Historia Szczecina opowiedziana pocztówkami

Małżeństwo pasjonatów otworzyło małe muzeum kartek widokowych związanych ze Szczecinem. Można na nich zobaczyć historię miasta na przełomie ostatnich 150 lat. Wizyta na ekspozycji jest darmowa.

Zaatakowała chłopca i jego ciotkę, 28-latka zmarła. Nożowniczka aresztowana

38-latka, która w piątek w miejscowości Łanięta (województwo łódzkie) zaatakowała nożem 28-letnią kobietę i jej 12-letniego siostrzeńca, w sobotę usłyszała zarzuty. Zgodnie z decyzją sądu podejrzana ma trafić do aresztu na trzy miesiące. Mimo podjętej akcji ratowniczej 28-letnia ofiara ataku zmarła w wyniku odniesionych ran.

"Znachorzy biorą się za reformowanie czegoś, na czym się nie znają"

Wyobraźmy sobie, że do reformowania służby zdrowia zabierają się jacyś naturszczycy, jasnowidze, ludzie którzy rzekomo leczą - tak zmiany przeprowadzane przez PiS w wymiarze sprawiedliwości ocenił profesor Andrzej Rzepliński. W "Faktach po Faktach" TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego podkreślił, że "w państwach, w których przestrzegane są rządy prawa, to jest po prostu niemożliwe".

"Dobrze byłoby załatwiać polskie sprawy na naszym podwórku, ale po prostu się nie da"

O postanowieniu Sądu Najwyższego i pytaniach skierowanych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozmawiały uczestniczki programu "Babilon" TVN24 BiS. Posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) zaznaczyła, że "nasze prawodawstwo musi współgrać z prawodawstwem unijnym". Ewa Lieder (Nowoczesna) podkreśliła, że "jest dumna z naszych sędziów Sądu Najwyższego". Lidia Sankowska-Grabczuk (Prawica Rzeczypospolitej) zauważyła natomiast, że "nie potrafimy rozwiązać swoich spraw na gruncie naszego, dobrze stworzonego prawa w Polsce". Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) przyznała, że owszem, dobrze byłoby załatwiać polskie sprawy na naszym podwórku, "ale po prostu się nie da".

Zszedł pod wodę w ekwipunku. Utopił się

Mężczyzna utonął w jeziorze Ińsko w Zachodniopomorskiem. Do tragedii miało dojść w trakcie nurkowania. Ratownicy wyłowili nurka, ale, mimo ponadgodzinnej reanimacji, nie udało się go uratować.

Zagryzają zwierzęta, atakują ludzi. Problem z wilkami

Są piękne, ale też niebezpieczne. Podchodzą do gospodarstw, zagryzają zwierzęta, zaczynają atakować ludzi. W Polsce pojawił się problem z wilkami. Zdaniem specjalistów drapieżników tych jest coraz więcej, a ludzie budują domy bliżej lasów, co też sprzyja częstszym kontaktom człowieka z wilkiem. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Najgorszy moment na zażywanie dopalaczy. "Zacznie się gwałtowne wyprzedawanie"

W związku z podpisaniem ustawy o dopalaczach przez prezydenta za chwilę "zacznie się gwałtowne wyprzedawanie" szkodliwych substancji - ostrzegał we "Wstajesz i weekend" w sobotę Artur Malczewski, kierownik Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii. Podkreślił, że zaostrzenie prawa to "milowy krok" w walce z dopalaczami, ale dodał jednocześnie, że zaczyna się najgorszy czas na ich zażywanie.

"Nie ma wakacji od demokracji". Protest we Wrocławiu

W piątek wieczorem we Wrocławiu miał miejsce kolejny protest przeciwko forsowanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w sądownictwie. Uczestnicy manifestacji przynieśli ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej, odśpiewali zarówno "Odę do Radości", jak i "Mazurka Dąbrowskiego". Wznosili też okrzyk: "Nie ma wakacji od demokracji".

Jak się wyspać w czasie upału? Ekspert radzi

W dzień upał, wieczorami wciąż ponad 20 stopni. Przez takie temperatury wiele osób może mieć płytki sen, często się budzić albo w ogóle mieć problem z zaśnięciem. Adam Wichniak z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie daje nam kilka wskazówek, które pomogą przetrwać falę upałów. Materiał programu "Polska i Świat".

Dopalacze na równi z narkotykami. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy ograniczającą wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych, tak zwanych dopalaczy - poinformował w piątek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Nowelizacja zakłada, że dopalacze będą traktowane na równi z narkotykami.

"Pan generał zawsze mówił o przyszłości"

- Odszedł człowiek, który uważał, że pamięć jest ważna, ale też ważne są następne pokolenia - tak zmarłego w piątek generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego wspominał w "Faktach po Faktach" dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski.

"Postanowienie Sądu Najwyższego nie jest żadną fanaberią"

Postanowienie Sądu Najwyższego ma swoje podstawy konstytucyjne - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 były wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Biernat. - To jest podejście bardzo odważne i rzeczywiście trudne, ale mieszczące się w pełni w logice orzecznictwa europejskiego - dodał.

Wiceminister: eksces, pozór rozstrzygnięcia

- Nie można respektować czegoś, co jest działaniem bezprawnym - oświadczył w "Faktach po Faktach" wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, komentując czwartkowe postanowienie Sądu Najwyższego. Nazwał je "ekscesem", "pozorem postanowienia", "pozorem rozstrzygnięcia".