Łoś spacerował po porcie w Ustce

Powoli spacerował po porcie, nie bał się ludzi. Trwało to około pół godziny. W końcu łoś wrócił na plażę, wszedł na wydmę i zniknął między drzewami - opowiada Maciej Karaś, prezes Zarządu Portu Morskiego w Ustce.

"Nie jestem sędzią do wynajęcia przez ministra Ziobrę czy innych polityków"

Wolę się skupić na orzekaniu, wydawaniu wyroków dla ludzi, którzy na to czekają latami - powiedział szef Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" sędzia Krystian Markiewicz, tłumacząc swoją decyzję o niestawieniu się na przesłuchanie przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów. Jego zdaniem "rzecznicy są bardzo przewidywalni i robią to czego chce minister sprawiedliwości", a ich działalność "nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością czy obiektywnym wyjaśnieniem sprawy".

Stomatolodzy mają wrócić do szkół. "Zasady kontraktowania są zupełnie niejasne"

Czy dzieci w szkołach będą objęte opieką stomatologiczną? Ustawa właśnie zaczyna obowiązywać, ale jak na razie głównie na papierze. Dla wielu jest nieprecyzyjna. - Zasady kontraktowania są zupełnie niejasne - ocenił doktor Dariusz Paluszek, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Brakuje też stomatologów chętnych do pracy. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

"Lewicobus" rusza w Polskę. Przystanki w 41 okręgach

W piątek sprzed Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystartuje "Lewicobus", którym liderzy lewicy pojadą na spotkania z wyborcami do wszystkich 41 okręgów. "Przedstawimy naszą wizję Polski - kraju otwartego, tolerancyjnego, w którym równość płci to podstawa" - zapowiedzieli.

"Mówił, że naszym ciałem jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko". Muzyk oskarżany o pedofilię

Odwożąc mnie do domu, zatrzymywał się. Kazał iść na tył samochodu i robić konkretne czynności. Była nauka całowania, masturbacji jego i mojej. Zgwałcił mnie. To był ostatni raz, kiedy go widziałam - mówi jedna z byłych podopiecznych Krzysztofa Sadowskiego. Śledztwo w sprawie gwałtu i pedofilii, której miał przed laty dopuścić się znany muzyk i kompozytor, prowadzi warszawska prokuratura. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Damian D. pogrążył Marzenę S., ale była prezes Wisły Kraków nie trafi do aresztu

Była prezes Wisły Kraków Marzena S. nie trafi do aresztu - zdecydował w czwartek wieczorem sąd. Marzena S. wcześniej usłyszała zarzuty finansowych nadużyć wobec piłkarskiego klubu. Jak dowiedziała się redakcja tvn24.pl, zarzuty w sprawie wyprowadzania pieniędzy z klubu usłyszał też Damian D., były wiceprezes Wisły. Mężczyzna zdecydował się na współpracę z wymiarem sprawiedliwości i składa wyjaśnienia obciążające władze krakowskiego klubu. Przez ich działania klub miał stracić pięciu piłkarzy.

"Cały czas się boję, w którym kierunku Polska pod tym względem zmierza"

Rzecznik jest od wysłuchiwania krzywdy ludzkiej, która się w Polsce zdarza. Nie jest od chwalenia - podkreślił w czwartek rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w "Faktach po Faktach". W nocy ze środy na czwartek RPO przedstawił w Sejmie informację o działalności swojego biura w 2018 roku. Jak mówił w TVN24, na poziomie instytucjonalnym "mamy do czynienia z pogrążaniem się w dół, z obniżaniem standardów".

Kosiniak-Kamysz: może inspiratorem przerwania obrad Sejmu jest strach?

- Przerwanie obrad na miesiąc jest podejrzane. Co takiego chce przyjmować dzisiejsza większość parlamentarna w dwa dni po wyborach, kiedy już będą wyłonieni nowi posłowie? - pytał w "Faktach po Faktach" w TVN24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. - Może chcą nowelizować budżet, bo coś się nie spina i nie chcą o tym powiedzieć, a może inspiratorem tego jest strach? Strach przed utratą władzy, strach przed rozliczeniami, strach przed odpowiedzialnością za to, co złego zrobili w ostatnich latach - wymieniał.

Polska tłumaczyła się ze ścieków w Wiśle państwom basenu Morza Bałtyckiego

Polska udzieliła w czwartek Komisji Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku (HELCOM) "obszernych informacji" w sprawie awarii rurociągów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka - poinformował Dominik Litfass z sekretariatu HELCOM w Helsinkach. Dodał, że według strony polskiej zrzut ścieków do Wisły ustał, a skutki tej awarii dla ekosystemu Morza Bałtyckego mogą się okazać "nieznaczne".

Prokuratura Krajowa odpowiada na zawiadomienie złożone do premiera

Dodatki mieszkaniowe wypłacane prokuratorom Prokuratury Krajowej znajdowały i znajdują oparcie w przepisach - poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa. Oświadczenie jest odpowiedzią na zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę, jakie członkowie stowarzyszenia prokuratorskiego Lex Super Omnia złożyli w czwartek w kancelarii premiera.

