Amerykanie zabici w Bagdadzie

To najdotkliwsza strata dla amerykańskiej armii od miesięcy. W stolicy Iraku, w Bagdadzie zginęło w poniedziałek w zamachu pięciu żołnierzy. Trzech kolejnych Amerykanów i iracki tłumacz zostali ranni.

Dwaj Słowacy walczą o życie

Wbrew wcześniejszym doniesieniom agencyjnym, to nie Polacy, ale dwóch Słowaków zostało ciężko rannych po zawaleniu się części budynku wznoszonego w centrum Belfastu. W sumie rannych zostało co najmniej sześciu robotników budowlanych.

Al-Kaida porwała dwóch Austriaków

Północnoafrykański odłam Al-Kaidy przetrzymuje dwóch austriackich turystów, porwanych w Tunezji 22 lutego - poinformowała w poniedziałek arabska telewizja Al-Dżazira.

Macedonia: nazwa ważniejsza od NATO

Ogromna większość Macedończyków jest gotowa zrezygnować ze starań o akcesję do NATO, jeśli warunkiem integracji byłaby zmiana nazwy kraju - wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałek w Skopje.

Dalajlama: dość chińskich represji!

- Poddawani chińskim represjom Tybetańczycy żyją w ciągłym lęku, zastraszani i otoczeni podejrzliwością - powiedział XIV Dalajlama w przemówieniu w 49. rocznicę wybuchu powstania narodowego w Lhasie.

Plaga napadów na konwoje z pomocą

Nagminne napady na konwoje z pomocą w Sudanie opóźniają i ograniczają dostawy żywności do nękanego wojną Darfuru - alarmuje działający pod egidą ONZ Światowy Program Żywnościowy (WFP).

"Pan Wir" przed sądem

Kanadyjski nauczyciel, zatrzymany w Tajlandii w końcu zeszłego roku po poszukiwaniach Interpolu na całym świecie, stanął w przed sądem w Bangkoku. "Pan Wir" może spędzić w więzieniu kilkanaście lat.

Zaśmiecanie środowiska to grzech!

Za zanieczyszczanie środowiska można trafić do piekła - ostrzega Kościół. Wysoki przedstawiciel Watykanu, Monsignore Gianfranco Girotti, na łamach "L'Osservatore Romano" przedstawił listę grzechów głównych naszych czasów, zwaną także Trybunałem Pokuty.

"Miejmy nadzieję, że Bóg czuwa"

Rząd Donalda Tuska nie powinien czekać z negocjacjami dotyczącymi tarczy antyrakietowej na rozstrzygnięcie wyścigu prezydenckiego w USA - uważa poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kowal, były wiceszef MSZ.

Nepal: policja stłumiła demonstrację Tybetańczyków

Policja w stolicy Nepalu - Katmandu - stłumiła demonstrację Tybetańczyków w 49. rocznicę wybuchu powstania narodowego w Lhasie. Tysiące uchodźców zabrało się tam przed chińską ambasadą, by zaprotestować przeciwko okupacji ich kraju.

Kobieta wprowadzi Koreę w kosmos

Południowa Korea wyśle w przestrzeń kosmiczną pierwszego obywatela tego kraju. Wybrańcem będzie kobieta, inżynier-mechanik I So Jeon.

Polonia: Tuska cuda to obłuda!

Donald Tusk spotkał się z Polonią w Nowym Jorku. Nie wszyscy polonusi przywitali go z otwartymi ramionami. Przed restauracją, w której odbyło się spotkanie, małą demonstrację urządzili przeciwnicy szefa rządu.

Jak Kreml fałszował wybory

Nie ma wątpliwości, że Miedwiediew wygrałby wybory prezydenckie w Rosji, nawet bez "pomocy" władz. Jednak Kreml dmucha na zimne: "martwe dusze", lekceważenie przepisów i protokoły wypełniane "z sufitu" zapewniły odpowiednie wyniki. Wbrew pozorom, nietrudno to zdemaskować, co udowodnili nieliczni odważni Rosjanie.

Zapatero utrzyma władzę

W Hiszpanii władzę zachowają socjaliści Jose Luisa Zapatero. Niedzielne wybory parlamentarne dało im niewielką przewagę nad prawicową Partią Ludową.

Węgrzy nie chcą płacić za lekarza i studia

85 proc. głosujących w niedzielnym referendum na Węgrzech opowiedziało się za zniesieniem opłat za wizyty u lekarza i pobyty w szpitalu oraz czesnego za studia. Oznacza to miażdżące zwycięstwo centroprawicowej opozycji - inicjatora referendum.

