Ławrow: Turcja prowadzi potajemne rozmowy z tzw. Państwem Islamskim

- Rosja dysponuje informacją o kontynuowanych, potajemnych kontaktach władz Turcji z przywódcami terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie – oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Stosunki Rosji z Turcji znalazły się w impasie po zastrzeleniu rosyjskiego bombowca Su-24 przez tureckie myśliwce F-16.

Kaczyński "prawdziwym polskim papieżem" i 500 zł, które miesza szyki Camerona

Jarosław Kaczyński wstaje późno, uwielbia pracować nocami i przez cztery lata cały parlament będzie się musiał podporządkować jego woli w tej kwestii – pisze brytyjski "Guardian". Francuskie "Liberation" nazywa prezesa PiS "papieżem", a działań polskiego rządu broni przewodniczący niemieckiego Bundesratu, o czym informuje "Der Spiegel". Z kolei Reuters donosi, że Polska zamierza aktywnie włączyć się w walkę z dżihadystami, bo widzi w tym realne korzyści. Zachodnie media #PisząoPolsce.

Ogromne zwycięstwo Trumpa i Sandersa w prawyborach

Popierani przez wyborców niezadowolonych z elit politycznych i sytuacji w kraju, miliarder Donald Trump i senator Bernie Sanders, zdecydowanie wygrali wtorkowe prawybory w New Hampshire. Drugie miejsce wśród Republikanów zajął gubernator Ohio John Kasich.

Premier Bawarii wrócił z Moskwy i krytykuje Merkel: w Niemczech panuje bezprawie

Premier Bawarii Horst Seehofer zaostrzył krytykę polityki migracyjnej kanclerz Angeli Merkel. Szef bawarskiej CSU w wywiadzie, który ukaże się w środę w dzienniku "Passauer Neue Presse" zasugerował, że jeżeli liczba imigrantów nie zmniejszy się, to zapowiadana przez niego skarga na rząd do Trybunału Konstytucyjnego może zostać złożona już w pierwszej połowie marca.

Do Europy dotarło 10 razy więcej migrantów niż rok temu

Ponad 76 tys. migrantów i uchodźców przybyło do Europy w pierwszych sześciu tygodniach tego roku; to 10 razy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej - podała we wtorek Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). O wiele więcej było też przypadków śmiertelnych.

Na Wyspach też boją się inwigilacji. "Projekt ustawy powstał w pośpiechu"

Planowana w Wielkiej Brytanii ustawa o uprawnieniach policji i służb wywiadowczych nie chroni wystarczająco prywatności obywateli i wymaga daleko idących zmian, a prace nad nią były prowadzone zbyt pospiesznie - oceniła we wtorek wpływowa komisja brytyjskiego parlamentu. Rzeczniczka premiera Davida Camerona deklaruje, że rząd "przeanalizuje zgłaszane uwagi".

Brytyjskie gry wojenne na pustyni. Może chodzić o Rosję, a nie Syrię

Londyn porozumiał się z Królestwem Jordanii i zdecydował o przerzuceniu do tego kraju 1,6 tys. żołnierzy. Mają oni przeprowadzić logistyczne gry wojenne, symulując inwazję podobną do tej, jaką w 2003 r. przeprowadziły w Iraku Stany Zjednoczone. Cel ćwiczeń - według anonimowego źródła w brytyjskiej armii - to przygotowanie do ewentualnej konfrontacji z Rosją.