Polska i Świat

Polska i Świat

O co rzeczywiście może walczyć Solidarna Polska? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. W tym przypadku o posady w spółkach Skarbu Państwa dla rodzin i przyjaciół polityków. Wiceminister Zbigniewa Ziobry wyznaje, że Solidarna Polska spośród wszystkich koalicjantów ma mniejszy wpływ. Jacek Tacik.

W środę odbyła się kolejna narada kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w sprawie odpowiedzi Zbigniewa Ziobry na warunki postawione przez Jarosława Kaczyńskiego. Końca spotkań nie widać, a to oznacza, że piłka cały czas jest w grze. Choć jak mówi PiS, tym razem po stronie Zbigniewa Ziobry. Michał Tracz.

Najwyższa Izba Kontroli wzięła pod lupę Beatę Kempę i krytycznie oceniła jej działania jako ministra do spraw pomocy humanitarnej. Barbara Sobska.

Człowiek z potężna władzą oraz groźną i niewygodną wiedzą na temat innych polityków - także tych z obozu Zjednoczonej Prawicy. Barbara Sobska.

Podjęto decyzje o "zdecydowanych rozstrzygnięciach" - ogłasza rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Z drugiej strony słychać, że będą jeszcze rozmowy Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą. Michał Tracz.

Z resortu sprawiedliwości do fundacji oraz organizacji związanych z twórcą Radia Maryja, ojcem Tadeuszem Rydzykiem - tylko do 2019 roku - popłynęło kilkanaście milionów złotych. Jacek Tacik.

W weekend odnotowaliśmy najwyższe wzrosty zakażeń na koronawirusa w Polsce. Jak z koronawirusem walczą inne kraje? Anna Wilczyńska.