"To Amerykanie są petentami"

- Właściwie to jest fantastyczna sytuacja. Po raz pierwszy szef polskiego rząd leci do Waszyngtonu, jak ktoś, kto nie musi o nic prosić - skomentował wizytę Donalda Tuska w Waszyngtonie w Magazynie 24 Godziny prof. Roman Kuźniar.

Kosowarzy dziękują za uznanie ich państwa

Kosowarzy dziękują Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i USA za uznanie ich niepodległości. Demonstrowali swoją radość na Trafalgar Square. Informację i zdjęcia przysłał na kontakt tvn24 internauta Artur Herda.

Prodi: Kończę z polityką

Ustępujący premier Włoch Romano Prodi powiedział w niedzielę, że odchodzi definitywnie z polityki. - Skończyłem z polityką włoską i być może w ogóle z polityką - oświadczył szef rządu w wywiadzie telewizyjnym.

Tragiczny wypadek w Argentynie

Co najmniej 18 osób zginęło, a 47 odniosło zostało rannych w tragicznym wypadku do którego doszło w rano w Argentynie. Na przejeździe kolejowym pociąg uderzył w zatłoczony autobus.

Amerykanie mogą zrezygnować z tarczy

Profesor Zbigniew Brzeziński nie wykluczył, że jeśli listopadowe wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych wygra kandydat Partii Demokratycznej, Waszyngton może odstąpić od rozmieszczenia elementów swojej tarczy antyrakietowej w Europie Środkowej.

Norweski hołd dla brytyjskich żołnierzy

Królewska marynarka wojenna złożyła hołd brytyjskim żołnierzom, którzy podczas II wojny światowej zginęli na pokładzie jednego z zatopionych okrętów. Niszczyciel "Hunter" - wraz z ponad 100-osobową załogą - zatonął u wybrzeży Norwegii w kwietniu 1940 roku.

Uratowano 755 wędkarzy z dryfującej kry

Uratowano wszystkich 755 rosyjskich wędkarzy dryfujących na krze po Morzu Ochockim - poinformowało ministerstwo ds. sytuacji w Rosji. Wcześniej podawano, że na lodzie, który oderwał się od wybrzeży Sachalinu - wyspy na rosyjskim Dalekim Wschodzie - mogły przebywać nawet dwa tysiące osób, w tym kobiety i dzieci.

Znaleziono zamordowaną dziewczynkę

Poszukiwała jej cała Hiszpania. Po blisko dwóch miesiącach ciało pięcioletniej Marie Luz Cortez znaleziono w pobliżu miejscowości Huelva, na południu kraju.

"Verne" w kosmosie

Z bazy Korou w Gujanie Francuskiej wystartowała rakieta Ariane-5. Wyniosła na orbitę pierwszy europejski transportowy statek kosmiczny "Jules Verne". To największy i najnowocześniejszy pojazd w europejskiej astronautyce.

Referendum ws. opłat u lekarza

Węgrzy głosują w sprawie zniesienia opłat za wizyty u lekarza i pobyt w szpitalu. Referendum zdecyduje też o przyszłości czesnego za studia.

Jersey - wiec pamięci mordowanych dzieci

Wiec pamięci i solidarności z dziećmi dawnego domu poprawczego Haut de la Garenne zorganizowali mieszkańcy brytyjskiej wyspy Jersey. Zebrani żądali rozliczenia winnych nieludzkiego traktowania dzieci.

Bush popiera tortury

Prezydent USA zawetował ustawę Kongresu zabraniającą CIA torturowania więźniów. Bush tłumaczył, że nie można pozbawiać wywiadu narzędzi niezbędnych w walce z terroryzmem.

Merkel: mój partner Miedwiediew

Przed nowym prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem wszystkie drzwi w Niemczech stoją otworem - zadeklarowała w Moskwie kanclerz Angela Merkel. Podkreśliła, że chce kontynuowania współpracy i dialogu.

Serbia: premier podał się do dymisji

- To jest koniec rządu. Gabinet, który nie ma jednolitej polityki w sprawie Kosowa i granic Serbii, nie może funkcjonować - oświadczył w sobotę Vojislav Kosztunica i podał się do dymisji. Powiedział, że przyczyną jego rezygnacji są też różnice w koalicji w sprawie zbliżenia Serbii z Unią Europejską.