Uwaga na złodziei tożsamości

Czy możesz się stać ofiarą kradzieży tożsamości? Czym to grozi? O tym w programie Andrzeja Morozowskiego "Tak Jest" rozmawiali Piotr Gałązka ze Związku Banków Polskich i adwokat Ryszard Kalisz.

Wydłubali jeżowi oczy zapałkami. "Biedny, był zwinięty w kulkę"

Mężczyzna podczas spaceru z psem w okolicach Zamościa (Lubelskie) zauważył grupę dziwnie zachowujących się nastolatków. Kiedy zaczął do nich podchodzić, uciekli. - Podszedł bliżej i zobaczył tego biednego jeża. Leżał, był skulony. Z jednego oka leciała krew, a w drugim tkwiła drzazga od zapałki - mówi Lena Grusiecka ze Stowarzyszenia Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Markiewicz: nie będę się stawiał przed rzecznikami dyscyplinarnymi

Prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Krystian Markiewicz oświadczył w czwartek, że nie stawi się na wezwanie rzeczników dyscyplinarnych sędziów sądów powszechnych. Jego zdaniem ich "osobiste zaangażowanie w nękanie sędziów walczących o praworządność nie gwarantuje bezstronności takich postępowań". Rzecznik dyscyplinarny Piotr Schab powiedział TVN24, że to zachowanie "winno być rozpatrywane, choć oczywiście kwestii przesądzić na obecnym etapie nie sposób, jako delikt dyscyplinarny".

Aktywiści Greenpeace zakończyli protest. "To nie jest koniec działań na rzecz klimatu"

Dziesięciu aktywistów Greenpeace zakończyło w czwartek po południu akcję, która rozpoczęła się dzień wcześniej. Ekolodzy wspięli się na dźwigi portowe w Gdańsku, blokując tym samym rozładunek węgla. Policja poinformowała, że 18 osób już wcześniej zeszło z dźwigów, 10 spędziło tam noc. Z kolei straż graniczna postawiła zarzuty dwojgu aktywistom, którzy brali udział w poniedziałkowym blokowaniu rozładunku transportu węgla z Mozambiku.

Byli parą. Ona zerwała znajomość, on nie mógł się z tym pogodzić. Doszło do tragedii

26-latek najpierw wszedł do pralni na terenie Gorzowa Wielkopolskiego (Lubuskie) i zastrzelił pracującą tam młodą kobietę. Później sam - w trakcie ucieczki - został zastrzelony na terenie Niemiec. Mężczyzna miał mierzyć bronią w stronę niemieckich funkcjonariuszy. Sprawę badają śledczy z Polski i Niemiec. Mężczyzna i jego ofiara znali się od dłuższego czasu. Byli nawet parą. Kilka miesięcy temu kobieta zerwała jednak znajomość. On nie mógł się z tym pogodzić. Nękał kobietę, został za to nawet skazany.

Koalicja Obywatelska wnioskuje o dokończenie posiedzenia Sejmu w ciągu 10 dni

Posłowie Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej złożyli wniosek do marszałek Sejmu, by rozpoczęte w środę, ostatnie w tej kadencji posiedzenie izby, zostało dokończone w ciągu 10 dni, a nie po wyborach parlamentarnych. - Problemem jest jakiś diabelski plan, który powstał w głowie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego - przekonywał poseł Cezary Tomczyk.

"Podły, parszywy naród". Sędzia Dudzicz "nie pamięta" antysemickiego wpisu, śledztwo trwa

"Podły, parszywy naród, nic im się nie należy" - taki wpis o Żydach umieścił w 2015 roku na internetowym forum użytkownik podpisujący się jako "jorry123". Według ustaleń prokuratury jego autorem jest Jarosław Dudzicz, ówczesny sędzia Sądu Rejonowego w Słubicach, a obecnie członek nowej Krajowej Rady Sądownictwa - napisała "Gazeta Wyborcza". Sędzia Dudzicz na pytanie dziennikarzy o wpis odparł, że "w tej chwili nic takiego nie pamięta". - Jeżeli wyjaśnienia sędziego Dudzicza nie będą dla nas przekonujące (...), istnieje możliwość odwołania go przez Radę - poinformował przewodniczący nowej KRS sędzia Leszek Mazur.

Prokuratorzy składają zawiadomienie w sprawie Ziobry. Do premiera, nie do prokuratury

Prokuratorzy ze stowarzyszenia "Lex Super Omnia" złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę. Skierowali je jednak nie do prokuratury, a do kancelarii premiera, gdyż "nie potrafili określić jednostki prokuratury niezależnej od ministra". Członkowie prokuratorskiego stowarzyszenia domagają od szefa rządu "zapewnienia warunków do przeprowadzenia obiektywnego i sprawnego śledztwa".