Nie sprawdziły się przewidywania policjantów, którzy zapowiadali znaczny wzrost ruchu wieczorem. W ostatni dzień wakacji kierowcy nie stoją w gigantycznych korkach, przede wszystkim dlatego, że nie odkładali powrotu na ostatnią chwilę.

Trzynaście osób jest rannych, w tym trzy ciężko po wypadku autobusu miejskiego na stołecznych Bielanach, na skrzyżowaniu ulic Wólczyńskiej i Horacego. Życiu żadnego z rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Było prawdopodobieństwo zatrzymania wicepremiera rządu. Tylko szef MSWiA mógł zdecydować o zdjęciu ochrony BOR - tłumaczył w niedzielę Zbigniew Ziobro, dlaczego Janusz Kaczmarek został poinformowany przez ministerstwo sprawiedliwości o akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Gdzie można prosto z rurki spróbować słynnej łąckiej śliwowicy? Tylko u górali z Łącka koło Nowego Sącza. Jak co roku, we wrześniu, sadownicy z tego rejonu obchodzą Święto Śliwowicy - śliwowicy, uznanej przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za "niematerialne dobro kultury".

Zbigniew Ziobro traci zimną krew i atakuje wszystkich na oślep, uderza w partie opozycyjne, które doprowadzą do upadku PiS-u - stwierdził w TVN 24 Grzegorz Napieralski z SLD. - Działania PiS to "pic na wodę fotomontaż" - wtórował Sławomir Nowak z PO.

- Istnieją dowody, które potwierdzają moją wiarygodność - zapewnia Janusz Kaczmarek. Dodaje, że wskazał już sejmowej speckomisji gdzie można je znaleźć. Były szef MSWiA domaga się komisji śledczej w sprawie akcji CBA.

Piątkowa konferencja prokuratury i ujawnienie dowodów, mających świadczyć o winie Janusza Kaczmarka wciąż wywołuje duże emocje. Część opozycji ma zastrzeżenia co do roli Zbigniewa Ziobry w całej sprawie.

Poznań ma od soboty nowy pomnik. Waży on 5 ton, a jego odsłonięcie było jedną z atrakcji Dni Pyrlandii - dwudniowego festynu miejskiego.

W Przelewicach w zachodniopomorskiem w niedzielę drugi dzień Święta Miodu. Pszczelarze nie tylko z tego regionu oferują różnorodne gatunki miodów oraz wyroby z wosku.

Siedem lat temu w Miednoje koło Tweru w Rosji otwarto cmentarz polskich jeńców wojennych, zamordowanych wiosną 1940 roku na rozkaz Józefa Stalina. W niedzielnych obchodach rocznicy wezmą udział rodziny pomordowanych, a także przedstawiciele polskich władz.

Koncertem kantora Josepha Malovany'ego z Nowego Jorku oraz jego studentów i chóru kantorów "Hasidic Cappella" z Moskwy rozpoczyna się w niedzielę IV edycja warszawskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera".

Wszechogarniająca korupcja i metody, jakimi walczy z nią rząd - to główne tematy orędzia Jarosława Kaczyńskiego. Premier zaapelował do Polaków o poparcie w tej walce.

Wulgarne przedrzeźnianie kobiety podczas audycji w TOK FM zarzuca Tomaszowi Lisowi grupa dziennikarzy. - Wydałem w istocie kilka dźwięków, ale jest oburzające, że grupa prawicowych redaktorów skojarzyła je z Joanną Lichocką - broni się publicysta.

Dochodzenie w sprawie wypadku na pokazach lotniczych Air Show w Radomiu dopiero się zaczyna, ale eksperci już stawiają pierwsze hipotezy. Ich zdaniem tragedia prawdopodobnie następstwem błędu pilota