Jaser Arafat był gejem chorym na AIDS?

Palestyński przywódca zmarł na AIDS, którym zaraził się od swoich kochanków - gejów - takie sensacyjne szczegóły dotyczące śmierci Jasera Arafata zdradza lider Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny.

Peruki znikają z brytyjskich sądów

Brytyjscy prawnicy i sędziowie nie będą musieli przestrzegać wielowiekowej tradycji noszenia peruk, przynajmniej na rozprawach innych niż karne. Zmieni się również ich ubiór.

"Polska niestabilność polityczna jest problemem"

Minister spraw zagranicznych Portugalii Luis Amado obawia się, że obecna niestabilność polityczna w Polsce stanowi poważny problem, który może utrudnić porozumienie w sprawie przyszłego traktatu UE.

Śledczy kupili składniki brudnej bomby

Śledczy z amerykańskiego Kongresu w ramach operacji "Żądło" za pomocą fikcyjnej firmy bez problemu kupili substancje potrzebne do produkcji bomby radioaktywnej.

Wesele najwyższego człowieka świata

Nie przeszkadza im prawie metrowa różnica wzrostu i blisko 30-letnia różnica wieku. Najwyższy człowiek świata przestał być kawalerem za sprawą 28-letniej rodaczki Xia.

Zwierzaki polityki w mercedesach

Skrzyżowanie żyrafy z osłem, połączenie buldoga, pingwina i niedźwiedzia prawdopodobnie mogą stanowić najnowsze osiągnięcia genetyki, ale w opinii mieszkańców Ukrainy tak właśnie wyglądają ich przywódcy.

Byk ciężko ranił Polaka

Cztery osoby, w tym 29-letni Polak, zostały ciężko ranne przez szarżujące byki podczas szóstej gonitwy w Pampelunie. Kilka innych osób odniosło lżejsze rany.

Chiny zakazują produkcji toksycznej pasty

Chiny zakazały stosowania podczas produkcji pasty do zębów glikolu dwuetylenowego. Toksyczne pasty trafiły m.in. do hoteli i samolotów. Dla wielu osób okazały się zabójcze.

Krwawy bilans walk o Czerwony Meczet

Pakistańskie władze informują, że co najmniej 106 ludzi zginęło w czasie ośmiodniowego oblężenia Czerwonego Meczetu w Islamabadzie i środowego szturmu na świątynię. Wśród ofiar jest ośmiu żołnierzy sił rządowych.

Pół miliona osób ucieka przed powodzią

Prawie pół miliona osób ewakuowano z terenów, które zagrożone są zalaniem przez wzbierające wody rzeki Huai. Mają one osiągnąć najwyższy poziom od 1954 r. - poinformowała agencja Xinhua.

Lady Bird nie żyje

W wieku 94 lat zmarła w środę w swoim domu Lady Bird Johnson, była Pierwsza Dama, małżonka zmarłego w 1973 r. prezydenta Lyndona Johnsona - poinformowała Elizabeth Christian, rzecznik rodziny.

USA zagrożone atakiem jeszcze tego lata

- Myślę, że tego lata wkraczamy w okres podwyższonego ryzyka - ostrzegł amerykański minister ds. bezpieczeństwa krajowego Michael Chertoff i stwierdził, że "przeczuwa" atak na USA. Obawy te potwierdzają przecieki ze służb wywiadowczych.

Chile odmawia ekstradycji Fujimoriego

Chilijski Sąd Najwyższy odmówił w środę ekstradycji do Peru byłego prezydenta tego kraju. Fujimori, ścigany przez władze w Limie za spowodowanie śmierci 25 osób oraz korupcję, przebywa w Chile od 2005 roku.

Grozi nam broń biologiczna?

Unia Europejska potrzebuje lepszej ochrony przed zagrożeniem atakiem z użyciem broni biologicznej - ostrzega Komisarz Spraw Wewnętrznych UE.

Z gąszczem balonów przez Amerykę

Balonami przez Amerykę. Kent Couch - mieszkaniec amerykańskiego stanu Oregon chciał dolecieć do sąsiedniego Idaho. Do pokonania miał 310 kilometrów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie balon, a właściwie balony.

"Potępić antysemickie wystąpienia O. Rydzyka"

Antysemickie treści programów Radia Maryja nadal powielają negatywne stereotypy i teorie spiskowe - uważa Amerykańsko-Żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom i w liście do Jarosława Kaczyńskiego protestuje przeciw wypowiedziom ojca Tadeusza Rydzyka.

Al-Kaida chce zakłócić igrzyska w Algierii

Kilka godzin przed otwarciem w Algierze igrzysk afrykańskich zamachowiec samobójca wysadził się w Lachdarii na wschód od stolicy Algierii. W zamachu zginęło co najmniej 11 osób, kolejne 35 jest rannych. Do ataku przyznała się Al-Kaida.

Order Orła Białego dla Reagana

Za zasługi w obalaniu systemu komunistycznego w tej części Europy oraz za wspieranie Polski i Polaków najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej otrzymał pośmiertnie Ronald Reagan, były prezydent USA.

Koniec barów karaoke w Korei Północnej

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale w Korei Północnej istnieją nadal takie formy ludzkiej aktywności, których komunistyczny reżim nie akceptuje. Po zakazie używania komórek, komputerów i faksów, zamknięciu salonów video, przyszedł czas zakazać Karaoke.

Serbia odrzuca projekt rezolucji ONZ

Premier Serbii Vojislav Kosztunica oświadczył w środę, że Serbia odrzuci nowy projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat Kosowa, przygotowywany przez USA.

Parlament Europejski: TAK dla Traktatu

Europarlament zgodził się na otwarcie Konferencji Międzyrządowej mającej przyjąć Traktat Reformujący UE, a także przyjął raport na temat mandatu. Posłowie PiS zgłosili odrębne zdanie, bo mandatu nie uznano "za oczywisty sukces".