Nieuznanie ich zapowiedziały między innymi Stany Zjednoczone, Polska, Niemcy, Francja, Kanada, Turcja, Bułgaria, Kazachstan i Serbia, a także liderzy państw G7 oraz przedstawiciele NATO.
Polacy ustawiają się w całym kraju w kolejkach po węgiel. Wszędzie tam, gdzie jest szansa na zakup surowca w przystępnej cenie. Tworzą się listy oczekujących, ale osoby na nie wpisane nie mają żadnych gwarancji, że z węglem odjadą. Rząd zapewnia, że węgiel będzie - problem w tym, że dom ogrzać trzeba już teraz.
W jednym z paneli udział wezmą Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN oraz Richard Quest, wieloletni dziennikarz CNN.
Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego "powyżej 90 procent dyscyplinujących postępowań dotyczyło sędziów, którzy albo jeździli po pijanemu, albo dopuścili się gwałtu, albo jakichś innych kradzieży". Z naszych ustaleń wynika, że w dostępnych statystykach i sporządzonych sprawozdaniach nie ma na to potwierdzenia.