"Pewien rodzaj chaosu" w działaniu ojca. "Coś było impulsem"

Klucz do rozwiązania zagadki to bardzo dokładna i skrupulatna analiza rodziny, otoczenia i ewentualnego konfliktu czy nieporozumień między rodzicami - mówiła w TVN24 profesor dr hab. Ewa Gruza, kryminalistyk, odnosząc się do poszukiwań pięcioletniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Jej zdaniem działania ojca chłopca były "bardzo spontaniczne" i "coś było impulsem", który je wywołał.

"Możemy wyciągnąć do siebie ręce"

Prawda o zbrodni wołyńskiej jest niezbędna dla porozumienia i pojednania między żyjącymi współcześnie Polakami i Ukraińcami - mówili uczestnicy niedzielnych uroczystości w dawnej Janowej Dolinie na Wołyniu, gdzie w 1943 r. UPA zamordowała ponad 600 Polaków.

Biskup Dec: mówimy "nie" marszom równości, związkom partnerskim

Dziś znowu znajdujemy się w rzeczywistości jakby potopu. Już nie szwedzkiego czy bolszewickiego, ale potopu ideologicznego, zalewającego Polskę głównie od zachodu - powiedział w niedzielę w homilii do uczestników pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę biskup Ignacy Dec. Krytykował między innymi marsz równości, który odbył się w Częstochowie. Jego zdaniem był on "w istocie propagowaniem i popieraniem grzesznych zachowań środowisk LGBT, wspieranych przez ofensywę zagranicznych ośrodków, usiłujących narzucić Polsce neopogańską ideologię gender".

40 kilogramów marihuany w trzech autach, dwie osoby aresztowane

Policjanci z Lublina przechwycili ponad 40 kilogramów marihuany o szacowanej wartości około dwa miliony złotych. Dwaj mężczyźni, karani w przeszłości, zostali aresztowani na trzy miesiące i będą odpowiadać za udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających. Policja zabezpieczyła trzy samochody i znalezione w nich pieniądze.

Sąd Lekarski: Arłukowicz winny "naruszenia godności zawodu"

"Sąd Lekarski Wojskowej Izby Lekarskiej w swoim orzeczeniu z dnia 31 maja 2019 roku uznał byłego ministra zdrowia za winnego zarzucanych mu czynów i orzekł za to karę upomnienia" - czytamy w orzeczeniu Sądu Lekarskiego Wojskowej Izby Lekarskiej. Chodzi o wypowiedzi Bartosza Arłukowicza w mediach w dniach 5 i 6 stycznia 2015 roku.

Brejza: Schetyna wystartuje z Warszawy, żeby doszło do debaty na programy z Kaczyńskim

W środę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosi, w jakiej formule pójdziemy do wyborów - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 Krzysztof Brejza, poseł PO i szef sztabu Koalicji Obywatelskiej. Poinformował też, że Schetyna wystartuje z w Warszawie, gdzie zmierzy się z Jarosławem Kaczyńskim, który znajdzie się na pierwszym miejscu stołecznej listy Prawa i Sprawiedliwości.

Szarmancki wiceminister Zieliński oddał kwiaty policjantce

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński w niedzielę w Suwałkach wręczył awanse i nagrody policjantom. Na powitanie otrzymał bukiet kwiatów. Przyznał, że był "zaskoczony i trochę może zażenowany" tym faktem. Kwiaty postanowił przekazać jednej z biorących udział w uroczystości policjantek.

PSL i PO razem do wyborów? "Jest jeszcze chwila czasu na refleksję"

- Jeżeli ktoś dzisiaj rozbija zjednoczoną opozycję, to działa świadomie lub nieświadomie w interesie PiS-u - stwierdził w "Faktach po Faktach" Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej, mówiąc o sytuacji opozycji przed wyborami parlamentarnymi. - Dziwię się dzisiaj Platformie Obywatelskiej, że przyjmuje narrację budowania bloku lewicowego, do którego zaprasza Polskie Stronnictwo Ludowe, który nie ma szans na wygranie - mówiła wiceprezes PSL Urszula Pasławska.

