30 grup terrorystów szykuje zamachy na Wyspach

Około 30 komórek terrorystycznych na terenie Wielkiej Brytanii szykuje się do przeprowadzenia zamachów i około 4000 osób znajduje się pod nadzorem policji - poinformował w poniedziałek brytyjski minister ds. bezpieczeństwa Alan West.

Nigdy nie wierz facetom!

Minister ds. kobiet i dzieci Renuka Chowdhury uważa, że zbyt duża wiara indyjskich kobiet w lojalność ich mężczyzn przyczynia się do wzrostu liczby zarażonych wirusem HIV w Indiach.

Churchill wycięty ze szkolnych książek

Nie tylko polskie propozycje dotyczące kanonu lektur szkolnych budzą kontrowersje. Nowy premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, zdecydował "skreślić" książki Winstona Churchilla z programu nauczania.

(Symulowana) Misja na Marsa

Ponad 5000 tysięcy osób z 28 państw zgłosiło się do wzięcia udziału w symulacji lotu na Marsa. Europejska Agencja Kosmiczna wybierze spośród nich sześć, które spędzą 520 dni w ciasnym pomieszczeniu bez okien.

Szczygło: Rosja staje się nieprzewidywalna

Decyzja Rosji o zawieszeniu udziału w układzie o redukcji sił konwencjonalnych w Europie (CFE) sprawia, że znalazła się ona w szeregu tych państw, o których można powiedzieć, że stają się nieprzewidywalne - mówi minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.

Hiszpania: rozbito gang pedofilów

Policja w Hiszpanii aresztowała 66 domniemanych członków grupy zajmującej się dziecięcą pornografią. Sprawcy przesyłali miliony nielegalnych materiałów przez internet.

Wiec poparcia dla tureckiego rządu

Spóźniona odpowiedź na masowe demonstracje świeckich Turków na wiosnę tego roku. Tłumy zwolenników premiera Recepa Tayyipa Erdogana demonstrowały swoje poparcie dla rządzącej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, która w swym programie odwołuje się do islamskich korzeni.

Białoruska TV pokazuje "polskich szpiegów"

Szefem "polskiej grupy szpiegowskiej" był major jednostki rakietowej - ogłosiła białoruska telewizja ONT w specjalnym 10-minutowym programie poświęconym piątkowym zatrzymaniom.

Izrael wyciąga rękę do Palestyńczyków

Izrael zgodził się, że przestanie ścigać 180 bojowników palestyńskiego ugrupowania Al-Fatah, jeśli ci zaprzestaną ataków na państwo żydowskie. Ma to ożywić rozmowy pokojowe.

10 mln funtów za tajemnicę Harry'ego P.

Na akcję, która ma zagwarantować, że nikt nie pozna sekretów ostatniego tomu przygód Harry'ego Pottera wcześniej niż o północy z piątku na sobotę przeznaczono dziesięć milionów funtów.

Londyn musi zmienić strategię ws. Iraku

- W Iraku nie ma już łatwych rozwiązań, są tylko rozwiązania bolesne. Rząd brytyjski musi przedefiniować swoje cele - takie zalecenie przekazuje rządzącym brytyjska Komisja ds. Iraku w swoim raporcie.

Znowu płoną lasy w Turcji

Ponad 100 hektarów lasu pinowego strawił pożar, który wybuchł w południowo-zachodniej Turcji u wybrzeży Morza Egejskiego. Akcja gaśnicza, utrudniana przez silny wiatr, nadal trwa.

Samobójcze zamachy w Pakistanie

Co najmniej 73 osoby zginęły w niedzielnych zamachach w północno-zachodnim Pakistanie - podano w poniedziałek w Islamabadzie. Wcześniej informowano o 30 zabitych.

Papież na wakacjach

- Wakacje są czasem sprzyjającym fizycznemu odprężeniu oraz nakarmieniu ducha poprzez modlitwę i medytacje, by rozwijać osobistą relację z Chrystusem - mówił papież w czasie modlitwy Anioł Pański. Benedykt XVI sam jest na wakacjach w Dolomitach.

W. Brytania: supermarkety znów otwarte

14 sklepów największej brytyjskiej sieci supermarketów Tesco, zamkniętych w sobotę ze względu na zagrożenie terrorystyczne, zostało w niedzielę otwartych. Policja sprawdza inne duże sklepy i wywozi podejrzane samochody.

Odszkodowania za molestowanie

Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych wypłaci odszkodowania dla ofiar seksualnego molestowania przez księży. Ponad pięćset osób otrzyma łącznie ponad 660 milionów dolarów.

Korea Płn.: Zamknięcie reaktora potwierdzone

Dyplomacja Korei Północnej oficjalnie potwierdziła, że zamknięty został reaktor nuklearny w Jongbjon. Jak podano, międzynarodowi inspektorzy jeszcze dziś mają zweryfikować stan tamtejszych instalacji jądrowych.

400 ofiar powodzi w Chinach

Katastrofalne skutki powodzi w Chinach. Ponad 400 osób utonęło, około sto uznano za zaginione. Do opuszczenia swoich domów woda zmusiła ponad trzy miliony Chińczyków.

Pół miliona fanów na koncercie Genesis

Trzygodzinny koncert legendarnej brytyjskiej grupy Genesis odbył się na terenie Circus Maximus w Rzymie. Na ostatni w Europie koncert zespołu, uświetniający jego reaktywację, oprócz Włochów przybyły tysiące fanów z całej Europy.

Bin Laden wzywa do samobójczych ataków

Najbardziej poszukiwany terrorysta świata wezwał muzułmanów do męczeństwa w nagraniu wideo, które zostało przechwycone zanim ukazało się na stronach internetowych radykalnych ugrupowań islamskich.

Król ucieczek znowu wieje!

Na pokładzie helikoptera, kolejny raz nawiał z więzienia 43-letni Pascal Payet - francuski recydywista zwany "królem ucieczek".

Psia mama dla dzikiego kota

W belgradzkim zoo mała czarna pantera jest wychowywana przez psa. Ridgeback rodezyjski wychowuje drapieżnika po tym, jak malec został odrzucony przez swoją matkę.