Oszołomiony, przykryty kurzem i zupełnie sam. Nagranie z Aleppo obiegło świat

Pięcioletni chłopczyk to jedno z kilkorga dzieci, które zostały ranne w wyniku nalotów na kontrolowaną przez rebeliantów dzielnicę Aleppo. Na nagraniu opublikowanym przez Aleppo Media Centre widać, jak ratownik wyciąga go z gruzów i przenosi do karetki pogotowia. Chłopiec nie płacze. W karetce, dopiero po chwili, podnosi rączkę, by wytrzeć z twarzy krew. Więcej o tragedii dzieci w Syrii na antenie TVN24 BiS.

Rosyjskie bombowce w Iranie "jedynie uzupełniają paliwo"

- Rosyjskie bombowce nie stacjonują na terytorium Iranu, a jedynie uzupełniają paliwo w bazie sił powietrznych w Szahid Nodżeh, oddalonej 50 km od Hamadanu – powiedział w środę szef komisji bezpieczeństwa narodowego w irańskim parlamencie Alaeddin Boroużerdi.

Zabił i odgryzał kawałki twarzy ofiary. Przez "pięciodolarowy obłęd"?

Student z Florydy został oskarżony o zabójstwo dwóch osób. Szczegóły zbrodni są wyjątkowo makabryczne. 19-letni Austin Harrouff zadźgał nożem 53-letnią kobietę i 59-letniego mężczyznę. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, zastali napastnika odgryzającego kawałki twarzy jednej z ofiar. W organizmie Harrouffa nie znaleziono śladów "tradycyjnych" narkotyków. Miejscowy szeryf wskazuje jednak, że winna mogła być tzw. flakka, syntetyczny środek nazywany "pięciodolarowym obłędem".

Wypuścili lidera opozycji, aresztowanego po protestach

Zatrzymany 30 lipca lider opozycyjnej frakcji parlamentarnej "Dziedzictwo" Armen Martirosjan opuścił w środę wieczorem areszt po wpłaceniu kaucji w wys. 1 mln armeńskich dramów (2,1 tys. dolarów USA). Decyzję o wypuszczeniu go na wolność podjął Sąd Apelacyjny.

Rosja blokuje film o tragedii Kurska? Filmowcy z Hollywood odbili się od ściany

Historia tragicznego zatonięcia rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego Kursk to gotowy materiał na film. Okoliczności są jednak bardzo niewygodne dla rosyjskich władz, oskarżanych, że swoją nieudolnością przyczyniły się do śmierci całej załogi, której przynajmniej część można było uratować. Dlatego trudno było oczekiwać, aby film powstał w Rosji. Do jego tworzenia zabrali się filmowcy z Hollywood i aby dzieło było wiarygodne - poprosili Rosjan o zgodę na kręcenie w Rosji. Ale mimo deklaracji o współpracy, wciąż nie dostali zgody na zdjęcia. O sprawie opowiadali w programie "24 godziny" Michał Sznajder i Kamila Kalińczak.

Słowacki rząd ocalony. Secesja nie złamała koalicji

Słowacki rząd premiera Roberta Fico utrzyma większość w parlamencie, gdyż po rozłamie w najmniejszej koalicyjnej partii Siet (Sieć) pięciu deputowanych, którzy ją opuścili, zadeklarowało akces do innego współrządzącego ugrupowania Most-Hid.

Rajska wyspa piekłem dla uchodźców. Kontrowersyjny obóz będzie zamknięty

Australia miała być dla nich rajem, a stała się więzieniem. Tysiące imigrantów zamiast na odległy kontynent trafiły do zamkniętych obozów opłacanych przez władze w Canberze. Coraz częściej pojawiają się informacje o skandalicznych warunkach w nich panujących. Przemoc i gwałty były niemal codziennością. Dopiero gdy wybuchł międzynarodowy skandal rząd Australii postanowił jeden z nich zamknąć, ale pytanie co z uchodźcami? Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.

