Prezydent: mam nadzieję na pogłębienie obecności NATO w Polsce

Prezydent Andrzej Duda podziękował wojskom sojuszniczym za współpracę z polskimi żołnierzami. Podczas wizyty na poligonie w Orzyszu w związku z przypadającą za kilka dni 20. rocznicą wstąpienia Polski do NATO wyraził nadzieję, że "z biegiem lat obecność NATO w Polsce będzie się powiększała".

Jechała samochodem, została postrzelona. Ruszył proces myśliwego

Przed Sądem Rejonowym w Kołobrzegu ruszył proces Andrzeja W. Myśliwy jest oskarżony o to, że postrzelił kobietę, która jechała samochodem w okolicy polowania. Śledczy uważają, że mężczyzna polował do tego bez uprawnień. 30-latek nie przyznaje się do winy. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policja krytykuje baterie w kamerach osobistych. Dystrybutor zdumiony

Kamery były dwie, ale ani jedna nie nagrała, jak łódzcy funkcjonariusze zachowywali się względem studentki, która niemal została zgwałcona. Policja twierdzi, że wszystko przez awarię baterii, które "zdarzają się często". Dystrybutor odpowiada, że policja do tej pory nie zająknęła się o rzekomych problemach.

24 skazanych za udział w zamieszkach po śmierci Stachowiaka

Na kary od sześciu miesięcy w zawieszeniu do 1,5 roku bezwzględnego więzienia skazał w środę wrocławski sąd 24 osoby oskarżone o udział w zamieszkach po śmierci Igora Stachowiaka i napaść na policjantów w maju 2016 roku przed wrocławskim komisariatem przy ulicy Trzemeskiej.

Skorupka-Kaczmarek rezygnuje z funkcji rzecznika prezydenta Gdańska

Przez kilkanaście lat była dziennikarką, później rzecznikiem prasowym Pawła Adamowicza. Po ataku i śmierci prezydenta to ona przekazywała najtrudniejsze informacje mediom. Była też z Aleksandrą Dulkiewicz do czasu aż ta wygrała wybory. Teraz Magdalena Skorupka-Kaczmarek rezygnuje z funkcji rzecznika prezydenta miasta Gdańska. - Jakiś etap się zakończył - mówi.

Sędzia otrzymała Nagrodę Równości. Ma się tłumaczyć przed rzecznikiem dyscyplinarnym

Sędzia Dorota Zabłudowska w grudniu odebrała Gdańską Nagrodę Równości za działanie na rzecz praw człowieka. Na początku marca otrzymała pismo od zastępcy rzecznika dyscyplinarnego w sprawie "możliwego przewinienia dyscyplinarnego" i "uchybienia godności urzędu". Sędzia nie zgadza się z tym zarzutem. - Głośno mówię o tym, że nie można łamać konstytucji, że władze powinny się równoważyć i że sądy powinny chronić prawa i wolności obywateli - wyjaśniała Zabłudowska w rozmowie z TVN24.

"Rząd chyba nie do końca zdaje sobie sprawę, co się za chwilę może wydarzyć"

Nie widzę wyciągniętej ręki rządu, my na tę rękę czekamy, chcemy wierzyć, że do rozmów dojdzie - podkreślał Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Rząd chyba nie do końca zdaje sobie sprawę, co się za chwilę może wydarzyć - powiedział. Dodał, że "jeżeli rząd niepoważnie podejdzie do ogromnej determinacji środowiska, to może być zakłócone rozpoczęcie roku szkolnego".

Ukradł paliwo, omal nie rozjechał człowieka, uderzył w radiowóz

Zatankował auto, po czym odjechał, nie płacąc. Pracownik stacji w Przewozie (woj. wielkopolskie) próbował go jeszcze zatrzymać, ale omal nie został rozjechany. Po chwili złodzieja ścigała już policja. Kierowca próbował staranować radiowóz, padły strzały ostrzegawcze. W lesie mężczyzna próbował uciekać pieszo. Dopiero wtedy udało się go zatrzymać.

