Polscy muzycy uciekli z płonącego autobusu

Autokar przewożący grupę polskich muzyków zapalił się podczas jazdy na niemieckiej autostradzie i kompletnie spłonął. Wszyscy pasażerowie zdołali opuścić płonący pojazd i nikomu nic się nie stało.

Reaktor w Jongbion zamknięty

Korea Północna zamknęła reaktor nuklearny w Jongbion. Jest to pierwszy krok na drodze do zakończenia koreańskiego programu nuklearnego.

"Chemiczny Ali" zawiśnie

"Chemiczny Ali", kuzyn Saddama Husajna skazany na śmierć za ludobójstwo na Kurdach, zostanie powieszony w irackim Kurdystanie.

Po milionie USD za zakażone dziecko

Rodziny libijskich dzieci zarażonych wirusem HIV, za co pięć bułgarskich pielęgniarek i palestyński lekarz zostało skazanych na śmierć, "zaakceptowały odszkodowanie wysokości miliona dolarów dla rodziny", czyli w sumie ok. 400 mln USD.

Krwawy zamach w Pakistanie

Co najmniej 24 żołnierzy zginęło, a 28 zostało rannych w sobotę w zamachu w północno-zachodniej części Pakistanu na granicy z Afganistanem.

Trzeci lekarz oskarżony o terroryzm

Kolejnej osobie postawiono zarzuty w związku z nieudanymi zamachami w Londynie i Glasgow. Przed sądem stanie 26-letni lekarz pochodzenia indyjskiego.

Wielka parada we Francji

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wraz z przedstawicielami Unii Europejskiej odebrał na Polach Elizejskich w Paryżu defiladę z okazji rocznicy zdobycia Bastylii. Po raz pierwszy w historii wzięli w niej udział żołnierze z 27 państw Unii.

Rosja zawiesza uczestnictwo w CFE

Prezydent Władimir Putin podpisał specjalny dekret zawieszający wykonywanie Traktatu o Ograniczeniu Sił Konwencjonalnych w Europie.

Papież otwiera lochy Watykanu

Więzienie w podziemiach watykańskiej twierdzy Castel Sant'Angelo, gdzie papieże więzili przestępców i swych wrogów, zostały udostępnione zwiedzającym po trwającej 10 lat renowacji.

Pierwszy występ Mary

Gorylątko z Zoo w Stuttgarcie zadebiutowało dziś przed szeroka publicznością. Siedmiotygodniową Mary porzuciła matka i małpką musieli zająć się ludzie.

Polscy żołnierze w Paryżu

Tradycyjna parada z okazji święta narodowego Francji w tym roku będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy wezmą w niej udział pododdziały wojskowe z wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Rosomaki lepiej opancerzone

Dzisiaj najprawdopodobniej dotrze do Afganistanu dodatkowe opancerzenie dla wykorzystywanych przez polski kontyngent misji ISAF kołowych transporterów Rosomak. Pancerze zostaną zamontowane natychmiast po dostarczeniu ich na miejsce.

"Ręce precz od Białorusi, panie Bush!"

Aleksander Łukaszenka zapowiedział zamykanie organizacji pozarządowych finansowanych z zagranicy. "Ostatni dyktator Europy" kazał też George'owi W. Bushowi "rozwiązywać własne problemy", a nie wtrącać się w wewnętrzne sprawy Białorusi.

Sarkozy: użyłbym bomby atomowej

Jeśli "żywotne interesy" Francji zostałyby zagrożone, sięgnąłbym po "nieodzowne środki" odstraszania nuklearnego - dał do zrozumienia prezydent Nicolas Sarkozy podczas wizyty w bazie atomowych okrętów podwodnych.

"Lech słucha tylko Jarosława, a Jarosław nikogo"

Na jubileusz rocznicy swego panowania bliźniacy dostali prezent w postaci chwiejącej się koalicji - pisze niemiecka gazeta Sueddeutsche Zeitung. W obszernym artykule dziennik krytycznie analizuje rok rządów polskiego prezydenta i premiera.

Rosja pokazuje wojskowe nowinki

Firmy z 40 krajów biorą udział w targach broni "Obrona i ochrona" w Niżnym Tagilu za Uralem. Oprócz samego sprzętu bojowego, można również podziwiać ich skuteczność.

Awantura w czasie wspomnień o papieżu

Awanturą zakończył się wieczór wspomnień o Janie Pawle II. Sprzeczkę wywołał urażony burmistrz miasteczka Lorenzagno, w którym często wypoczywał polski papież.

Policja skarbowa kontra sutenerzy

Rzecznik holenderskiego Ministerstwa Sprawiedliwości Wim van der Weegen oświadcza: "Nasz cel jest prosty: pozbyć się kryminalnego elementu z dzielnicy "Czerwonych latarni".