Włochowi nie wolno leczyć na Wyspach. Polak może, ale pod nadzorem

Nie zdał egzaminu z angielskiego, więc na Wyspach leczyć nie może. Włoch Alessandro Teppa jest jednym z pierwszych lekarzy przybyłych z innych krajów Unii do Wielkiej Brytanii, którzy ponieśli dyscyplinarne konsekwencje nieznajomości języka. Kłopoty ma też doktor z Polski. Nowe przepisy weszły w życie w 2014 roku.

50 dni na lotnisku. Rodzina z Syrii utknęła w Moskwie

Z powodu wojny w Syrii przemierzyli setki kilometrów, ale utknęli na lotnisku przez biurokrację. Kurdyjska rodzina od 50 dni mieszka w terminalu portu lotniczego Szeremietiewo w Moskwie i - jak na razie - nie widać wyjścia z tej sytuacji.

Sikorski: apelowałbym o powstrzymanie się od osądu PiS-u

Każdy nowy rząd potrzebuje „miesiąca miodowego”. Musimy teraz dać im kilka tygodni, by ocenić, na ile to były hasła przyciągające wyborców, a jaka będzie rzeczywista polityka PiS - powiedział były minister spraw zagranicznych i wiceprzewodniczący PO Radosław Sikorski w wywiadzie dla CNN.

"Czarne szczury" NATO. Sojusz pokazuje manewry przyszłej szpicy

Ponad 36 tys. żołnierzy bierze udział w największych manewrach NATO od zakończenia zimnej wojny. Ćwiczenia "Trident Juncture 2015" rozpoczęły się w poniedziałek i mają na celu sprawdzenie gotowości Sojuszu wobec nowych zagrożeń - przede wszystkim walki z terroryzmem i w realiach wojny hybrydowej. Wśród nich są żołnierze wielonarodowej Brygady "Czarnych szczurów" (ang. Black Rats).

Asad "odejdzie albo zostanie usunięty siłą"

Prezydent Syrii Baszar el-Asad musi ustąpić i jest to warunek zakończenia wojny w tym kraju - ocenił szef MSZ Arabii Saudyjskiej Adil ibn Ahmad ad-Dżubeir. Jak podkreślił Iran, który wraz z Rosją zbrojnie wspiera reżim Asada, musi zaakceptować jego dymisję.

"Nie wyciągniemy szabli na Rosjan i Niemców"

Polska nie będzie podsycała nacjonalizmów, nie będzie próbowała wyjść z Unii Europejskiej - mówił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Witold Waszczykowski z PiS, tłumacząc, że zagraniczna prasa jest do Prawa i Sprawiedliwości uprzedzona i stąd wynika w Europie strach przed nowym polskim rządem. Paweł Zalewski z PO tłumaczył jednak, że ten strach ma swoje źródła w pamięci o Annie Fotydze i dyplomacji PiS-u z lat 2006-2007.

Rakiety spadły na obóz irańskich dysydentów w Bagdadzie

Była baza wojskowa koło portu lotniczego w Bagdadzie, w której przebywają irańscy dysydenci, została w czwartek ostrzelana 16 pociskami rakietowymi. Zginęło co najmniej trzech irackich żołnierzy, a kilkunastu zostało rannych - poinformowała policja.

Admirałowie USA i Chin spojrzeli sobie w oczy

Szefowie operacji morskich marynarek wojennych USA i Chin - admirałowie John Richardson i Wu Shengli - porozumieli się w czwartek w sprawie przestrzegania istniejących protokołów militarnych, by unikać nieporozumień podczas działań w bezpośredniej bliskości.

Atak rakietowy na ambasadę Rosji w Damaszku

Co najmniej dziesięć pocisków rakietowych eksplodowało w czwartek w bezpośrednim sąsiedztwie ambasady rosyjskiej w Damaszku, wyrządzając szkody materialne - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Poprzednio wydarzyło się to 13 października.

Czesi wysłali policjantów na Węgry

50 czeskich policjantów odjechało w czwartek z Pragi na Węgry, gdzie pomogą w chronieniu strefy Schengen. Ich misja potrwa około miesiąca i ma kosztować około 10 mln koron (1,6 mln złotych).

Alarm na amerykańskim lotniskowcu. F-18 przepędziły Rosjan

Cztery amerykańskie myśliwce F-18 wystartowały we wtorek w trybie alarmowym z lotniskowca USS Ronald Reagan po zbliżeniu się do niego dwóch rosyjskich samolotów patrolowych - poinformował w czwartek cytowany przez Reutera przedstawiciel marynarki wojennej USA.

Akcja ratunkowa koło Lesbos. Setki ludzi w morzu

Grecka straż przybrzeżna uratowała w środę wieczorem 242 migrantów na Morzu Egejskim. Drewniana łódź, którą płynęli, przewróciła się w pobliżu wyspy Lesbos. Potwierdzono śmierć co najmniej siedmiu osób.

Węgry zaskarżą decyzję ws. kwot migrantów

Węgierski rząd zaskarży decyzję Unii Europejskiej w sprawie obowiązkowych kwot przyjmowania uchodźców, jeśli tylko parlament zatwierdzi propozycję takiego posunięcia w grudniu - poinformował w czwartek szef kancelarii premiera Janos Lazar.

Ginekolodzy uciekają z Rakki. Dżihadyści pozamykali im gabinety

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego w swojej „stolicy” Rakce w środkowej Syrii zamknęli wszystkie gabinety ginekologiczne, w których pacjentki przyjmowali mężczyźni. To kolejny przykład szowinizmu fundamentalistów spod znaku IS, którzy zaprowadzili w Syrii i Iraku rządy terroru i sprowadzają kobiety do roli niewolnic rodzących dzieci i zdanych na łaskę mężczyzn - komentuje doniesienia jeden z największych azjatyckich dzienników - "Times of India".