Oskarżony w procesie Vatileaks: sytuacja coraz bardziej kafkowska

Emiliano Fittipaldi, oskarżony w sprawie Vatileaks, powiedział dziennikarzom, że to, co opisał w swej książce, nie zostało zdementowane przez Watykan, a wydarzenia ostatnich miesięcy potwierdziły jego zdaniem przedstawione przez niego fakty. Dodał, że proces jest coraz bardziej "kafkowski".

Ostatnia szansa dla Rubio? Ważne głosowanie w amerykańskich prawyborach

Ubiegający się o prezydencką nominację Partii Republikańskiej Marco Rubio apelował w poniedziałek na wiecu w Miami, na Florydzie, do Amerykanów pochodzenia kubańskiego o masowe poparcie podczas wtorkowych prawyborów. Ze swoim apelem zwrócił się też kandydat Demokratów Bernie Sanders w Missouri.

USA ujawniły priorytety na warszawski szczyt

Rekomendacje i plany działań na wschodzie, w tym wzmocnienie obecności wojskowej, i na południu to priorytety USA na warszawski szczyt NATO – powiedział w Brukseli Jack Hillmeyer z amerykańskiej misji przy NATO.

Rosyjska marynarka wojenna bez szefa. "Problemy zdrowotne"

Ministerstwo Obrony Rosji potwierdziło doniesienia mediów w sprawie rezygnacji szefa marynarki wojennej. Admirał Wiktor Czirkow, po trzech latach służby, złożył prośbę o dymisję. Oficjalnym powodem są problemy zdrowotne. "Czirkow nie jest pierwszym wysokim rangą dowódcą armii rosyjskiej, którzy w ostatnim czasie mieli problemy zdrowotne" – napisał rosyjskojęzyczny portal brytyjskiej korporacji BBC.

Z ukrytą kamerą w "stolicy kalifatu"

Wszyscy wyjechali. Zagraniczni bojownicy tzw. Państwa Islamskiego rozstawili punkty kontrolne, zabrali dowody Syryjczykom i używają ich, by uciec do Turcji - mówią dwie mieszkanki syryjskiej Rakki, które ryzykując życiem nagrały życie w "stolicy" dżihadystów.

Plan "B" w Donbasie. Ludzie Janukowycza wkroczą do gry?

Doniecki oligarcha Rinat Achmetow i były minister energetyki Jurij Bojko mogą zastąpić przywódców rebeliantów w Doniecku i Ługańsku - informują ukraińskie agencje. Donoszą, że władze w Kijowie prowadzą w tej sprawie rozmowy z Moskwą. Kreml odmówił komentarza. Portal agencji Liga pisze o "trzech scenariuszach rozwoju sytuacji w Donbasie znajdujących się na stole prezydenta Petra Poroszenki".

Nie ma bezpiecznych miejsc. Najbardziej cierpią dzieci

Ponad 80 proc. syryjskich dzieci, czyli 8,4 mln, ucierpiało w wyniku konfliktu w Syrii. Wiele z nich zostało zmuszonych do pracy czy przyłączenia się do zbrojnych grup - poinformował UNICEF w raporcie opublikowanym w piątą rocznicę wybuchu wojny.

Ukradli obrazy Bacona warte 30 mln euro

W Madrycie skradziono pięć obrazów Francisa Bacona, których łączna wartość wynosiła 30 mln euro. Do zdarzenia doszło w domu właściciela dzieł sztuki. Jak podaje "The Guardian", do kradzieży doszło w czerwcu 2015 r., jednak nie jest jasne, dlaczego informacja na ten temat pojawiła się dopiero teraz.

Wracał z misji, uderzył w górę

Dwóch pilotów wojskowego myśliwca Mirage należącego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zginęło w katastrofie w Jemenie - poinformowały lokalne media.

Były esesman ma nadciśnienie. Proces odroczony

Rozpoczęcie procesu Huberta Zafkego, byłego esesmana, sanitariusza w niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, zostało ponownie odroczone z powodu złego stanu zdrowia oskarżonego. Proces miał się zacząć pod koniec lutego w Neubrandenburgu.

Niemiecka "królowa wina". To ona zastąpi Merkel?

W powyborczy poniedziałek, gdy kanclerz Niemiec Angela Merkel komentowała na konferencji prasowej po spotkaniu z przywództwem swojej partii - CDU - złe wyniki wyborcze w trzech landach - obok niej stała też ona: Julia Kloeckner. Od kilkunastu lat wspina się po drabinie w największej niemieckiej partii. W 1995 r. zaczynała jako "królowa wina" - ambasadorka trunków wybrana w wyborach przez przedstawicieli tej branży przemysłu spożywczego. Teraz - podobno - myśli tylko o władzy.

Imigranci mają dość. Ruszyli na północ

Macedońskie wojsko i policja zatrzymały kilkuset migrantów, którzy opuścili obóz Idomeni na północy Grecji, i zdołali przedostać się do Macedonii alternatywną trasą, omijając ogrodzenie wzniesione na granicy - poinformowali świadkowie.

Rzecznik MON: nie ma o co prosić, domagamy się zwrotu naszej własności

Gdyby nie było dziwnych działań, noszących znamiona matactwa, ze strony rosyjskiej czy części osób w Polsce, nie byłoby tego całego zamieszania - powiedział rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Odniósł się w ten sposób do reakcji Rosjan na słowa ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza ws. katastrofy smoleńskiej.

Dwie trzecie Holendrów w nic nie wierzy

Mniej niż jedna trzecia mieszkańców Holandii wyznaje jakąś religię, a niemal co czwarta osoba deklaruje się jako ateista - wynika z najnowszego badania, którego wyniki relacjonuje w poniedziałek portal DutchNews.