Mount Everest taniej po sezonie

Nepal zmniejszy opłaty za wejście na Mount Everest dla himalaistów wspinających się po sezonie, w okresie jesienno-zimowym - poinformował nepalski minister turystyki Prithvi Subba Gurung.

Irak: 20 osób zginęło w zamachu

Co najmniej 20 osób zginęło, a około 40 zostało rannych w zamachu na komisariat policji w Bajdżi, przemysłowym mieście 180 km na północ od Bagdadu - podaje iracka policja.

Kulturowe zmiany w chińskich słownikach

Przemiany społeczne, zachodnia popkultura i popularność angielskiego skłoniły władze Chin do dodania 171 nowych terminów do oficjalnego słownika. Wśród nich znalazł się synonim niewolnika kredytu hipotecznego - oraz homoseksualisty.

Konny poławiacz krewetek

Wierzchem przemierzają wody północnomorskiego wybrzeża, ich konie, brodząc w słonej wodzie, ciągną za sobą kosze krewetek. Jak przed setkami lat ich pradziadowie, grupa Belgów o świcie rusza na łów.

Dean już niegroźny

Huragan Dean osłabł. W ciągu wczorajszego dnia siła huraganu spadła z najwyższego - piątego stopnia do pierwszego. Nie powinien już powodować większych strat.

Młodzi Grecy kontra policja

Dziesiątki młodych ludzi wyszły na ulice miasta Saloniki. Demonstranci podpalili kontenery na śmieci i obrzucili mundurowych kamieniami. Ci odpowiedzieli gazem łzawiącym.

UE przeciwko karze śmierci w Ameryce

Unia Europejska apeluje do rządu federalnego i władz stanu Teksas o moratorium na wykonywanie kary śmierci. Apel wystosowaniu w przededniu 400-setnej egzekucji od czasu przywrócenia kary śmierci w 1976 roku.

Dean oszczędził Meksyk

Huragan Dean wytracił impet i nie jest już huraganem piątej kategorii. -Niebezpieczeństwo minęło. Teraz trwa szacowanie strat - mówi tvn24.pl przedstawiciel jednego z biur podróży Jerzy Mrożek, który był zaledwie 200 kilometrów od oka cyklonu.

Endeavour bezpiecznie wylądował

Po 13 dniach obfitującej w dramatyczne momenty misji, prom Endeavour wrócił na Ziemię. O 18.32 czasu polskiego bezpiecznie wylądował na przylądku Canaveral na Florydzie.

Sarkozy chce przymusowego leczenia pedofilów

61-letni skazany za pedofilię opuścił więzienie po 18 latach odsiadki. Pierwsze co zrobił, to porwanie i zgwałcenie 5-letniego chłopca. Po spotkaniu z ojcem ofiary prezydent Francji ogłosił, że będzie zabiegał o wprowadzenie przymusowego leczenia dla skazanych za pedofilię.

Bunt studentów w Bangladeszu

Co najmniej 50 osób zostało rannych w drugim dniu starć studentów z policją na ulicach stolicy Bangladeszu. Studenci domagają się opuszczenia przez wojsko uniwersyteckiego kampusu.

Rosja: tarcza w Czechach będzie błędem

- Byłoby wielkim błędem czeskiego rządu, gdyby umieścił instalację radarową na czeskim terytorium - oświadczył czeskiej delegacji w Moskwie generał Jurij Bałujewski, szef rosyjskich sił zbrojnych.

"Precz z amerykańskimi świniami"

Setki rozwścieczonych rolników na ulicach Taipei protestowało przeciwko importowi amerykańskiej wieprzowiny. Tajwańczycy nie chcą mięsa "pompowanego" raktopaminą.

Stan najwyższej gotowości w Meksyku

Jeszcze dziś po południu huragan Dean uderzy w wybrzeże Meksyku - prognozują synoptycy. Huragan, który otrzymał piątą kategorię może spowodować katastrofalne zniszczenia. Ewakuowano już tysiące ludzi.

Polacy w czołówce londyńskich przestępców

Przodują nie tylko w kradzieżach, lecz także w handlu i posiadaniu narkotyków oraz bójkach. Spośród wszystkich cudzoziemców w Londynie najwięcej przestępstw popełniają Polacy - pisze "Gazeta Wyborcza".

Japończycy sklonowali świnię

Już czwarte pokolenie świń udało się sklonować japońskim naukowcom. Dzięki temu, pojawia się nadzieja na skuteczniejsze leczenie ludzi.

Burzliwy szczyt w Montebello

Około 2 tysięcy osób demonstrowało w miejscu spotkania najważniejszych polityków Ameryki Północnej. Doszło do starć, w których policja zmuszona była użyć gazu łzawiącego.

Porwani Koreańczycy zaczęli głodówkę

Troje z 19 przetrzymywanych przez talibów południowokoreańskich zakładników rozpoczęło strajk głodowy. Domagają się od porywaczy zebrania ich w jednym miejscu.

Seks, polityka i filmiki wideo

Gdzie najlepiej prezentuje się plakat z twarzą prezydenckiego kandydata? Zdaniem wielu wyborców, na opiętej koszulce atrakcyjnej dziewczyny. Serwis internetowy Youtube podbiły piosenki zwolenniczek Baracka Obamy, Rudolfa Giullianiego i… Hillary Clinton

Dziennikarka wypuszczona z psychuszki

Łarisa Arap, dziennikarka i aktywistka opozycyjnego Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego (OGF) Garriego Kasparowa została wypuszczona ze szpitala psychiatrycznego.

Nadchodzi kataklizm

Strugi lawy i kłęby dymu wydobywają się z indonezyjskiego wulkanu Karangetang na wyspie Siau. Służby sejsmologiczne spodziewają się wybuchu w każdej chwili.

Dean nad Jamajką

Silny huragan Dean przeszedł nad południowymi wybrzeżami Jamajki. łamiąc drzewa oraz zrywając dachy domów, a towarzyszące mu intensywne opady deszczu wywołały lawiny błotne. Nie ma jednak doniesień o ofiarach w ludziach.

Maleją szanse na uratowanie górników

Topnieją szanse uratowania około 180 górników, uwięzionych od piątku pod ziemią w zalanej przez falę powodziową kopalni węgla w chińskiej prowincji Shandong.

Wypadł z helikoptera i przeżył

Cztery ofiary pochłonęła powódź nękająca środkowy zachód Stanów Zjednoczonych. Kilka miejscowości zostało ewakuowanych. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa.