewackim" i "mordzie"

Bez obrażania kogokolwiek nie potrafi mordy otworzyć - tak Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości mówiła o Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej podczas wtorkowego posiedzenia komisji sprawiedliwości. To oraz słowa o "chamstwie lewackim" były prawdopodobnie reakcją na fakt, że posłanka Nowoczesnej powiedziała o przewodniczącym komisji Stanisławie Piotrowiczu (PiS) "prokurator".

Timmermans przedstawi Komisji Europejskiej wyniki wizyty w Polsce

Komisja Europejska będzie uważnie śledzić prace w parlamencie nad ustawami sądowymi - powiedział w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas. Jak poinformował, wiceszef KE Frans Timmermans przedstawi na środowym posiedzeniu kolegium komisarzy wyniki swojej wizyty w Polsce.

Kolizja amerykańskich pojazdów wojskowych na A4

- Kiedy pokonuje się tak duże dystanse, takie rzeczy się zdarzają - tak komentuje kolizję na dolnośląskim odcinku autostrady A4 jeden z amerykańskich żołnierzy. W trakcie przejazdu wojskowych pojazdów doszło do najechania jednego samochodu na drugi.

Gliński: Władza nie odgradza się od obywateli. Musimy stosować barierki

Niestety ze względów bezpieczeństwa musimy stosować barierki - stwierdził wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Zaprzeczył, by władza na obchodach ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej odgradzała się od obywateli. - Wszyscy obywatele są zaproszeni na uroczystości, poza awanturnikami, którzy tam idą po to, żeby tam robić złe rzeczy - zastrzegł.

Ten motocykl to karetka

- Nie mogliśmy czekać, aż ktoś umrze. Skoro korytarzy życia już nie ma, to musimy przebijać się do potrzebujących w inny sposób - mówią w łódzkim pogotowiu. I pokazują motocykl, który będzie wysyłany przede wszystkim do wypadków autostradowych.

W Smoleńsku o wiele skromniej. "Nie było nikogo z Warszawy"

W miejscu katastrofy prezydenckiego tupolewa w Smoleńsku jest we wtorek reporter TVN24 Rafał Poniatowski. Powiedział, że polska delegacja w tym roku była skromna, "nie było nikogo z Warszawy, nie było delegacji rządowej". Kwiaty złożył ambasador RP w Rosji Włodzimierz Marciniak. Poniatowski zauważył także, że polska delegacja nie oddała hołdu ofiarom w "tradycyjnym miejscu", czyli pod brzozą, wokół której leżały szczątki samolotu, tylko pod krzyżem, który w pobliżu miejsca katastrofy postawili mieszkańcy Smoleńska.