Prowadził przez pasy kobietę na wózku inwalidzkim. Wjechało w nich auto

Do szpitala trafiła 60-latka poruszająca się na wózku inwalidzkim potrącona na przejściu dla pieszych w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie). Hospitalizacji wymagał też o rok młodszy mężczyzna, który prowadził wózek. Za kierownicą auta, które w nich wjechało, siedziała 69-latka. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt24.

Tylko 50 kierowców może wjechać na rynek. Inni tracą zawieszenie, tak jak ten z nagrania

50 osób ma piloty, które obniżają słupki na drodze wjazdowej do rynku w Jaworznie. Nikt inny nie wjedzie. Jeśli spróbuje, straci zawieszenie w samochodzie oraz dostanie mandat za złamanie zakazu wjazdu i spowodowanie kolizji. Tak jak kierowca białego busa z nagrania monitoringu. - To kolejny dowód, że infrastruktura to najskuteczniejsza metoda na wyegzekwowanie przepisów. Odkąd mamy słupki automatyczne, rynek opustoszał - mówi urzędnik.

Burza wokół festiwalu w Gdyni. Członkowie zespołu selekcyjnego zrezygnowali

"Ze zdziwieniem odbieramy powody decyzji o odejściu członków zespołu selekcyjnego z Rady Programowej Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni" – przekazał w komunikacie dyrektor festiwalu Leszek Kopeć. Wszyscy członkowie zespołu selekcyjnego zrezygnowali po tym, gdy na ostatecznej liście tytułów zabrakło czterech rekomendowanych przez nich filmów, w tym "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego.

Dwa utonięcia jednego dnia. "Te plaże były niestrzeżone"

Silny wiatr, wysokie fale i prądy wsteczne - takie trudne warunki sprawiły, że na plażach w Zachodniopomorskiem zawisły w środę czerwone flagi. Mimo to w trzech miejscowościach ratownicy musieli podjąć akcje ratunkowe, a dwóch tonących mężczyzn nie udało się uratować.

Przekręty na paszy na niemal 20 milionów złotych. Rozbita grupa przestępcza

Oszustwa, pranie brudnych pieniędzy, fałszowanie faktur i inne przestępstwa skarbowe - takie zarzuty usłyszeli członkowie grupy przestępczej rozbitej przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Kilkunastu zatrzymanych miało bogacić się na wyłudzaniu zwrotu podatków przy imporcie i dystrybucji śruty sojowej. Straty Skarbu Państwa oraz kilku niemieckich spółek szacuje się na prawie 20 milionów złotych.

Nie Szydło, a Nicholsonova. Przewodnicząca komisji w Parlamencie Europejskim wybrana

Nie Beata Szydło, a Słowaczka Lucia Durisz Nicholsonova została szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych w Parlamencie Europejskim. Po dwóch porażkach byłej polskiej premier frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zdecydowała się na zmianę w kolejnym głosowaniu. Sama Nicholsonova zaznaczyła w rozmowie z TVN24, że była przekonana, że EKR nie zrezygnuje z wystawiania Szydło.

"Formuła powrotu do polityki na plecach Platformy Obywatelskiej nie jest możliwa"

Niewątpliwie czuję chęć pokazania prawdziwego zderzenia tego, jak my patrzymy na Śląsk, co potrafiliśmy zmienić i tych pustych obietnic ze strony premiera Mateusza Morawieckiego - mówił w "Jeden na jeden" wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, który prawdopodobnie wystartuje w jesiennych wyborach z Katowic, podobnie jak szef rządu. Gość TVN24 komentował też formułę startu Platformy do Sejmu i Senatu oraz rozmowy z Sojuszem Lewicy Demokratycznej o starcie w Koalicji Obywatelskiej.

"Te propozycje są niezwykle dziwne i raczej mają charakter dalszego demolowania"

Jeżeli Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uzna, że Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego nie jest w rozumieniu traktatów sądem, może mieć to olbrzymie konsekwencje dla ważności wyborów w Polsce w sytuacji, w której nowela autorstwa PiS przejdzie - mówił Tomasz Szymański z PO-KO. Posłowie zdecydowali o skierowaniu projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego, który stwierdza, kto uznaje ważność wyborów, do prac w komisji nadzwyczajnej.

