Wrocław

Wrocław

Z każdym dniem projekt budowy nowej odsłony motoryzacyjnej legendy, jest coraz bardziej zaawansowany. Reporter TVN24 podpatrywał jak wyglądają prace w warsztacie Nowej Warszawy.

Wrocławskie MPK odsunęło od pracy motorniczego, który w środę wjechał w tył innego składu. W wypadku ucierpiało ponad 30 osób. - Odsunęliśmy go od prowadzenia, ale nie jest to zawieszenie. Wróci, jak tylko wyjaśnimy przyczyny wypadku - informuje MPK.

Obiecywał przyznanie władzy rodzicielskiej, umorzenie sprawy, bądź uchylenie aresztu. Co kto chciał. Za swoje "usługi" brał pieniądze - w sumie około 100 tysięcy złotych. Fałszywy prokurator wpadł w ręce policji. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

- To nie pierwszy wypadek na tym rondzie. Tam jest naprawdę niebezpiecznie – mówią mieszkańcy Kłodzka o feralnym skrzyżowaniu, na którym w środę doszło do tragedii, a internauci dodają: "i pewnie nie ostatni". Burmistrz miejscowości mówi wprost: my tu walczymy o życie. A GDDKiA informuje, że nie ma szans na zmiany.

- Oto Mała - pokazują wysoką na 174 cm nową mieszkankę wrocławskiego zoo. Żyrafa już wzbudza spore zainteresowanie.

- Teraz widać już co można kupić na pierwszym piętrze - uśmiechają się urzędnicy i pokazują jak zmienia się centrum Wrocławia. Z ulicy Świdnickiej powoli zaczynają znikać pstrokate reklamy, które denerwowały mieszkańców i przeciwko którym protestowali blogerzy.

200 luksusowych pokoi, sale konferencyjne, biura, restauracje i sala balowa. To wszystko w ciągu najbliższych dwóch lat ma się pojawić w miejscu dziury przy ul. Traugutta we Wrocławiu. Pięciogwiazdkowy hotel ma kosztować 260 mln zł, a jego budowa ruszy lada dzień.

Jedna osoba została ciężko ranna po tym, jak w kamienicy w Lubaniu na Dolnym Śląsku wybuchł gaz. 11 osób zostało ewakuowanych na czas akcji służb. Po dwóch godzinach mieszkańcy wrócili do swoich domów.