Kaczyński: za cztery lata na moim miejscu będzie stał kto inny

- Fundamentem polskiego społeczeństwa jest rodzina - podkreślił w niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Kuczkach-Kolonii (woj. mazowieckie). - Nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną. To jest nasz program - dodał. Zapowiedział także, że jego partia ogłosi program wyborczy "gdzieś w sierpniu, w początku września".

Ojciec Rydzyk: Nie wszystko jest dobre. Ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra

Dobrze, że jest 500 plus. Dobrze, że są pieniądze na chleb, ale chleb to nie wszystko, jeszcze duch - podkreślił w czasie sobotniej mszy na Jasnej Górze założyciel Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk. - Jesteśmy katolikami, to i w rządzie trzeba być katolikiem, i w parlamencie, i w urzędach trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzmu za drzwiami. I o taką Polskę chodzi - zaznaczył.

W Siemianowicach Śląskich zawalił się dach budynku

W niedzielę po południu w Siemianowicach Śląskich zawaliła się część dachu niezamieszkanego, przeznaczonego do rozbiórki budynku. Na czas akcji ratowniczej strażacy ewakuowali mieszkańców sąsiedniego domu - podała straż pożarna.

"Z pewnością czas rozmów się skończył. Koniec, kropka"

Czas rozmów się skończył. Czas na przedstawianie oferty programowej Polakom - powiedział w "Kawie na ławę" europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Hetman. Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty przekonywał z kolei, że na opozycji "jest kilka partii, które mają swoje programy, które się szanują, i które muszą się po prostu dogadywać", co do formuł startu w wyborach parlamentarnych. - Uważam, że trzeba współpracować - podkreślił.

Znów wygraliśmy pod Grunwaldem

Ponad tysiąc rekonstruktorów historycznych uczestniczyło w sobotniej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, a ponad 30 tysięcy osób przyjechało, by te zmagania obejrzeć. Niespodzianki nie było - "bitwę" wygrały wojska polsko-litewskie.

Biskup Frankowski: na ojczyznę naciera bezbożny potop demoralizacji

Atak na Kościół staje się ostatnio coraz bardziej zmasowany. Nadszedł czas walki - mówił w sobotę emerytowany biskup sandomierski Edward Frankowski do uczestników pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wezwał do obrony małżeństwa i rodziny oraz krytykował ideologię gender i LGBT. - Na naszą ojczyznę naciera bezbożny potop demoralizacji, niszczenia małżeństw i rodzin, gorszenia dzieci, niszczenia wiary w Pana Boga - stwierdził duchowny.

Neumann o "olbrzymich wyzwaniach". Horała: to puste obietnice

Przedstawiliśmy dzisiaj program, główne segmenty, o których będziemy mówić w kampanii. To są naszym zdaniem dla Polaków najważniejsze rzeczy do rozwiązania - przekonywał w "Faktach po Faktach" Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do sobotnich zapowiedzi Grzegorza Schetyny, szefa PO. Marcin Horała z Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że propozycje te są "zupełnie niewiarygodne".

"Personalia, które będą lepiej lub gorzej wykonywać to, co sobie prezes wymarzy"

- Jesteśmy na tyle daleko przed zjednoczoną opozycją, że my już mamy "jedynki" - powiedziała w programie "Babilon" Dorota Łukaszyk z Porozumienia, które wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy. O pierwszych miejscach na listach wyborczych poinformował w sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Możemy mówić o personaliach, które będą lepiej lub gorzej wykonywać to, co sobie prezes wymarzy - stwierdziła Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.

"Ręce precz od Westerplatte". Protest w Gdańsku

Przed Dworem Artusa w Gdańsku odbył się protest Obywateli RP przeciwko specustawie w sprawie przejęcia przez rząd terenu na Westerplatte, którą zajmuje się parlament. Tymczasem Muzeum II Wojny Światowej już zaczęło organizować wycieczki na Westerplatte.

Schetyna: do końca będę namawiał PSL do wspólnego startu

Zrobię wszystko, żeby dać Polakom poczucie, że opozycja jest znowu zjednoczona - powiedział w sobotę przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Podkreślił, że liczy na refleksję i rozmowy z PSL. Zapowiedział, że "zrobi wiele, by można było zbudować" koalicję wyborczą także z ludowcami. - Niejednokrotnie było tak, że zwroty akcji w rozmowach koalicyjnych następowały - podkreślił szef klubu Platformy Sławomir Neumann.