Sasin obiecuje: ustawa o jawności majątku rodzin polityków w Sejmie przed wyborami

- Obiecaliśmy, że taki projekt ustawy będzie i on jest przygotowywany - zapewnił w środowej rozmowie z dziennikarzami wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, pytany o przepisy dotyczące ujawnienia majątków najbliższej rodziny polityków. Dodał, że projekt takiej ustawy zostanie złożony "jeszcze przed wyborami, w tej kadencji" Sejmu.

"Ze słów Grzegorza można było wywnioskować", że Platforma i SLD mogą się nie dogadać

W wyborach parlamentarnych Platforma Obywatelska wystartuje prawdopodobnie jako Koalicja Obywatelska bez Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej ze źródeł w obu partiach wynika, że rozmowy w sprawie wspólnego startu PO i SLD utknęły w martwym punkcie. Negocjacje rozbijają się o listy wyborcze i kandydatów Sojuszu.

Nie żyje polski obserwator OBWE na Ukrainie

Specjalna Misja Monitoringowa (SMM) OBWE na Ukrainie poinformowała w środę o śmierci polskiego obserwatora tej organizacji. Stacjonujący w Kramatorsku w Donbasie pułkownik Czesław Kącki zmarł z przyczyn naturalnych - przekazano.

"Ten rocznik jest tak eksperymentalny, że tych dzieci po prostu szkoda"

Najbardziej mi szkoda tego rocznika, który jest bardzo mocno pokrzywdzony i, co ciekawe, będzie tak miał do samej matury, do 2023 roku - powiedział w "Faktach po Faktach" Nauczyciel Roku 2008, matematyk Dariusz Kulma, odnosząc się do sytuacji w polskich szkołach po reformie edukacji. Nauczycielka i aktywistka Justyna Drath komentowała, iż "to właśnie są konsekwencje tego, że się rozmawia tylko o liczbach, a zapomina o żywych ludziach".

Merkel dzwoniła z przeprosinami do Morawieckiego? Rzecznik rządu odpowiada

Nie chciałbym ujawniać takich kuluarów politycznych - podkreślał w środę rzecznik rządu Piotr Mueller, pytany o słowa Jarosława Kaczyńskiego, który dzień wcześniej stwierdził, że po drugiej przegranej Beaty Szydło w europarlamencie Angela Merkel zadzwoniła do Mateusza Morawieckiego z przeprosinami. Zapewnił jedynie, że "pani kanclerz jest w stałym kontakcie z panem premierem".

Decyzja Komisji Europejskiej to "dowód, że marzenie niektórych polityków PiS się nie spełni"

Decyzje Komisji Europejskiej są skierowane przeciwko działaniom polityków PiS, próbującym wywrzeć presję na niezależnych sędziów - mówiła w "Faktach po Faktach" posłanka Platformy Obywatelskiej-Koalicji Europejskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz. Odniosła się do decyzji Komisji Europejskiej o przejściu do drugiego etapu procedury związanej z naruszeniem prawa przez Polskę. - To jest typowo polityczne działanie - ocenił z kolei wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (Solidarna Polska).

Sześciolatek zginął uderzony drewnianą rzeźbą. "Procedury były zachowane"

Wieloodłamowe złamanie czaszki było bezpośrednią przyczyną zgonu sześciolatka, na którego przewróciła się drewniana rzeźba - wynika ze wstępnych ustaleń po sekcji zwłok dziecka. Dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze - zarządcy obiektu, na którym doszło do tragedii - zapewnia starostwo, że "wszystkie procedury były zachowane".

"Zagubienia dzieci, które trwają dłużej niż kilka godzin, są szalenie rzadkie"

Dopóki poszukiwania trwają, a chłopiec nie został odnaleziony, nie należy podważać sensu tych poszukiwań - powiedział w rozmowie z TVN24 kryminalistyk Paweł Waszkiewicz, odnosząc się do akcji poszukiwawczej 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Przyznał jednocześnie, że "każde dodatkowe 24 godziny zmniejszają szansę na odnalezienie dziecka".

Muniek Staszczyk trafił do szpitala. Koncerty odwołane

"Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love, podczas krótkiego pobytu w Londynie z powodu nagłej choroby trafił do miejscowego szpitala, gdzie jest poddawany leczeniu" - poinformowano w komunikacie opublikowanym na profilu T.LOVE/Muniek na Facebooku. Jak dodano, odwołane zostały najbliższe koncerty muzyka.