Z kamienicy na lubelskiej starówce nagle trzeba było ewakuować lokatorów, bo niespodziewanie zaczęły tam pękać i osuwać się ściany mieszkań.

Szesnastoletnia Marlena poszła do szpitala na prosty zabieg korekty krzywego palca. Po kilku dniach wdarła się martwica. Dziś dziewczyna musi się uczyć żyć z kalectwem.

- Ja chcę łączyć kobiety trzech partii: PO, PiS i PSL. Chcę, aby kobiet w Sejmie było jak najwięcej. O sobie myślę na końcu - mówi Nelly Rokita w Magazynie 24 Godziny w TVN24. Żona znanego polityka Platformy nie podjęła jeszcze decyzji o starcie w wyborach.

Będzie lustracja kandydatów w październikowych wyborach. Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy lustracyjnej, wprowadzającej m.in. nowy wzór oświadczenia lustracyjnego.

- Można zmieniać partie polityczne, ale ważne w jakim stylu się to robi - powiedział w TVN24 Adam Lipiński. Poseł PiS podkreślił, że niedopuszczalne jest, aby zmieniający partie politycy zwiększali swoją wartość mówiąc źle o poprzednim ugrupowaniu.

Rodzice małej Oli walczą o jej życie. Kosztowna operacja w Niemczech jest jedynym ratunkiem. Gdy polscy postawili błędną diagnozę, rodzice dziecka szukali pomocy gdzie indziej. Podajemy, jak można pomóc.

Gdzie w Warszawie kradną, biją i wyłudzają pieniądze? Którędy częściej chodzą ekshibicjoniści? Gdzie się włamują do samochodów i sprzedają narkotyki? - przedstawiamy mapę zagrożeń, stworzoną przez Straż Miejską.

- To jeszcze nie koniec, bomba będzie w sobotę - tak Bogdan Zdrojewski, szef klubu PO komentuje start Radka Sikorskiego z list Platformy. Obie największe partie podbierają sobie gwiazdy. Na razie prowadzi PO, ale PiS też może mieć asa w rękawie.

Sąd uznał, że nie ma podstaw by stosować wobec Janusza Kaczmarka kaucji i zakazu opuszczania kraju. Prokuratura nałożyła na niego 100 tysięcy złotych kaucji w zamian za wyjście na wolność. Zdaniem sądu nie zostało to w żaden sposób uzasadnione.

W środę miał ruszyć proces wytoczony przez posłankę Samoobrony znanemu satyrykowi. Jednak sąd odroczył jego rozpoczęcie, ponieważ nikt nie poinformował o terminie Danuty Hojarskiej.

Były wicepremier i szef LPR Roman Giertych w zeznawał prokuraturze. Polityk uważa, że jego zeznania mogą być co najwyżej traktowane jako drugoplanowe i, że nie wie kto był źródłem przecieku ws. akcji CBA.

Jak dogada się autor programu "Zero tolerancji" z gorącym zwolennikiem legalizacji marihuany? Dla władzy, albo uniknięcia politycznego niebytu, politycy zdolni są do wielu kompromisów.

- Przyszedł czas na męską decyzję. Startuję do Sejmu z list PO - ogłosił Radosław Sikorski. Jak dodał, zawiódł się na rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Komentując to premier stwierdził, że Aleksander Szczygło jest lepszym ministrem od Sikorskiego.

Zwycięstwo mieszkańców lubelskiego osiedla w bitwie o budowę masztu telefonii komórkowej. Po wczorajszej bitwie z policją, dzisiaj wojewoda i prezydenta miasta kazali wstrzymać budowę na miesiąc.

"Im więcej PSL-u, tym więcej równowagi będzie w polskiej polityce" - zapowiada w TVN24 prezes partii Waldemar Pawlak. Dodał też, że stronnictwu jest tak samo blisko do PO, jak do PiS-u, ale z Platformą terenie rządzi się lepiej.

- W piątek podejmę ostateczne decyzje (co do list wyborczych) i na pewno będą one zaakceptowane przez wszystkich - zapowiedział szef PO Donald Tusk. Jego zdaniem, Jan Rokita ma w Krakowie "niezwykle poważne wyzwanie" - starcie ze Zbigniewem Ziobrą.