Namawiał Brytyjczyków do wyjścia z UE, teraz sam zmieni obywatelstwo?

Namawiał Wielką Brytanię do wyjścia z Unii Europejskiej, a teraz sam wyprowadzi się z Wielkiej Brytanii? Kto? Nigel Farage, europoseł, jeden z architektów kampanii "za" Brexitem. Nad Tamizą zawrzało od pogłosek, że Farage ubiega się o obywatelstwo Niemiec, po tym jak widziano go w niemieckiej ambasadzie w Londynie. O sprawie w programie "24 godziny" w TVN24 BiS mówili Michał Sznajder i Kamila Kalińczak.

Pracownicy hostelu obrażali migrantów. Maile wyciekły, jest skandal

Antyimigranckie maile wywołały skandal w Niemczech. Wprawdzie nastroje przeciw uchodźcom ostatnio się nasiliły, ale ta sytuacja ma szczególną wymowę. Bo autorami bulwersującej korespondencji byli ludzie, którym władze... płaciły za zajmowanie się uchodźcami. O szczegółach w programie "24 godziny" mówili Kamila Kalińczak i Michał Sznajder.

Samochód pułapka wybuchł przed komisariatem

W środę wieczorem doszło do wybuchu samochodu-pułapki przed komisariatem policji w tureckiej prowincji Van w pobliżu granicy z Iranem – podała telewizyjna agencja informacyjna Dogan. Nie ma żadnych doniesień o ofiarach i rannych. Nikt nie przyznał się do zamachu.

Pobrexitowy tour Tuska. Rozmowy zaczyna od Merkel

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się w czwartek w Mesebergu pod Berlinem z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w ramach konsultacji przed wrześniowym nieformalnym szczytem Unii Europejskiej w Bratysławie na temat konsekwencji Brexitu.

Trump i Clinton z dostępem do największych tajemnic USA

Kandydaci na prezydenta USA - Hilary Clinton i Donald Trump - po raz pierwszy zostali zaproszeni na tajny briefing, na którym przekazano im najpilniej strzeżone informacje amerykańskiego wywiadu. Zaproszenie Trumpa wzbudza wielkie oburzenie części polityków. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Kłopotliwy przeciek zezłościł Ankarę. Berlin łagodzi

Władze Turcji odrzuciły w środę niemieckie zarzuty o wspieranie islamistów na Bliskim Wschodzie jako kolejną próbę "zdeptania" kraju. Niemcy starają się łagodzić konflikt podkreślając, że Ankara jest ważnym partnerem w walce w kryzysem uchodźczym i terroryzmem.

Hollande na prywatnej audiencji u papieża

Francois Hollande został w środę przyjęty na prywatnej audiencji w Watykanie przez papieża Franciszka. Prezydent podziękował mu za solidarność z Francuzami po atakach terrorystycznych.

W niewoli dżihadystów zaszła w ciążę. Tęskni za mężem bojownikiem

Amina to pierwsza z ponad 200 porwanych przez dżihadystów uczennic z Chibok, którą udało się odnaleźć. O sukcesie nigeryjskiej armii pisały w maju media na całym świecie. Amina od trzech miesięcy mieszka w stolicy kraju Abudży, gdzie stara się wrócić do normalnego życia. W niewoli została wydana za mąż, zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Teraz - jak przyznaje w pierwszych udzielonych wywiadach - tęskni za mężem i ojcem swojej czteromiesięcznej córeczki.

Polskie fajerwerki w domu zatrzymanego. Myśleli, że to terrorysta

Nie ma dowodów na to, że 27-letni mężczyzna zatrzymany w środę w Eisenhuettenstadt przy granicy z Polską planował atak terrorystyczny - podają niemieckie media, powołując się na źródła policyjne. Wcześniej przeszukano jego mieszkanie. Znaleziono tam jedynie - jak podaje "Berliner Morgenpost" - fajerwerki polskiej produkcji.