Rodzinna temida w Wadowicach. Żona oskarżała, mąż wydawał wyroki

Prokurator oskarżała, a jej mąż wydawał wyroki w tych samych sprawach - do takiej niezgodnej z prawem sytuacji dochodziło w prokuraturze i sądzie w Wadowicach. Trwa uchylanie prawomocnych werdyktów i analiza pozostałych wyroków oraz decyzji w sprawach, nad którymi pracowało małżeństwo prawników. - W naszym środowisku mówi się o 140 sprawach i decyzjach, które trzeba uchylić - przyznał w rozmowie z tvn24.pl jeden z oskarżycieli.

Zabrał Luke'a Perry'ego, w Polsce zabija co kilkanaście minut

W poniedziałek świat obiegła wiadomość o śmierci Luke'a Perry'ego, serialowego gwiazdora. Zmarł na skutek rozległego udaru mózgu. W Polsce co 7 minut dochodzi do udaru, a co 18 minut ktoś w jego wyniku umiera. Lekarze wyjaśniają, jakie mogą być przyczyny udaru i jak należy reagować w razie jego wystąpienia. Materiał programu "Polska i Świat".

"Piloci czują się zagrożeni"

Ta sytuacja pokazuje, że nie wszystko jest w porządku i skoro jednak została podjęta decyzja o zawieszeniu lotów, to mamy problem - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, odnosząc się do poniedziałkowej katastrofy myśliwca MiG-29. Dodał, że alarmował MON w sprawie stanu polskich myśliwców. - Piloci czują się zagrożeni - przyznał.

Brakuje pieniędzy dla chorych na raka. Nie dostają gwarantowanych leków

60 chorych na raka pacjentów z lubelskiego szpitala klinicznego nr 4 nie dostaje gwarantowanych im leków, bo nie ma na to pieniędzy w Narodowym Funduszu Zdrowia. W tej sytuacji szpital może albo odsyłać pacjentów do innych placówek, albo się zadłużać. - Nóż się w kieszeni otwiera, to jest niedopuszczalna sytuacja - mówią pacjenci z Lublina. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

"To próba przekupstwa wyborców". Ekonomiści o propozycjach PiS

To, co dzisiaj się dzieje przekracza wszelkie granice. Po pierwsze, społecznie jest bez sensu, ekonomicznie groźne, więc pozostaje tylko motywacja polityczna. Zresztą wszystkie okoliczności, w jakich to powstało, wskazują, że jest to próba przekupstwa wyborców - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Ryszard Bugaj, komentując nowe propozycje PiS. W ocenie Cezarego Mecha "na pewno jest to jakaś forma przekupstwa". - Niemniej może taka dobra - stwierdził.

Wiceminister sprawiedliwości o śledztwie w sprawie Srebrnej: nigdy bym go nie wszczął

Pan minister Ziobro trzyma wszystkie sznurki w swoim ręku i to od niego zależy, czy postępowanie będzie wszczęte - mówił w "Faktach po Faktach" Borys Budka (PO), komentując działania śledczych w sprawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia oszustwa, jakiego miałby się dopuścić prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Gdybym ja był prokuratorem, to nigdy bym nie wszczął takiego postępowania - odparł wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Prezydent i szef MON rozmawiali z dowódcami o wypadku myśliwca

We wtorek po południu prezydent Andrzej Duda i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotkali się z dowódcami Wojska Polskiego, aby omówić sytuację po wypadku myśliwca MiG-29, który rozbił się na Mazowszu. Prezydent zwrócił się z sugestią, aby programowi HARPIA, który zakłada zakup wielozadaniowych myśliwców piątej generacji, nadać rangę narodową.

Uratowała pilotowi życie. Wystrzeliła go z myśliwca po dwóch sekundach

Oficjalnie nie wiemy, co było przyczyną wypadku z udziałem samolotu MiG-29 - wyjaśniał we wtorek Roman Peczka z "Przeglądu Lotniczego", który był gościem TVN24. Ekspert komentował katastrofę myśliwca, który rozbił się w poniedziałek w miejscowości Drgicz w województwie mazowieckim. Tłumaczył, jak działa katapulta, która uratowała pilotowi życie.